РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.043 EUR: 44.686
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.043
EUR 40.000 41.000 44.686
USD 40.740 41.140 41.043
EUR 44.230 44.831 44.686
Статьи

Довговічність бетону: чим небезпечна мікробіологічна корозія і як захистити від неї бетон

Питанням захисту бетону від руйнування займається чимало наукових та промислових інституцій. Читайте про сучасні технології захисту бетону від мікробіологічної корозії
2294
13 июля 2023 г.


Бетон є найбільш розповсюдженим будівельним матеріалом у світі. Щорічно на 1 людину в світі «заливають» 1м3 бетону.

Цей матеріал є дружнім до довкілля, більше того, бетон пожиттєво поглинає викиди СО2 із атмосфери.

Однак, довкілля не є дружнім до бетону. В процесі експлуатації, конструкції із цементного каменю піддаються руйнівному впливу таких факторів навколишнього середовища, як: вода, температурні коливання, вітер, мікроорганізми.

Питанням захисту бетону від руйнування займається чимало наукових та промислових інституцій, беззаперечним лідером серед яких є компанія із США Penetron International, LTD.

Ця компанія є флагманом на ринку кристалічних гідроізоляційних матеріалів, що, власне, і покликані захищати будь-яку конструкцію від руйнівного впливу води та водорозчинних хімікатів. Підприємство ефективно функціонує на цьому ринку з 70-х років минулого сторіччя. За цей час Penetron International, LTD набула чималого досвіду в питаннях гідроізоляції, що додає їй значної авторитетності в цій сфері.

Крім суто гідроізоляційного захисту, Penetron International, LTD займається питанням збереження первісного стану бетону, що піддається постійному мікробіологічному впливу, а як наслідок - корозії.

Розберемося із цим докладніше.


Що таке мікробіологічна корозія?

Мікробіологічна корозія являє собою будь-які небажані зміни у властивостях органічних і неорганічних матеріалів, причиною яких є розвиток і метаболізм мікроорганізмів. Метали, сплави, будівельні матеріали, в тому числі бетон - найбільш активно руйнують бактерії, що утворюють сильні неорганічні кислоти- сірчану й азотну. Мікробіологічна корозія (MIC) має місце, коли сірчана кислота, що продукується специфічними бактеріями, розʼїдає цементну пасту – оголюючи арматуру та наповнювач в бетоні.

Головна роль у створенні агресивних середовищ у аеробних умовах належить тіоновим бактеріям, які окислюють широке коло сполук сірки до сірчаної кислоти. Крім того, життєдіяльність цих бактерій знижують pH середовища існування до 0,6 – що є катастрофічним для бетону. В свою чергу, Ацидофільні організми, що здатні окислювати залізо (тобто бактерії, що поїдають залізо) розʼїдають оголену арматуру.

Саме життєдіяльність тіонових та ацидофільних бактерій є причиною корозії бетону самопливних каналізаційних колекторів - однієї з найбільш гострих проблем експлуатаційної надійності водовідведення як в Україні, так і за кордоном. Газова частина колекторів, труб та відстійників є місцем найбільшого скупчення бактерій, що із часом призводить до повного руйнування бетону та проривам в мережах водовідведення. Ліквідація наслідків таких аварій є ресурсозатратним процесом, що змушує владу та науковців постійно шукати шляхи захисту бетонних споруд від мікробіологічної корозії.



 

Які ж існують шляхи захисту від МІС?

Виходячи із твердження, що мікробіологічну корозію спричиняють агресивні кислоти (сірчана та азотна), а їх поява зумовлена наявністю великої кількості тіонових та ацифдофільних бакетрій, стає зрозумілим, що шлях боротьби із ними лежить в двох основних напрямках:

  1. Зменшення кількості бактерій в газовій частині камери.
  2. Поверхневий захист конструкції від впливу кислот.

Досягти цього можливо за рахунок:

  • Надання бетону стійкості до pН 0.6-13 та зниження його водопоглинання.
  • Надання бетону властивостей електрофізичного знищення анаеробних бактерій в газовій частині камер.
  • Влаштування захисного поверхневого покриття, що є абсолютно сульфато та кислотостійким.


Зменшення водопоглинання бетону

Враховуючи пористу структуру бетону, зменшити його водопоглинання можна лише сталим ущільненням.

Стале ущільнення бетону можливе за рахунок створення в його порах, капілярах та мікротріщинах водонерозчинних кристалів, що стануть невід’ємною частиною структури бетону. З таким завданням можуть впоратися суто кристалічні проникаючи матеріали.

У випадку нового будівництва радимо скористатися домішкою до бетону Penetron Admix. Якщо з якихось причин не вдалося використати домішку, тоді можна скористатися матеріалом поверхневого нанесення Penetron.

Надання бетону властивості до електрофізичного знищення тіонових та ацидофільних бактерій на його поверхні

Для наділення бетону властивістю до самознищення руйнівних для нього бактерій слід використовувати домішку PENETRON BIOMIC.

Технологія PENETRON BIOMIC - це мікробіостатичний засіб, що був зареєстрований в Агентстві з охорони навколишнього середовища США (EPA). Матеріал розриває стінки мікробних клітин при контакті. Це повне електрофізичне знищення мікробів, які контактують з ним. PENETRON BIOMIC має необмежений ресурс, а також він стійкий до вимивання і не мігрує по бетону, тому  зберігає свою ефективність на невизначений термін.

PENETRON BIOMIC – це протимікробна домішка, що додається до бетону на етапі замішування. Матеріал утворює молекулярний звʼязок із бетоном, попереджуючи мікробіологічно індуковану корозію за рахунок зменшення росту мікроорганізмів, що пошкоджують бетон та викликають запах, таких як бактерії, водорості та гриби.

Матеріал може бути використаний як на етапі будівництва, так і в процесі ремонту. У цьому випадку додавання домішки BioMic можливо безпосередньо в розчин матеріалу PENETRON перед нанесенням.

Матеріал було протестовано на відповідність ISO 22196 шляхом занурення зразків у середовище із pH нижче 6,5 на 24 год. В результаті на поверхні зразків було знищено 99% бактерій, що є продуцентами МІС.

PENETRON BIOMIC ефективно працює в середовищі із pH від 0,6 до 9. Проте матеріал не робить бетон стійким до дії сульфатів та кислот. Для цього є кристалічні матеріали Penetron ARC.

PENETRON ARC активне мінеральне захисне покриття, спеціально розроблене для анаеробних умов. PENETRON ARC застосовується на бетонних поверхнях, де існують анаеробні умови і утворюються сильні кислоти в зоні підвищеного газоутворення. Сильні кислоти, зокрема сірчана, вступають в хімічну реакцію з PENETRON ARC, перетворюючи покриття в щільну кислотостійку оболонку, яка захищає і продовжує термін служби бетонної поверхні.


Переваги:

  1. Стійкий до дії кислот (pH 0.6-12+)
  2. Стійкий до механічних пошкоджень
  3. Наноситься по вологій основі
  4. Використовується тільки для газової зони (здешевлення проекту)
  5. Відсутність втягнутих парів між ARC та бетоном за рахунок проникнення в основу.

Матеріал був протестований декількома лабораторіями світу, а зараз проходить науково-практичне тестування на базі Київського водоканалу за підтримки НДІБК.

 

Випробування на адгезію

Зразки були занурені в 0.2 M of H2SO4 на 56 днів.

  • Через 28 днів = 0.90 MПa / 130 psi (міцність на відрив)
  • Через 56 днів = 0.93 MПa / 135 psi (міцність на відрив)


Таким чином можна стверджувати, що використання комплексного рішення від Penetron дозволяє забезпечити надійний захист бетонних конструкцій, а саме:

  1. Сульфатостійкість за рахунок кристалічних технологій та робочий діапазон pH 3-11.
  2. Знищення тіонових бактерій на електрофізичному рівні за рахунок BioMic
  3. Поверхневий захист від сірчаної кислоти за рахунок кислотоактивуємого покриття Penetron Arc, що працює в pH діапазоні 0,6-12+


Джерело: Penetron
Інформацію опубліковано на правах реклами 

06 июня 2023 г.
510
Історія успіху і асортимент українського виробника ворітно-ролетних систем...
27 апреля 2023 г.
836
Циркулярка помогает поддерживать порядок на приусадебном участке, упрощает выполнение ремонтных рабо...
25 апреля 2023 г.
1086
Чи дійсно є причини не купувати каркаси з ЛСТК і в чому їх особливість...
27 декабря 2022 г.
2240
Область застосування сендвіч-панелей та переваги роботи з заводом-виробником “НТК”...
15 ноября 2022 г.
6518
Спецодежда является отличным инструментом, чтобы уберечь человека от травм во время выполнения своих...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
23 декабря 2019 г.
2972
У компаніях FOMALGAUT GROUP впроваджений 3-рівневий контроль якості продукції. При цьому компанії гр...
31 октября 2019 г.
3230
Осенью становится актуальной подготовка незавершенного строительства к зимовке, то есть консервации,...
24 октября 2019 г.
4967
Бензиновый генератор пригодится в местности, где отсутствует электроснабжение или наблюдаются частые...
11 июля 2024 г.
9699
Новий простір діє одночасно як міський парк і меморіал...
11 июля 2024 г.
3567
Лікарню збудовано на кошти мецената Ніколи Терещенка, там безкоштовно надавали послуги незаможн...
04 июля 2024 г.
6369
Конструкцію у вигляді космічного корабля збудував з порушеннями приватний детектив....
16 января 2024 г.
1950
Інноваційна технологія безкаркасних холодильних та морозильних складів з сендвіч-панелей дозволяє на...
23 ноября 2023 г.
2496
Створити комфортний будинок, в якому споживання енергії навіть в найхолоднішу пору року буде зведено...
14 марта 2023 г.
6660
Дізнайтесь на реальному прикладі застосування технологій народного будівництва, як українці обирали ...
У специфічних сферах будівництва та виробництвы нерідко використовують такий вид металопрокату, як с...
Вітчизняний виробник будматеріалів SWEETONDALE вивів на ринок покращену лінійку матеріалів для навіс...
BUILD PORTAL - Агрегатор статей
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!