Український вчений пропонує переробляти відходи за допомогою «сонячних» фотонів

1027 2016-09-15 08:08:00Астрофізик, кандидат фізико-математичних наук та академік Української академії наук Валерій Остапенко пропонує використовувати «сонячні» фотони як джерела енергії для синтезу і розкладання органічних відходів передає Ecotown із посиланням на газету День.

Рішення на основі екофізичної водневої енергетики фотонів можна застосовувати незалежно від наявності або відсутності сонця.

Валерій Остапенко відкрив нову керовану фізичну енергетику фотонів, досліджуючи активні процеси у водневій плазмі сонячних спалахів. «Жива природа ефективно використовує енергію фотонів сонячного випромінювання вже мільярди років, наприклад, рослини – у процесі фотосинтезу, – пояснює науковець. – Ми лише відтворили основні принципи отримання подібних «сонячних» фотонів у лабораторії».

Технологія фізичного розкладання органіки на основі «сонячних» фотонів всередині реактора, а не спалювання в реакції з киснем застосовується вперше і не має аналогів, запевняють в УАН. 

«У 2005 році для реалізації принципів ЕФвЕФ (екофізичної водневої енергетики фотонів) було створено першу лабораторну установку розкладання близько одного кілограма отрутохімікатів і сумішей органіки: продукти харчування, відходи деревини, пластик та поліетилен, – розповідає Валерій Остапенко. – Випробування показали, що за три години відбувається повне (99,9 %) розкладання органічних речовин з утворенням горючого газу (суміш водню з пропаном та іншими газами) і чистої золи».

Немцы построят мусороперерабатывающие заводы в четырех городах Украины

Нині створена лабораторна установка орієнтована на виробництво газу, який дозволить замінити викопні джерела енергії, розповідає науковець. «Створивши лабораторію ЕФвЕФ енергетики перший промисловий прототип установки можна виготовити протягом року, – переконаний Валерій Остапенко. – Мережа подібних установок, яка загалом перероблятиме близько тонни відходів органіки у день, здатна забезпечити основні потреби окремого регіону в електроенергії й теплі, а отже, і його незалежність».

За словами науковця, на основі існуючої розробки можна створювати установки для «сонячного» освітлення оранжерей та житлових приміщень, для виробництва газу із власних відходів органіки в домашніх умовах, для регенерації води для сімейних потреб, а також для зарядки мобільних телефонів та акумуляторів.

«Для запуску фотонового синтезу не потрібна висока температура або створення високого тиску, а органіка на Землі є відновлюваним, а отже невичерпним ресурсом, – пояснює Валерій Остапенко. – Основна мета освоєння ЕФвЕФ енергетики на Землі й поза нею – це створення систем повного циклу життєзабезпечення зі 100 % поверненням у новий цикл використання всіх органічних відходів життєдіяльності, в тому числі повітря, води і продуктів харчування. Їх можна використовувати в ізольованих умовах, приміром, у довготривалих експедиціях у космос чи навіть поселеннях на інших планетах».

Джерело: ecotown.com.ua

Интересные новости:
14.09.2016
1982
Во втором квартале 2016 г. максимальную инвестиционную эффективность подтвердили четыре из пяти...
13.09.2016
1355
Одним из факторов, стимулирующих коррупцию, остается излишняя зарегулированность нашего законодатель...
12.09.2016
3046
Правительство вынуждено впервые за последние четыре года расконсервировать газо-мазутные блоки на ТЭ...
31.08.2018
1082
Объемы ввода жилой недвижимости в Украине снизились чуть ли не на треть. Временное явление или тенде...
13.08.2018
481
Лидерство столичной области обусловлено, в частности, деятельностью Киевской городской госадминистра...
10.08.2018
957
Кипрская Fintest Trading Co Limited, в собственности которой находилось 100 % акций ЧАО "Донецксталь...