Пора нам паперову активність по «дерегуляції» замінити на програму будівництва заводів

Білорусь переоснастила домобудівні комбінати в Гомелі, Мінську і аж в Бресті – за фінансового сприяння держави та мерії Мінська, у нас лише один ДБК-4 без держави, а волею Петра Степановича Шилюка переходить на опалубку на магнітах та по комп'ютерній програмі
1389 29.03.2018 в 06:12


БЛОГ ІВАНА САЛІЯ

Президент Всеукраїнської спілки виробників будівельних матеріалів
«Берёзастройматериалы»
м. Береза, Брестська обл.

З 1981 року підприємство розвиває виробництво керамічної плитки, 6 ліній, 11,0 млн кв. м на рік.

Особливість – цехова структура в віддалених окремих приміщеннях але і достатня територія для розвитку.

 

 

Знову – офіс – візитівка і традиційна для виробництва плитки опорядженість. Звичайно, це менш масштабне підприємство, аніж «Харківський плитковий завод» чи «Атем», але в ентузіазмі і 75% продукції на експорт відправляє. Фріттоварня, малюнок і упаковка – все на рівні сучасних технічних досягнень.

 

Вважають, що внутрішня облицювальна плитка відходить і 2/3 потужностей виготовляють плитку для підлоги та глазурований керамограніт, за надвеликими розмірами не гоняться, в основному 20х30 та 30х50.

На сайті підприємства в безкоштовному доступі програма 3D-моделювання приміщень, дозволяє розробити індивідуальний дизайн, сформувати розгортку всіх площин приміщення і 3D-візуалізацію проекту, а звідси – розрахунок кількості плитки і розміри її підрізки.

Каталог продукції та дизайнерських пропозицій вражає художньою довершеністю, чи не гіршою від європейських виробників.

* * *

Від заводу до заводу, від міста до міста по 200–250 км і до літака повертатись до 300 км. В Брест не доїхали, обговорили проблематику в Березі (Брестська обл., Білорусь).
Там завод в санації. В складі приватного холдингу. Замість 3,5 млн кв. м плитки в 2017 році виготовив 1,5 млн кв. м та до 40,0 млн умовн. одиниць цегли. Кар'єр – потужності забезпечить на 100 років. Є перспектива розвитку. Проблема заводу – не встигли вчасно технічно модернізуватись.

І держава жорстко ставить завдання і приватний бізнес тут партнер – зберегти робочі місця будь-де.

Читайте також: Частка будівництва у ВВП в Україні складає лише 2,3 % і не зростає


Білорусь переоснастила домобудівні комбінати в Гомелі, Мінську і аж в Бресті – за фінансового сприяння держави та мерії Мінська, у нас лише один ДБК-4 без держави, а волею Петра Степановича Шилюка переходить на опалубку на магнітах та по комп'ютерній програмі...

Білорусь має надлишок цементів, газобетону (покриття власних потреб 170 %), скловати (покриття потреб 167 %, в Україні – мінус 100 %), силікатна цегла та силікатні стінові блоки теж надлишок, а ще керамзит та керамзитобетон, виготовляють і цементно-стружкові плити.

І тому, Міністерство архітектури та будівництва Республіки Білорусі готує нову стратегію і програму будівництва та модернізації виробництва будівельних матеріалів.

Словом, зараз в Білорусі оновлюється стратегія та програма розвитку підприємств будівельних матеріалів, влада не лише в Україні, а від Китаю і до Великобританії вивчають тенденції розвитку. Пора і нам паперову активність по «дерегуляції» замінити на програму будівництва заводів.

Сподіваюсь, що Мінекономіки, Мінекології та Мінрегіонбуд теж зменшать зусилля по «заборонимо-дозволимо», а розпочнуть будувати нові, вкрай необхідні потужності підприємств будіндустрії на основі державно-приватного партнерства, кластерів та різноманітних технопарків.

Все відомо. Усі опанували і роблять.
Україна – вперед!

Іван Салій,
Президент Всеукраїнської
спілки виробників будматеріалів

 
Интересные новости:
28.03.2018
1498
Українські фахівці відвідали керамічний завод в Радошковичі, Молодечненський р-н Мінської обл....
27.03.2018
1230
Делегація відвідала підприємство «Керамін»...
20.03.2018
1707
Українська делегація відвідала «Білоруський цементний завод» в м. Костюковичі...
08.05.2020
1073
Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів про виробництво щебен...
05.05.2020
538
Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів про підсумки будівництва з...
30.04.2020
957
Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів про соціальний проект ...