Іван Салій дав інтерв'ю, відносно нинішньої ситуації в Києві

ІВАН САЛІЙ

Організація: 
Асоціація «Всеукраїнський союз виробників будівельних матеріалів та виробів»
Посада: 
Президент

Інтерв'ю програмі НАГОЛОС (29,04,2015 р), телеканалу Гамма.


 

2806 11.05.2015 в 11:04

Салій Іван Миколайович – екс-мер м.Києва

Ведуча: Президент законопроект ще не підписав, а в Київраді вже планують перейменування вулиць та демонтаж пам’ятників радянської епохи. Чи не поспішає Київрада з рішенням? Чи не ляже це питання на пересічних киян?

   Перед тим як перейти до теми, які проблеми на сьогодні є в Києві.

Салій І.М.  Той бюджет Києва, який перевиконують – 22 млрд.грн. повинен становити 40-45 млрд. грн.,і  тоді б ми говорили про успіхи економіки. Фінансовий стан міста такий, що в ньому зупинений будь-який розвиток. Місто фактично деградує. Падіння в будівництві за останні два роки щорічно становило 21%, а зараз - 25%. В цьому році зими не було, умови були прекрасні, цегли випустили в двічі більше чим минулі роки, бетонних виробів випустили  в півтора рази більше, газобетону більше, а в Києві не йде будівництво.

   Зупинили будівництво моста через Дніпро, метро, не відбувається будівництво нових доріг, а латають-перелатують. Більше того, все місто в покинутих об’єктах. Гостинний двір в усіх на виду і влада повинна там бути кожного дня. На вул. Інститутська 3, поруч з Національним банком України та Кабміном найдорожча земля в м.Києві, то чому там нічого не будується. Чому до цих пір не відновлений Будинок Профспілок? Чому не добудований центральний універмаг на Хрещатику поряд з мерією? Чому не робимо комплексно Центральний універмаг і Центральний гастроном? Чому влада демонструє свою діяльність зняттям МАФів, паркуванням та рекламою?

   Стратегічні питання в м.Києві не вирішуються. Більше того, влада обіцяла децентралізацію фінансів, створення районних рад, але як бачимо це швидко забувається. Обіцяли і вибори мера в два тури, а тепер по-новому ухиляються від виборів.

   Говорили і про державно-приватне партнерство, то покажіть на власному прикладі. На Хрещатику 5, практично на Майдані, поруч з готелем «Дніпро», де квартирував «Правий сектор», смітник, до цих пір. Чому обходять стороною? Чим влада займається?

   Політичний піар не на часі, коли така ситуація, коли країна воює.

Ведуча: Чому Київрада взяла курс на декомунізацію міста?

Салій І.М. Тому що в Київвладі ще не здатні до розвитку міста. Всі ж знають, що руйнувати багато розуму не потрібно. А в м.Києві навіть за участю мера валять забори, стріляють там де будівництво. Зупинити будівництво – це злочин! Ви відновіть будівництво, у вас десятки еліта-центрів, де люди втратили мільйони коштів. Все це просто видимість роботи, камуфляж та «лжепатріотизм».

   Мені здається, що сьогодні політична еліта держави в неадекваті і багато претензій виставляє попередникам починаючи навіть з 1917 року.

   Держава на межі розвалу, тому потрібно думати про майбутнє. Нинішній владі вже потрібно задуматися не як вони оцінюють День Перемоги чи колективізацію, індустріалізацію, голодомор та 1937-й рік, а як їх оцінять. Говорять, що моє покоління не правильно жило. Я жив і працював в тих історичних умовах, ми встигли добудувати майже до кожної школи спортивний майданчик, столову, ми зробили на Подолі дитячу лікарню з басейном, ми відновили Андріївський узвіз, а атеїсти Подолу відновили практично усі церкви для мирян усіх конфесій, той же Гостинний двір відбудували, я носив із синами там носилки, а дружина на суботнику підмітала Андріївський узвіз із працівниками «Ленінської кузні».

   А скільки ж побудовано зараз? Ми не перегнали Америку, але ж і ви не догнали а ні Польщу, а ні Молдову, не кажучи уже про дороги Білорусі, то чому претензії. Звідси питання, а Ви побудували за 20 років розвинений капіталізм, ринок, демократію, морально і фізично здорове суспільство.

   Я нещодавно повернувся з Таллінна, там зустріли українця Володю, який займається будівельним бізнесом, то він сказав що в нього за 20 років  ніхто не вимагав хабара.

   У нас всі говорять, що міський транспорт повинен бути дотаційним. В розвинених країнах 50% дотацій, а зокрема в Таллінні міський транспорт не лише для пенсіонерів, а й для всіх мешканців міста безкоштовний.

Ведуча: Повернувшись до законопроекту, одним з пунктів є перейменування вулиць, вам не здається, що цей пункт може перейти на пересічних киян.

Салій І.М. Перейменування вулиць, знесення пам’ятників скрізь відбувається, а в нас останнім часом зовсім часто. До мене також свого часу приходили євродемократи з проханням перейменувати проспект Перемоги. Ми перейменували вул. Леніна на вул. Б.Хмельницького, але проспект Перемоги, я вважаю, що і нинішня влада не буде чіпати. А не відремонтований  обеліск на пл. Перемоги – ганьба молодим переможцям Майдану!

   У Швеції всім їхнім королям поставлені пам’ятники, навіть Карлу ХІІ, хоча була десятилітня до цього дискусія. Англія, Кромвель, знищив 30% населення у війнах в ім’я створення Великої Англії, але ж пам’ятник в Лондоні стоїть, хоча пере цим провели ексгумацію, відрубали голову, повісили. Наполеон захопив Москву, потім російська кіннота марширували на Єлисейських полях, але ж в Парижі до сьогодні черги до меморіалу Наполеона та його воєначальників.

   Ми не можемо без історії, краще не повторювати тих помилок, бо і до Володимира Хрестителя, і до Богдана Хмельницького, і до Івана Мазепи, і до Степана Бандери були тоді і є зараз питання. А С.Корольов, а М.Булгаков?

   Перейменовуючи вулиці, не просто вивіски потрібно змінювати, а й в паспорті змінити дані, установчі документи підприємств… Це, комусь здається, «копійчані» справи, а ми що виграли війну, підняли економіку, пенсії зросли в 4 рази?

   У нас все не з того кінця проголошують.

   Всі ж сьогодні хочуть їздити в Європу без віз, то потрібно спочатку заробити гроші, бо без грошей там робити нічого, а навіть трудову візу отримати теж потребує коштів. Тут спокійна сила аргументів і доцільності потрібна.

Ведуча: А звідки ж взяти ці гроші?

Салій І.М. На сьогодні влада неадекватна, не ефективна, корумпована. Влада повинна заробляти бюджет, кредити повертати, а не обростати новими для майбутніх поколінь.

Ведуча: А якщо перейменують вулиці, зроблять демонтаж пам’ятників, а свідомість людей зможуть змінити?

Салій І.М.  Поки ми будемо цим відволікатись-займатись – розпадеться держава. Якщо влада буде лише випрошувати кредити, то слід пам’ятати, що кредити ми беремо чужі та ненадовго, а повертаємо гроші уже свої з відсотками і назавжди. Україна сьогодні є розмінною монетою, а наша політична еліта повинна вирости, бути самодостатньою. Вона повинна ставити питання: МВФ, Європа, США і Росія - спишіть борги Україні, реально надайте безповоротну допомогу, а не ставте нам завдання перемоги у братовбивчій війні.

Ведуча: Як ви думаєте влада це робить свідомо?

Салій І.М. Це свідчить, що державних мужів у нас бракує сьогодні. Бізнесмени практично не бувають державними діячами, великий бізнес повинна бути відділений від держави, і від політики, а в нас не можна ж без грошей стати навіть депутатом Київради. Оголосили 62 реформи, та зробіть хоч одну. Зробіть, щоб запрацював ПІВДЕНМАШ, бо ми перестаємо бути космічною державою. Щоб у Крюковського вагонно-ремонтного заводу і Укрзалізниця, і Київський метрополітен здатні були купувати вагони, щоб не купували HYUNDAI. Зробіть щоб робочі місця не скорочувалися, а ні в промисловості, а ні в будівництві. Доможіться зростання пенсій, і тоді тільки на станціях метро будете символіку змінювати на Ваші портрети, які потім теж знімуть.

   Покоління потрібно поважати, всі три покоління повинні бути при ділі. Молодим потрібно допомагати, і дуже важливо уберегти від помилок попередників, які теж зносили пам’ятники, вулиці та міста перейменовували, руйнували церкви.

   Не потрібно переривати єдність поколінь.

   У свій час на Балтійському ВМФ СРСР мене при виконанні вправ на швидкість вчили: «Спешите медленно».

   Від себе додам, не плутайтесь і в пріоритетах, і в стратегіях.

   Відбувається об’єктивна зміна поколінь, і ми хочемо, щоб молодь мала успіхи в Європі і світі, але перш за все – в Україні.

Джерело: www.avbmv.com.ua 

 
Интересные новости:
16.03.2015
2417
ИВАН САЛИЙОрганизация: Ассоциация «Всеукраинский союз производителей строительных материалов и...
08.12.2014
3060
ПЕТР ШИЛЮКОрганизация: Строительная палата УкраиныДолжность: Президент, председатель президииЗа все ...
19.08.2014
2148
АЛЕКСАНДР МАРТЫНЮККомпания: ПЕМ УкраинаДолжность: Директор В условиях конкуренции на строительном р...
14.02.2022
3317
Руслан Лещишин, співвласник будівельної компанії «Платинумбуд» розповів про нові ЖК...
31.05.2021
2056
Интервью о рынке апарт-отелей Украины от главного редактора CommercialProperty Татьяна Антонюк и гла...
12.06.2019
4635
Слава Балбек рассказал, чем ему так нравится постмодернизм в архитектуре...