Іван Салій: 26 років незалежності України на фундаменті 100 років УНР

Унікальний погляд в історію незалежності і аналіз будівельної галузі у надихаючому привітанні із Днем Незалежності від Івана Салія, Депутата Верховної ради України I скликання, президента Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів
1622 23.08.2017 в 16:40


БЛОГ ІВАНА САЛІЯ

Президент Всеукраїнської спілки виробників будівельних матеріалів, депутат Верховної ради України I скликання


Шановні колеги, партнери Спілки і громадяни України!


1917 рік – Санкт-Петербург – переворот (Жовтнева революція). Російський царизм втрачає Польщу, Фінляндію, Країни Балтії. Україна проголошує курс на дистанціонування від Росії.
М.Грушевський та В.Винниченко оголосили Українську Народну Республіку, армія не потрібна та невдовзі підписали мирний договір між УНР з усіма на кордонах: Німецькою, Австро-Угорською, Османською імперіями і Болгарським царством.
Німці в Києві, більшовики в Харкові.

П. Скоропадський – гетьман України, внаслідок державного перевороту взяв владу в Україні, бо засновники УНР не ефективно управляли. Німці тримали «нейтралітет», тобто переворот підтримали, бо контрибуцію потрібно збирати і відправляти до Німеччини.

Багато зробив і в політиці, і в економіці та в Німеччині сталася революція.... Без німців П.Скоропадський проголосив курс на входження на федеративних началах до Росії мовляв: «Ми, Україна так багато вклали в Росію, що втрачати нам її не варто».

С. Петлюра за Самостійну Україну. Зібрав полки в Білій Церкві і пішов на Київ. Щоби протистояти більшовикам уклав договір з Польщею. Росіян 15 серпня 1920 року під Варшавою здавалось би розгромили вщент і поляки в Києві. Та ненадовго. Польща і Росія поділили в чергове Україну. Львів та Західні області відійшли від України.

В 1922 році Україна підписала Союзний договір, бо В.Ленін запропонував Союз, А.Денікін – тільки за неподільну Росію, а С.Петлюра – Україна понад усе. Європейські «друзі» царської Росії з'єднати їх не змогли і відмовили в підтримці усіх, хто боровся з більшовиками.

1991 рік – Москва – переворот, (ГКЧП) розпався Радянський Союз, демократизований прообраз царизму, відійшла Україна, Прибалтика, Кавказ, Середня Азія.
Верховна Рада першого скликання за три доби визначилась і проголосили незалежність України: 346 – «за», 1 – «проти», 3 – «утримались», не голосували -12.
Мій голос був безумовно «за». Пишаюсь!
Тоді ДКНС (рос.ГКЧП) – і Верховна Рада працює, приймає історичні рішення.

До тепер Україна утверджує власну ідентичність, державність, суверенітет та територіальну цілісність.
Та кожна річниця Незалежності то динаміка і розвиток. Наші президенти Л.Кравчук, Л.Кучма, В.Ющенко, В.Янукович, П.Порошенко утверджують Україну. Як могли, як дозволяла економіка і політичне протистояння, з помилками, перепалками, «забіганням на перед» і відставання та поступ очевидний.

Україна розбудовується: за 7 місяців 2017 року – виконано будівельних робіт на 44,2 млрд.грн, зростання на +24,2 % та за 7 місяців 2016 року + 14,4 % (+17,4% за 2016 рік).
В січні – червні 2017 року прийнято в експлуатацію 5,1 млн.кв.м. загальної житлової площі – до відповідного періоду попереднього року це +56,2%.
Сьогодні проценти зростання – захмарні. Як зберегти?!

Адже правда в тому, що обсяги будівельних робіт в 2016 році в Україні сягають 2,5 млрд.євро, а в Австрії – 35,0 млрд.євро, Польщі – 48,0 млрд.євро, і це коли в цих країнах уже багато збудовано інфраструктури, і соціальної, і інженерної, і транспортної.

PR політики не хочуть знати: експорт облицювальної цегли в 2015 році впав на -32%, а в 2016 році ще на -36%, а експорт в Казахстан з 26,2 млн.умовних одиниць в 2015 впав до 15,0 млн.умовних одиниць в 2016 році. Але це все рівно у 9 разів більше ніж в країнах ЄС (у 2015 році різниця була у 57 разів, тому що падаємо швидше, а ніж зростаємо).

Політика сьогодні, як завжди недоречно, «муштрує» економіку: одержавлення або приватизація, глобалізація або блокада, або вугілля «із-за морів»...

Та якби політики не знущались над економікою, завжди знаходяться і професійні, і патріотичні керівники, успішні підприємства, інноваційні рішення.

Які б програми політики не виголошували, вони адресовані нам – будівельники збудують!
І вони будують, розбудовують Україну, добробут, комфорт та довголіття громадян.
Слава будівельникам! Слава Україні!Депутат Верховної ради України І скликання
Президент Всеукраїнської спілки
виробників будматеріалів
Іван Салій

 
 
Интересные новости:
11.08.2017
2430
Традиційне вітання Івана Салія, президента Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів із Днем бу...
09.08.2017
2336
Президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів Іван Салій розповідає про зустріч...
27.07.2017
3562
Кабмін вніс зміни в Постанову КМУ від 21 червня 2017 р. № 518 «Про внесення змін до порядків, ...
08.05.2020
1073
Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів про виробництво щебен...
05.05.2020
538
Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів про підсумки будівництва з...
30.04.2020
957
Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів про соціальний проект ...