В Україні спростять процес отримання дозволів у будівництві

Почав діяти Закон України №1817-VIII, який спрощує отримання дозволів у будівництві
1755 12.06.2017 в 07:11 
10 червня 2017 року вступив в силу Закон України №1817-VIII від 17.01.2017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», який спрощує процедуру отримання дозвільної документації у будівництві, що сприятиме покращенню позиції України у рейтингу Doing Business за показником «Отримання дозволів на будівництво», а також може стати дієвим інструментом запобігання корупції у галузі.
Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе.
 
«Сьогодні офіційно набрав чинності новий закон 1817 щодо удосконалення містобудівної діяльності. Він скасовує підходи щодо отримання дозвільних документів відповідно до категорії складності об’єктів будівництва і вдосконалює порядок оформлення дозвільної документації, у тому числі, в електронному вигляді. Це вагомий крок у дерегуляції галузі! Реалізація цього закону сприятиме суттєвому підвищенню позиції України у рейтингу Doing Business і стане дієвим антикорупційним інструментом», - сказав він.
Новий закон №1817 скасовує необхідність визначення об’єктів будівництва за категоріями складності для отримання дозвільних документів і передбачає їх отримання у відповідності до класу наслідків. 
Так, будівництво об’єктів середнього та значного класу наслідків – житлових комплексів, багатоповерхівок, соціальних споруд, торгових та офісних приміщень – буде здійснюватися виключно за наявності всіх необхідних документів, передбачених законодавством. Це знизить корупційні ризики та стане інструментом боротьби з незаконними забудовами. Натомість, для об’єктів незначного класу наслідків, які становлять понад 80% від загального обсягу забудови в Україні, такі вимоги максимально спрощуються. Будівництво таких споруд можна починати вже на наступний день після подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт.
Для ефективної дії нового закону Мінрегіон спільно зі спеціалістами, міжнародними та українськими експертами протягом 4-х останніх місяців працював над відповідним пакетом підзаконних актів. 
На засіданні Уряду 7 червня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв 11 основних постанов, необхідних для реалізації закону. Вони стосуються внесення змін до порядків: отримання дозвільних документів на початок виконання будівельних робіт та прийняття в експлуатацію об’єктів, здійснення державного архітектурно-будівельного контролю; накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності; ліцензування господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури; проведення експертизи проектів будівництва об’єктів; змін до положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України; переліку адміністративних послуг органів виконавчої влади, які надаються через центр надання адміністративних послуг та інших нпа. Також Уряд затвердив Перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію.
Нагадаємо, 17 січня 2017 року Верховна Рада України прийняла закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності (законопроект №4733-1). 8 лютого 2017 року закон підписав Президент.

Джерело: Мінрегіон
 
Интересные новости:
12.06.2017
1143
В "Укргидроэнерго" решили построить несколько СЭС в партнёрстве с другими компаниями...
09.06.2017
1246
Японцы понимают, насколько важно вкладывать деньги в развитие неатомной энергетики...
08.04.2020
516
Единый центр расчета стоимости спецразрешений, созданный Государственой службой геологии и недр объе...
08.04.2020
765
Через те, що схеми заповідних територій давно не оновлювались, їх можуть довільно зменшувати...
07.04.2020
881
Проєкт Генплану Києва пропонує сформувати гармонійні та скоординовані рекреаційні зони (+перелік)...