Термомодернізація - необхідність сучасного міста

Підсумки конференції: "Сучасні фасадні системи: енергоефективність, довговічність, безпека"
1388 27.04.2015 в 09:45

   Під час конференції, яка відбулась 09.04.2015 р. виступ Баранова Валерія Олексійовича - Заступник директора з питань реформ Асоціації міст України

"Я думаю, ви всі погодитесь, що в кожної проблеми є своя причина. На мою думку у нас їх дві:

1.Управління

2.Стан суспільства

   Українське суспільство знаходиться в стані наполегливого очікування безкоштовного чуда, і я, як мер зі стажем, можу сказати, що до мене на прийом завжди приходили зі словами: «Ви мені зобов'язані зробити «безкоштовно»!

   Чому у нас виникають проблеми термомодернізації, тому що не було стимулів. Проблеми міста в енергоефективності можна розділити на дві сфери:

1.Бюджетна сфера – лікарні, дитячі садочки, школи та ін..

2.Житловий фонд


   Якщо говорити про бюджетну сферу, то основними проблемами є:

1.Повна відсутність ресурсів для того щоб щось робити, тому що більше 80% бюджету міста йде на заробітну плату лікарям, вчителям тощо.

2.Відсутність проектно-кошторисної документації, спеціалістів, непідготовленість керівництва, що є дуже важливою проблемою для міста та його розвитку.

3.Казначейство, адже працювати стало вкрай важко. Кошти на Пенсійний фонд та соціальне забезпечення вилучаються безапеляційно з місцевого бюджету, що знову ж таки не дає розвитку міста.

   Асоціація міст України всіляко сприяє, щоб місцева влада могла обслуговуватись в любому державному банку помимо Казначейства, що полегшить роботу мерам.

   Всі, хто будував за бюджетні кошти добре знають, як це складно. Адже добудувавши об’єкт приходять з перевіркою чи так ти збудував чи ні, і потрібно було платити «відкати».

   Однією з проблем, яка також постала це всім відомий Кіотський протокол. Утеплювали по три стіни в школі,а решту залишали, і місцевій владі доводилось добудовувати за кошти міста.

   Говорячи про житловий фонд, то він у нас начебто приватний і мовляв не потребує утримання з місцевого бюджету, а на балансі в органів влади. Але це дійсно парадокс.

   Тарифи не відповідають економічним розрахункам. Проблемою є те, що відсутні ті, хто дійсно займатиметься енергоефективністю в житловому фонді. Розв’язанням цією проблеми могло б бути створення тих самих ОСББ.

   Нам вдалось внести зміни в Бюджетний кодекс, і тому в цьому році місцевий бюджет отримає в свій фонд розвитку 34 млрд.грн. Це стимул місцевим органам влади для розвитку і це дійсно початок реформ Президента та Уряду, і Верховної Ради.

   Відомо, що Євросоюз також надає фінансування на енергоефективність –  343 млн. грн., Німеччина надає ще 125 млн.грн. Ці кошти планується направляти згідно Постанови Кабміну на компенсацію заміни котлів -20%, для фізичних осіб для впровадження заходів щодо енергоефективності в однокімнатних квартирах та багатоповерхових будівлях – 30%, для компенсації роботи ОСББ – 40%.

   Враховуючи вище сказане, продукцію виробників можна застосувати на утеплення фасадів, даху, модернізації системи освітлення, встановлення енергозберігаючих склопакетів, встановлення теплових насосів та ін.. Кошти на підтримку роботи щодо енергоефективності можна отримати в таких державних банках як: Ощадбанк, Укргазбанк та Державний експортно-імпортний банк.

   На мій погляд, найефективніше донести до мерів, що ваша продукція краща, показавши результати енергоаудиту того чи іншого об’єкту де застосована продукція та економічний розрахунок ефективності.


   Взагалі потрібно усвідомити, що до мерії потрібно приходити з уже готовими бізнес-проектами і брати ініціативу в свої руки, бо мери будуть підтримувати, а реально працювати з ОСББ і мешканцями повинен бізнес."


Джерело: www.avbmv.com.ua
Фото: www.avbmv.com.ua

 
Интересные новости:
27.04.2015
1950
Підсумки конференції: "Сучасні фасадні системи: енергоефективність, довговічність, безпека"...
27.04.2015
1253
Землю возле Лавры и Софии хотят вернуть государству. Проходят суды....
27.04.2015
1209
На Крещатике тротуар превратят в парковку. Уже есть решение....
06.11.2019
1451
Конфедерація будівельників України запрошує на зустріч з заступником Міністра оборони України Олексі...
23.05.2019
2796
Шесть бюветных комплексов в Оболонском районе временно не работают. Это связано с проведением планов...
23.08.2018
3535
Стартовая цена на аукционе составит 3 млн. долларов. ...