Енергоефективність, реформування сфери освіти та держпослуг закладуть засади для сталого розвитку країни

Заходи з енергоефективності освітніх та медичних закладів, об’єктів спортивної інфраструктури, визначені пріорітетними проектами для фінансування з Державного фонду регіонального розвитку на 2017 р. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе
3154 24.01.2017 в 16:49Пріоритетними для фінансування з Державного фонду регіонального розвитку проектами на 2017 р. визначено заходи з енергоефективності освітніх та медичних закладів, об’єктів спортивної інфраструктури. Згідно зі змінами, внесеними до Бюджетного кодексу у грудні 2016 року, на кожен з цих напрямків буде спрямовано не менше 10% коштів ДФРР. Загалом на поточний рік у Фонді закладено кошти у розмірі 3,5 млрд грн, додатково на розбудову ОТГ передбачено ще 1,5 млрд грн субвенцій.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе під час наради щодо інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку з представниками обласних державних адміністрацій, а також Міністерств освіти й науки, охорони здоров’я, молоді  та спорту, низки профільних відомств, що відбулася 24 січня.

«Уряд передбачив потужні фінансові інструменти для регіонального розвитку, і зараз дуже важливо закласти основу для сталого розвитку країни, а не абияк використати кошти ДФРР. Якщо будувати нову школу - то сучасну, з урахуванням нових вимог до навчальних закладів, до енергоефективності, потреб дітей з інвалідністю», - наголосив Лев Парцхаладзе.

На необхідності перегляду вимог до освітніх закладів і впровадження нових підходів в освіті акцентував і державний секретар Міністерства освіти і науки Павло Полянський. «Зміни вкрай потрібні, і ми маємо об’єднати наші зусилля для проведення якісної освітньої реформи», - зауважив він. 

Учасники також обговорили перспективи реформування сфери державних послуг як необхідного для сталого розвитку країни напрямку. Новий формат сервісних центрів, де в одному приміщенні надаються усі необхідні адміністративні послуги – якісно, зручно та швидко – дієвий антикорупційний інструмент.

Заступник Міністра відзначив, що фінансова децентралізація надає значно більші можливості для регіонів, і акцентував на необхідності комплексного підходу до розвитку інфраструктури з боку місцевої влади. «У громад з’явилися повноваження самостійно створювати необхідні соціальні об’єкти, надати людям можливість отримувати якісні державні послуги. Це має бути комплексне системне бачення, виходячи з потреб кожної з громад. Аби реалізовані проекти справді покращили життя людей на перспективу, а не були зроблені для «галочки» і потребували б нових вкладень за рік-два. Не маємо права змарнувати цей шанс!», - підсумував Лев Парцхаладзе.

У 2016 році за кошти Державного фонду регіонального розвитку було повністю реалізовано 498 проектів на загальну суму 1,25 млрд грн. Ще 312 проектів знаходяться на стадії реалізації.

 


Джерело: Мінрегіон
 
 
Интересные новости:
24.01.2017
1679
В компании уже работает в тестовом режиме «единое окно» для потенциального инвестора, чт...
24.01.2017
2103
Законопроектом предлагается отменить обязательную экспертизу по вопросам прочности, надежности и дол...
24.05.2022
494
Людство постійно шукає шляхи подолання залежності від викопних енергоносіїв – вугілля, нафти т...
24.05.2022
711
Максимальная глубина залегания составляет 1445 м, а перепад высот между порталами - 346,3 м...
24.05.2022
530
Верховна Рада зареєструвала законопроєкт, необхідний для розбудови мережі цивільних укриттів...