О. Мазурчак: «Забираючи в Київенерго майно, місто бере Троянського коня»

Київрада буде судитися з Київенерго. Причина – розриті тепломережі. Про перспективи цих позовів в суді, а також в цілому про стан тепломереж у столиці розповів екс-перший заступник голови КМДА, екс-заступник міністра з питань житлово-комунального господарства Олександр Мазурчак
3344 10.05.2018 в 08:35Київрада буде судитися з Київенерго. Причина – розриті тепломережі. Про це заявив депутат Київради, голова постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Володимир Бондаренко. Він сказав, що зараз в столиці понад 2 тисячі аварійних розриттів тепломереж і додав, що столична влада буде наполягати, щоб всі їх закопали за кошти Київенерго.

Про перспективи цих позовів в суді, а також в цілому про стан тепломереж у столиці розповів екс-перший заступник голови Київської міськдержадміністрації, екс-заступник міністра з питань житлово-комунального господарства Олександр Мазурчак.

Які перспективи у цих позовів?

Справа не перспективна. Тому що було прийнято рішення сесії про передачу вже повністю майнового комплексу Київенерг" на баланс міської ради. В зв'язку з цим Київенерго не буде витрачати на це гроші, скоріше за все. А мотивація їх буде дуже проста – є борги населення. Не все населення платить, ніколи не буває 100 % сплати. Відповідно, вони скажуть, що ті кошти, які були в боргах, от ви їх заберіть в населення і витратьте на закопування цих мереж. Я думаю, що саме така буде себе поводити захист Київенерго.

Це не буде виглядати як перекладання зі здорової голови на хвору?

Кожен буде зацікавлений в тому, щоб відстоювати свої інтереси. Адже при передачі Київенерго віддасть зараз все майно, але стоїть питання: куди дінуться борги? І яким чином потім борги будуть повертатися, куди. От вони скажуть, що якби в нас були повернуті повністю борги, ми би закрили оці всі розриття. Оскільки в нас є борги і перед бюджетною сферою. Є борги населення. От ви поверніть їх і тоді ми зробимо.

Умови передачі активів Київенерго місту якимось чином прописані?

Там є дуже багато ще проблем. Ви знаєте, що ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 має електричну генерацію. Електрична генерація залишається, як майно Київенерго. Вона не передається. Тому що вона була куплена в держави, і контрольний пакет знаходиться саме в Київенерго. Друге питання – є так звані невід'ємні поліпшення, які Київенерго зробило за свій рахунок протягом тих років, коли використовувало майно. І тепер теж стоїть питання, яким чином їх забрати. Або вертати їм гроші, або віддавати їм щось інше в замін. Наприклад, підстанції, електромережі, що колись ми хотіли зробити, розмінятися з ними. Це теж питання не вирішене. Третє питання – якщо в свій час з 2010 по 2013 рік ми вклали за рахунок Київенерго, змусили їх вкладати по 200 млн грн в мережі – це 600 млн, то останніх 2-3 роки взагалі Київенерго в мережі нічого не вкладало. От тому і така велика кількість сьогодні розривів. І сьогодні повністю всі затрати на підтримання мереж, на оновлення і проведення капітальних ремонтів, все це лягає на міський бюджет.

Как повлияет завершение договора с Киевэнерго на тарифы

Яку суму може скласти ліквідація розривів, вже не говорячи про оновлення мереж і взагалі всієї системи?

Якщо дивитися по сьогоднішніх цінах, то треба приблизно 600 млн гривень щорічно вкладати в мережі для того, щоб вони просто не погіршувалися.

А щоб проводити хоча б якусь модернізацію?

А для того, щоб зробити модернізацію, це треба вже мільярди доларів вкладати, щоб зробити дійсно реальну якусь зміну. Наприклад, ви знаєте, що більше 2 тисяч будинків в місті Києві не мають циркуляції і не забезпечені нормально гарячою водою? Є проблеми з тим, що крім ТЕС, які передаються, ще порядку 170 котелен, не всі ці котельні є сучасними, там потрібно міняти котли і проводити модернізацію. Тобто це досить серйозні гроші, і забираючи в Київенерго майно, місто бере Троянського коня.

Якби в Київенерго все це залишилося і посипалося з плином часу, на кому була б відповідальність?

Залишати в тому варіанті, в якому воно було, неможливо було. Тому що це була унікальна ситуація, коли не було договору оренди, не було договору концесії, а так званий був договір тимчасового використання. Такого по закону немає. І треба було в будь-якому випадку або робити новий договір з новими умовами, або забирати.

Можуть поки що тепломережі перебувати в такому стані?

Ні, це нереально. Зараз починається період випробувань. Повинні бути за літній період проведені випробування всіх мереж. Що таке випробування? Це збільшення тиску в мережах для того, щоб проявилися слабкі місця, і там будуть прорвані мережі. Це ще будуть сотні поривів. Тому ні в якому разі. Все місто стане тільки в суцільних ямах і в поривах. Тому їх треба ліквідовувати. І плюс це ж втрати. Втрати води, втрати теплоносія. Це відсутність гарячої води у населення в літній час, що було в попередньому році. Тому їх треба ліквідовувати терміново. Питання повинно бути вирішене в двох площинах. Я думаю, що скоріше за все воно буде пов'язано з цими боргами. Кому залишаються борги, той і ліквідовує ці пориви.

Киевсовет продлил договор с Киевэнерго еще на три месяца

А якщо місто власним коштом все ж таки наведе лад, потім вимагати з Київенерго не зможе нічого?

Я думаю, що це буде слабка позиція, тому що вони будуть захищатися саме цими питаннями боргів.

А боргів скільки накопичилося?

Я зараз не знаю, скільки. В мене є дані по Україні, по Україні зараз 70 млрд боргів по енергоносіях від населення. Це і по водоканалах, і по теплокомуненерго. Це борги населення за енергоносії.

В інших регіонах така ж ситуація, як і в Києві?

В більшості районів теплокомуненерго знаходяться в муніципальній власності, комунальній. І тому там дещо інше, там місто завжди бере на себе відповідальність за ліквідацію всіх аварій. В місті Києві ми маємо тільки 2,5 тис. кілометрів тепломереж. Тому ясно, що такої кількості немає ні в одному більше місті.

Джерело: Голос Столицы

 
Интересные новости:
25.04.2018
2471
Что будет со скандально известным «домом-монстром» на Нижнем Валу, гостиничным комплексо...
24.04.2018
2726
Руководитель крупнейшей в Украине компании, специализирующейся на ремонте и строительстве автомагист...
05.04.2018
3620
Александр Фоменко рассказал, в чем сложности передачи коммунального имущества на баланс Киевтеплоэне...
12.06.2019
3434
Слава Балбек рассказал, чем ему так нравится постмодернизм в архитектуре...
13.05.2019
3830
Владимир Омелян рассказал журналистам, что ждет от нового Президента, какими будут дороги и где нужн...
15.02.2019
2879
Подходы к развитию пространства должны трансформироваться, считает почетный президент KAN Developmen...