Будівельний ринок України отримає нові можливості

1636 2017-07-13 07:10:00

12 липня 2017 року Комітет Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства депутатами схвалив та рекомендував до розгляду в першому читанні законопроект №6577 щодо змін у Закон України «Про будівельні норми». Проект Закону розроблений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на виконання плану дій Уряду та пропонує використання параметричного методу нормування у будівництві, який передбачає, що проектні рішення будуть залежати від призначення об’єкта, а не від прийнятих державою жорстких вимог.

Про це повідомив заступник Міністра з питань будівництва Мінрегіону Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

«Параметричний метод нормування – майбутнє українських ДБН і «зелене світло» для якісних сучасних будівельних норм. Він суттєво зменшує кількість необґрунтованих обов’язкових вимог при проектуванні, що дозволяє використовувати найновіші технології та рішення у будівництві. Новий підхід широко застосовується у світі, і для України повинен також стати нормою. Вдячний Комітетові за підтримку і маємо надію, ці зміни будуть позитивно схвалені усіма депутатами», - сказав він.

Що це дасть?

- зменшить кількість необґрунтованих обов’язкових вимог при будівництві;

- підвищить якість будівельних норм;

- сприятиме впровадженню інноваційних та прогресивних технологій;

- посилить інвестиційну привабливість будівельного ринку та розвиток галузі.

За словами заступника Міністра, приведення державних будівельних норм і вимог у відповідність до міжнародно визнаних принципів нормування є однією з найголовніших завдань Міністерства. «Цьогоріч ми запланували перегляд 27 ДБН, із них 3 вже прийняті у новій редакції, 6 готуються до затвердження. У березні цього року Уряд оптимізував і вдвічі скоротив терміни погодження будівельних норм – з 30-45 днів до 15-ти. Маємо зробити все, щоб будівництво здійснювалося просто, якісно та за сучасними будівельними нормами», - наголосив Лев Парцхаладзе.

Довідково:

На засіданні Уряду 7 червня 2017 року Кабінет Міністрів України схвалив розроблені Мінрегіоном зміни до закону України «Про будівельні норми», які передбачають запровадження параметричного методу нормування у будівництві, що полягає у встановленні в будівельних нормах окремих параметрів щодо безпеки, функціональності та якості відповідно до призначення об’єкта, а не лише імперативних приписів.

Джерело: прес-служба заступника Міністра з питань будівництва Мінрегіону Лева Парцхаладзе

Интересные новости:
13.07.2017
721
Дома ещё советской постройки начали расти в цене...
13.07.2017
1054
Эксперты рассказали, в каких районах столицы подорожало жильё...
13.07.2017
1133
Владимир Гройсман заявил, что всего в стране хотят реализовать около 800 проектов в регионах...
08.11.2000
306
Большинство специалистов аттестовано сразу по двум направлениям. ...
08.11.2000
377
Такое решение позволит избежать недоразумений при получении электроэнергии от трансформаторной подст...
08.11.2000
319
Также он отметил, что госимущество пользуется спросом, но большая его часть находится в упадке и изм...