РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 43.583 EUR: 50.321
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 43.220 43.820 43.583
EUR 49.700 50.700 50.321
USD 43.400 43.850 43.583
EUR 50.100 50.751 50.321
Новость

Жителі Львова просять не робити меморіал там, де обіцяли громадський простір

Сихівські активісти закликали мерію втілити раніше затверджений проект площі перед кінотеатром
3137
30 октября 2018 г.




Хочуть сквер, а не меморіал

Більшість мешканців Сихова підтримує ідею громадського, а не меморіального простору.

Сихівські активісти закликали мерію втілити раніше затверджений проект площі перед кінотеатром фото Google Street View. Відома громадська організація «Кращий Сихів» поширила звернення, у якому закликає міську владу реалізувати проект реконструкції площі перед кінотеатром ім. Довженка, що був обраний за результатами сеукраїнського конкурсу. Водночас громадська організація, що об'єднує мешканців Сихова, закликала не зважати на заклики «окремих осіб» встановити на площі пам’ятник чи меморіал.

«Ми виступаємо за якнайшвидшу реалізацію проекту, який переміг у відкритому всеукраїнському конкурсі. Вважаємо неправильними спроби окремих осіб, які нібито виступають від імені громади Сихова, змусити міську владу знехтувати результатами конкурсу і встановити на площі пам’ятник чи меморіал», – йдеться, зокрема, у зверненні «Кращий Сихів».

Заяву оприлюднили з огляду на ситуацію, яка трапилась у п’ятницю, 26 жовтня, під час засідання виконкому Львівської міськради. Нагадаємо, туди прийшли представники деяких громадсько-політичних угрупувань, які вимагали внести на розгляд сесії міськради звернення голови ЛОДА Олега Синютки про видачу містобудівних умов та обмежень для встановлення на площі перед кінотеатром ім. Довженка пам’ятника Небесній Сотні. Ці активісти пояснювали свої вимоги «бажанням громади Сихова» та стверджували, що це «допоможе у патріотичному вихованні дітей і молоді мікрорайону». Після того у мерії пообіцяли ще раз обговорити з сихівчанами план реконструкції площі. Така зустріч запланована на 6 листопада.

При цьому пам'ятний меморіал Небесній Сотні уже споруджується в центрі Львова. Там уже залили фундамент майбутнього меморіалу. За інформацією заступника директора ЛКП «Зелений Львів» Андрія Шульського, роботи зі спорудження меморіалу виконані уже на 10%

Відтак у ГО «Кращий Сихів» наполягають, що «єдиним варіантом оновлення площі має бути проект, який переміг у відкритому всеукраїнському конкурсі». Вони закликають підтримати відповідну електронну петицію та підписати це звернення. За даними опитувань, близько 70% мешканців Сихова підтримують перетворення площі перед кінотеатром на громадський простір.

Йдеться про проект колективу за участі шести архітекторів зі Львова, які пропонують розділити площу біля кінотеатру на дві зони – верхню та нижню. Нижня зона використовуватиметься для комунікації та пасивного відпочинку і буде захищена від шуму міста, а верхня частина буде поєднувати простір із кінотеатром ім. Довженка плавним переходом без сходів. Окрім того, проект передбачає облаштування переходу від громадського простору до церкви Папи Івана Павла ІІ, який планують облаштувати навесні 2019 року.


Джерело: zaxid.net

Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Общестроительные новости
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
30 октября 2018 г.
3676
Сгоревший универмаг на Крещатике уже полтора года ждет решения...
16 марта 2026 г.
7336
Забудовник «Київміськбуд» частково розморожує будівництво. Роботи вже відновлено на чоти...
12 марта 2026 г.
3648
На українському ринку праці з’явилися професії, де зарплата може досягати 55-100 тисяч гривень...
14 января 2026 г.
3437
Законопроект, розроблений Міністерством розвитку громад та територій України, передбачає перехід від...
21 августа 2025 г.
3464
Міст матиме довжину 112 метрів та ширину 14 метрів. Він складатиметься з двох рівнів: верхній сполуч...
20 августа 2025 г.
7534
Проєкт став черговим прикладом динамічного розвитку архітектурного середовища Тирани, де останніми р...
19 августа 2025 г.
10628
Компанія створила три окремі зони – аквапарк з інтерактивними водними елементами, лісопарк з в...
02 апреля 2026 г.
1408
Подія стане платформою для діалогу про ключові механізми відбудови України - від фінансування до реа...
26 марта 2026 г.
2582
26 березня 2026 року у Києві, в КВЦ «Парковий», відбудеться Інвестиційно-будівельний кон...
17 марта 2026 г.
2260
BUSINESS DAY КБУ - майданчик, що об’єднує будівельну спільноту та представників влади разом з ...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Анна Гонтаренко, Виконавча директорка Українського Центру Сталевого Будівництва у Головному щор...
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!