Систему територіальних органів державної влади пропонують змінити

Нову концепцію з оптимізації системи територіальної організації влади та утворення нової територіальної основи для розміщення органів виконавчої влади обговорили за участю провідних експертів
1134 30.09.2016 в 06:58


У Мінрегіоні за участі провідних експертів обговорили концепцію з оптимізації системи територіальної організації влади та утворення нової територіальної основи для розміщення органів виконавчої влади та інших державних органів.

Завдання з розв’язання цього питання визначено Планом пріоритетних дій Уряду на 2016 рік та нещодавно актуалізованим Планом заходів з реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22.09.2016 № 688.

Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода наголосив, що виконання цього завдання має на меті впорядкування системи територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, усунення дублювання їхніх повноважень, забезпечення належного рівня координації їхньої діяльності. Це дасть змогу підвищити ефективність державного управління і при цьому оптимізувати чисельність управлінського апарату та витрати на його утримання.

Зараз територіальні підрозділи центральних органів виконавчої влади розміщуються в обласних та районних центрах. «На рівні районів однакову структуру виконавчої влади маємо і на територіях, де мешкає 7 тисяч населення, і там, де є 200 тисяч жителів або й більше. Це вкрай неефективно», — вважає В’ячеслав Негода.

Зараз в процесі реформування місцевого самоврядування, децентралізації, спроможних громад стає дедалі більше і їм від центральних органів влади передаються широкі повноваження, значні ресурси і відповідальність. Більшість необхідних людям послуг надається в спроможних громадах, а не в районі чи області. «Саме тому сьогодні виникає гостра потреба переглянути і оптимізувати систему територіальних органів державної влади, впорядкувати послуги, які надаються цими органами» – сказав В’ячеслав Негода.

У проекті відповідного урядового рішення запропоновано сформувати адміністративні округи як територіальну основу для розміщення органів виконавчої влади та інших державних органів. Головним критерієм створення таких округів є кількість населення. Центрами округів стануть найбільші міста області. Координація діяльності територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади здійснюватиметься головами місцевих державних адміністрацій у визначеному порядку.

Найближчим часом проект урядового акта буде надіслано на розгляд усім заінтересованим органам.


Джерело: Мінрегіон

 
Интересные новости:
30.09.2016
1520
Согласно мировому рейтингу качества дорог, позади нас лишь Парагвай, Конго и дороги на островах...
29.09.2016
1385
Володимир Омелян, Міністр інфраструктури України заявив, що держава повинна забезпечити бізнес ...
29.09.2016
1499
Владимир Омелян, министр инфраструктуры Украины сообщил, что в тендерах на строительство и...
26.02.2020
352
И.о. Главы Госархстройинспекции Елена Костенко сообщила, что ГАСИ нужны новые люди...
26.02.2020
440
Микола Поворозник розповів про будівництво Великої Окружної дороги ...
26.02.2020
395
Вартість офісної нерухомості за підсумками 2019 року...