РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.402 EUR: 47.273
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.402
EUR 40.000 41.000 47.273
USD 41.200 41.656 41.402
EUR 47.060 47.760 47.273
Новость

На Львівщині рятуватимуть замок, поки він остаточно не завалився

Спершу замок хочуть передати на баланс Львівської облради
3896
20 ноября 2018 г.




Замок в Поморянах

До кінця 2018 року для Поморянського замку часів XIV століття, що у Золочівському районі, планують знайти власника. Таку ідею хочуть втілити активісти ініціативної групи із відродження замку. Зараз замок перебуває на балансі ЛОДА. Останні три роки основне фінансування замку надходило саме з обласного бюджету. Тому і місцева влада, і активісти наполягають на тому, щоби Поморянський замок перейшов у комунальну власність ЛОР. Навесні цього року селищний голова Поморян звертався із запитом до ЛОР, аби рада прийняла замок в обласну комунальну власність.

«На нашу думку, найбільш справедливо, аби власником стала Львівська обласна рада, оскільки саме вона єдина відгукнулася на наше звернення про допомогу та останні роки фінансувала ремонтно-реставраційні роботи у замку. Однак опісля було б доцільно, щоби облрада як власник передала об’єкт в довгострокове управління свідомому господареві та ефективному менеджерові», — повідомила Ганна Гаврилів, кураторка ініціативної групи з відродження Поморянського замку.

З її слів, сьогодні замок перебуває в аварійному стані. І щоби відновити маєток, потрібно якомога швидше знайти для нього власника.

«Будь-який об’єкт повинен мати впорядковану правовстановлюючу та технічну документацію. І для цього потрібен власник. А нема власника — нема відповідальності. Тому пошук господаря зараз у нас у пріоритеті», – каже вона.

Натомість в ЛОДА вважають, що для початку потрібно відремонтувати будівлю замку.

«Наразі мені невідомо про те, що замок планують передати у комунальну власність облради. На мій погляд, для початку цей замок потрібно відремонтувати, а тоді вже приймати якісь рішення щодо права власності цієї будівлі», — наголосила у коментарі директорка департаменту архітектури і містобудування Львівської облдержадміністрації Оксана Ткачук.

Водночас у Львівській обласній раді запевнили, що готові опікуватись Поморянським замком.

«Це питання буде винесено на засідання профільних комісій ЛОР. Якщо члени комісій будуть вважати, що доцільно приймати замок в обласну комунальну власність, тоді замком опікуватиметься обласна рада. ЛОР має інші, більш важливі, витрати, однак замок розташований у меах області і ми також зацікавлені, щоби ця будівля мала належний вигляд», — зазначив Андрій Білоус, перший заступник голови ЛОР.

Нагадаємо, 30 березня цього року комісія з питань культури, історико-культурної спадщини та туризму ЛОДА передбачила 500 тис. грн на позапланові стабілізаційні роботи та водовідведення замку. Також цього року Золочівська районна рада виділила на відновлення Поморянського замку 200 тис. грн. Нагадаємо, що 12 квітня цього року стався обвал стіни східного крила Поморянського замку. У вересні департамент архітектури та розвитку містобудування ЛОДА уклав договір з підприємством «Центр комплекс» Львівської обласної асоціації інвалідів про реставрацію замку в смт Поморяни. Згідно із договором, 8,2 млн грн витратять на першочергові аварійно-відновлювальні роботи у будівлі замку.

Довідка:
Поморянський замок на Золочівщині є пам’яткою архітектури національного значення. Перша згадка про Поморянський замок датується 1497 роком. У приватній власності замок востаннє був ще на початку минулого століття. В радянські часи його використовували як один з корпусів ПТУ. В 1970-му замок згорів, а після реставрації в 1978-му був безгосподарним. У 2008 році стіни замку почали знову валитись. Зараз замок перебуває в аварійному стані, частина стін зруйнована.

Джерело: zaxid.net

Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Общестроительные новости
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
20 ноября 2018 г.
3285
Ассоциация «Укрцемент» ввела новую систему идентификации цемента Cement ID...
20 ноября 2018 г.
4211
Сносить или не сносить? Шанс для старой советской застройки...
26 мая 2025 г.
2951
Фонд вкладатиме кошти, внесені США та Україною, у проєкти з видобутку природних ресурсів, нафту та г...
02 мая 2025 г.
2859
Згідно з текстом документа, Україна має право сама визначати ділянки, які надаватиме для пошуку та в...
08 апреля 2025 г.
4107
Наразі землі, які були незаконно відчужені, повертаються до держави та територіальних громад че...
01 января 2000 г.
33
THERMOWOOL у житловому та комерційному будівництві: кейс-стаді успішних проєктів в Україні та Європі...
01 января 2000 г.
37
Яка спецтехніка допомагає ДСНС та Нацгвардії у критичних ситуаціях під час війни?...
06 июня 2025 г.
5623
Сад оснащений сенсорами з ШІ, які збирають дані про стан ґрунту, вологу та освітлення, що допомагає ...
27 мая 2025 г.
2766
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднають...
26 мая 2025 г.
1128
18-19 червня 2025 року у м.Києві відбудеться виставка-форум у сфері інноваційних рішень для теплової...
20 мая 2025 г.
976
Цьогоріч переможцем в номінації «Підприємець року» загальнонаціональної програми «...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!

Ивент
АНОНС: BUSINESS DAY КБУ – традиційна платформа для професійного діалогу в будівельній галузі, 18 червня, Київ
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднаються для обговорення поточних викликів галузі та ефективної координації зусиль щодо майбутньої відбудови України
Киев
18
июня
необходима регистрация