Будівельний ринок України отримає нові можливості

1218 2017-07-13 07:10:00

12 липня 2017 року Комітет Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства депутатами схвалив та рекомендував до розгляду в першому читанні законопроект №6577 щодо змін у Закон України «Про будівельні норми». Проект Закону розроблений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на виконання плану дій Уряду та пропонує використання параметричного методу нормування у будівництві, який передбачає, що проектні рішення будуть залежати від призначення об’єкта, а не від прийнятих державою жорстких вимог.

Про це повідомив заступник Міністра з питань будівництва Мінрегіону Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

«Параметричний метод нормування – майбутнє українських ДБН і «зелене світло» для якісних сучасних будівельних норм. Він суттєво зменшує кількість необґрунтованих обов’язкових вимог при проектуванні, що дозволяє використовувати найновіші технології та рішення у будівництві. Новий підхід широко застосовується у світі, і для України повинен також стати нормою. Вдячний Комітетові за підтримку і маємо надію, ці зміни будуть позитивно схвалені усіма депутатами», - сказав він.

Що це дасть?

- зменшить кількість необґрунтованих обов’язкових вимог при будівництві;

- підвищить якість будівельних норм;

- сприятиме впровадженню інноваційних та прогресивних технологій;

- посилить інвестиційну привабливість будівельного ринку та розвиток галузі.

За словами заступника Міністра, приведення державних будівельних норм і вимог у відповідність до міжнародно визнаних принципів нормування є однією з найголовніших завдань Міністерства. «Цьогоріч ми запланували перегляд 27 ДБН, із них 3 вже прийняті у новій редакції, 6 готуються до затвердження. У березні цього року Уряд оптимізував і вдвічі скоротив терміни погодження будівельних норм – з 30-45 днів до 15-ти. Маємо зробити все, щоб будівництво здійснювалося просто, якісно та за сучасними будівельними нормами», - наголосив Лев Парцхаладзе.

Довідково:

На засіданні Уряду 7 червня 2017 року Кабінет Міністрів України схвалив розроблені Мінрегіоном зміни до закону України «Про будівельні норми», які передбачають запровадження параметричного методу нормування у будівництві, що полягає у встановленні в будівельних нормах окремих параметрів щодо безпеки, функціональності та якості відповідно до призначення об’єкта, а не лише імперативних приписів.

Джерело: прес-служба заступника Міністра з питань будівництва Мінрегіону Лева Парцхаладзе

Интересные новости:
13.07.2017
641
Дома ещё советской постройки начали расти в цене...
13.07.2017
956
Эксперты рассказали, в каких районах столицы подорожало жильё...
13.07.2017
981
Владимир Гройсман заявил, что всего в стране хотят реализовать около 800 проектов в регионах...
21.06.2011
396
В поддержку Кубка Строителей Европы состоялась презентация Friendly Tours Сборной команды строи...
21.06.2018
477
Київавтодор продовжує ремонтні роботи на дорогах столиці...
21.06.2018
1015
Гостиницу с самым большим трезубом в стране опять вернули в коммунальную собственность...