РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.709 EUR: 47.313
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.709
EUR 40.000 41.000 47.313
USD 41.400 41.839 41.709
EUR 46.950 47.751 47.313
Новость

Коли може повноцінно запрацювати аеропорт Ужгорода

Для того, щоб авіакомпанії могли повноцінно використовувати аеропорт Ужгород, залишилося підписати договір зі Словацькою Республікою
4906
27 декабря 2019 г.


До завершення всіх процедурних моментів польоти в аеропорт Ужгород виконуються за правилами візуальних польотів

Для того, щоб авіакомпанії могли повноцінно використовувати аеропорт Ужгород, залишилося підписати договір зі Словацькою Республікою.

«18 грудня парафована угода зі словацькою стороною щодо укладення договору на використання повітряного простору», — розповів в інтерв'ю НВ Бізнес Андрій Ярмак, виконуючий обов’язки директора Державного підприємства обслуговування повітряного руху України (Украерорух).

Він нагадав, що у 2018 році Украерорух пройшов сертифікацію EASA (Європейське агентство авіаційної безпеки), отримав від них сертифікат на право здійснювати аеронавігаційне обслуговування в повітряному просторі країни - члена Євросоюзу, тобто Словаччиною.

«Як тільки ми підпишемо угоду зі Словаччиною - і цей процес вже підходить до логічного завершення - у нас не залишиться ніяких перешкод для організації в аеропорту Ужгород точного заходу на посадку за приладами. Це підвищить привабливість аеропорту для авіакомпаній. Зараз ми готуємося проходити щорічний плановий аудит EASA», — розповів Ярмак.

Нагадаємо, що аеропорт Ужгород розташований таким чином, що зліт і посадка тут можлива тільки з боку Словацької Республіки. З іншого боку злітно-посадкової смуги зліт і посадка неможливі через сильний перепад висот, тому що там гори.

До літа 2016 року польоти в аеропорт виконувалися протягом 10 років за правилами польотів за приладами (ППП) на підставі Угоди між урядами України та Словаччини. Його термін дії закінчився 16 червня 2016 року. Але продовжити угоду не вдалося, оскільки у 2004 році Словаччина стала частиною ЄС, а у 2008 почалася повноцінна робота EASA, якій були передані окремі функції авіавлади країн-членів ЄС.

До завершення всіх процедурних моментів польоти в аеропорт Ужгород виконуються за правилами візуальних польотів. Тобто у світлий час доби. Єдина авіакомпанія, яка виконувала сюди регулярні рейси - Мотор Січ - відновила польоти в березні 2019 року після трирічної перерви. Але на зиму 2019/2020 знов припинила їх виконання.

Відзначимо, що в листопаді 2019 року прес-служба Кабінету міністрів повідомила, що у 2020 році почнеться реконструкція і розвиток ще одного аеропорту в Закарпатській області - Мукачево. Вперше про те, що саме цей аеропорт повинен стати основними повітряними воротами Закарпаття заявив восени 2018 року Володимира Омелян, який на той момент очолював Міністерство інфраструктури України.

Читайте також про те, яким буде пункт пропуску "Краковець". А також про те, що на будівництво євроколії зі Скнилова до Мостиськ потрібен майже 1 млрд грн

27 декабря 2019 г.
4940
Як відомо, в Україні впроваджуватимуть ВІМ-технології у будівництві, і представники будівельної спіл...
27 декабря 2019 г.
3848
Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про оренду державного та комунального майна", який ух...
26 декабря 2019 г.
1521
Як міжнародні тренди розвитку торгівельної нерухомості відбиваються на вітчизняних проектах та на як...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
02 мая 2025 г.
2722
Згідно з текстом документа, Україна має право сама визначати ділянки, які надаватиме для пошуку та в...
08 апреля 2025 г.
3948
Наразі землі, які були незаконно відчужені, повертаються до держави та територіальних громад че...
19 марта 2025 г.
6376
Тимур Ткаченко оголосив про початок роботи нових правил роботи громадського транспорту під час триво...
Сегодня
858
Завдяки унікальній державній програмі, інвестувати в нову українську спецтехніку стало на 15% вигідн...
02 мая 2025 г.
466
Каковы преимущества модульных городков и какие виды сооружений можно в них запланировать...
02 мая 2025 г.
913
Якими є переваги модульних містечок і які види споруд можна в них запланувати...
11 апреля 2025 г.
2004
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднають...
04 апреля 2025 г.
1524
16 квітня відбудеться RECOVERY CONSTRUCTION FORUM UKRAINE 2.0 - подія, яка стане майданчик...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Igor Vykhrystiuk is a successful Ukrainian businessman, entrepreneur and expert in construction, env...
04 апреля 2022 г.
606
Ігор Вихристюк – успішний український бізнесмен, підприємець і фахівець у сфері будівництва, е...
04 апреля 2022 г.
782
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!