Український вчений пропонує переробляти відходи за допомогою «сонячних» фотонів

Рішення на основі екофізичної водневої енергетики фотонів можна застосовувати незалежно від наявності або відсутності сонця
1684 15.09.2016 в 08:08Астрофізик, кандидат фізико-математичних наук та академік Української академії наук Валерій Остапенко пропонує використовувати «сонячні» фотони як джерела енергії для синтезу і розкладання органічних відходів передає Ecotown із посиланням на газету День.

Рішення на основі екофізичної водневої енергетики фотонів можна застосовувати незалежно від наявності або відсутності сонця.

Валерій Остапенко відкрив нову керовану фізичну енергетику фотонів, досліджуючи активні процеси у водневій плазмі сонячних спалахів. «Жива природа ефективно використовує енергію фотонів сонячного випромінювання вже мільярди років, наприклад, рослини – у процесі фотосинтезу, – пояснює науковець. – Ми лише відтворили основні принципи отримання подібних «сонячних» фотонів у лабораторії».

Технологія фізичного розкладання органіки на основі «сонячних» фотонів всередині реактора, а не спалювання в реакції з киснем застосовується вперше і не має аналогів, запевняють в УАН. 

«У 2005 році для реалізації принципів ЕФвЕФ (екофізичної водневої енергетики фотонів) було створено першу лабораторну установку розкладання близько одного кілограма отрутохімікатів і сумішей органіки: продукти харчування, відходи деревини, пластик та поліетилен, – розповідає Валерій Остапенко. – Випробування показали, що за три години відбувається повне (99,9 %) розкладання органічних речовин з утворенням горючого газу (суміш водню з пропаном та іншими газами) і чистої золи».

Немцы построят мусороперерабатывающие заводы в четырех городах Украины

Нині створена лабораторна установка орієнтована на виробництво газу, який дозволить замінити викопні джерела енергії, розповідає науковець. «Створивши лабораторію ЕФвЕФ енергетики перший промисловий прототип установки можна виготовити протягом року, – переконаний Валерій Остапенко. – Мережа подібних установок, яка загалом перероблятиме близько тонни відходів органіки у день, здатна забезпечити основні потреби окремого регіону в електроенергії й теплі, а отже, і його незалежність».

За словами науковця, на основі існуючої розробки можна створювати установки для «сонячного» освітлення оранжерей та житлових приміщень, для виробництва газу із власних відходів органіки в домашніх умовах, для регенерації води для сімейних потреб, а також для зарядки мобільних телефонів та акумуляторів.

«Для запуску фотонового синтезу не потрібна висока температура або створення високого тиску, а органіка на Землі є відновлюваним, а отже невичерпним ресурсом, – пояснює Валерій Остапенко. – Основна мета освоєння ЕФвЕФ енергетики на Землі й поза нею – це створення систем повного циклу життєзабезпечення зі 100 % поверненням у новий цикл використання всіх органічних відходів життєдіяльності, в тому числі повітря, води і продуктів харчування. Їх можна використовувати в ізольованих умовах, приміром, у довготривалих експедиціях у космос чи навіть поселеннях на інших планетах».

Джерело: ecotown.com.ua

 
Интересные новости:
14.09.2016
2856
Во втором квартале 2016 г. максимальную инвестиционную эффективность подтвердили четыре из пяти...
13.09.2016
1777
Одним из факторов, стимулирующих коррупцию, остается излишняя зарегулированность нашего законодатель...
12.09.2016
3672
Правительство вынуждено впервые за последние четыре года расконсервировать газо-мазутные блоки на ТЭ...
19.04.2021
5694
Человек может построить на одном наделе десяток сблокированных домов, превратив их в одно строение, ...
14.04.2021
736
Зазвичай при будівництві доріг пріоритет віддається швидкості руху, аніж безпеці...