Ухвалено закон про посилення протидії рейдерству: що відомо

Ухвалення закону запроваджує низку антирейдерських заходів та встановлює дієві запобіжники з метою гарантування державою непорушності права власності
1445 13.05.2022 в 08:09Закон про посилення
протидії рейдерству


Верховна Рада України ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму протидії рейдерству” (реєстр. №3774).

Відповідне рішення ухвалене 318 голосами народних депутатів, повідомляється на сайті парламенту.

Як зазначається в супровідних документах до закону, його ухвалення запроваджує низку антирейдерських заходів та встановлює дієві запобіжники з метою гарантування державою непорушності права власності.

Відродження ринку нерухомості: нові реалії і перспективи

Зокрема, Міністерству юстиції України надається право забороняти проведення реєстраційних дій на період розгляду скарги на реєстраційні дії (рішення), що дозволить оперативно зупиняти розпочате рейдерське захоплення, блокувати штучне створення фігури добросовісного набувача та забезпечувати належне виконання рішення Мін'юсту, прийнятого за результатами розгляду скарги.

Також документ усуває штучні бар'єри для розгляду Мін’юстом по суті скарг на реєстраційні дії (рішення), для чого створюється інституційне підґрунтя для розгляду практично всіх скарг, що містять базову інформацію про скаржника та оскаржувану реєстраційну дію та удосконалюється процедура розгляду скарг. Усуваються положення, які дозволяли недобросовісним особам блокувати розгляд скарг Мін’юстом. Крім того, запроваджується обов'язкове оприлюднення прийнятих Міністерством юстиції України рішень на офіційному вебсайті.

Також законом запроваджується правило про зупинення перебігу строку на оскарження у разі повернення скаржнику неналежно оформленої скарги (на період між датою подання скарги та датою її повернення), а також - збільшується строк на оскарження реєстраційних дій (рішень) – з 60 календарних днів до 3 місяців із одночасним запровадженням граничного строку (3 роки з дня проведення оскаржуваної реєстраційної дії).

Згідно з ухваленим законом, скасовується процедура зупинення розгляду документів, поданих для державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, удосконалюються правила підписання рішень загальних зборів учасників юридичної особи, запроваджується можливість проведення окремих реєстраційних дій щодо фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб без втручання людини.

Забудовники, які зробили свій вклад у захист України

Також документом запроваджується правило про те, що правочин про розірвання договору оренди землі сільськогосподарського призначення, за яким орендарем є юридична особа, оголошується за замовчуванням значним, тобто потребує попереднього рішення загальних зборів учасників про надання згоди на його укладення.

Закон набирає чинності через два місяці з дня його опублікування, окрім окремих пунктів та підпунктів.

Цікаво про будівництво: нове рішення у висотному будівництві дозволяє значно збільшити площі, що реалізуються


Читайте больше новостей о войне россии против Украины в
 
спецтеме на Build Portal
Источник: ukrinform
 
Интересные новости:
11.05.2022
1720
К 2030 году горнодобывающая компания рассчитывает переоборудовать для потребления водорода 40 таких ...
11.05.2022
10330
10 травня на 89-му році життя помер Леонід Кравчук - перший президент після проголошення Н...
10.05.2022
1291
Сделка представляет собой историческую веху, перевод цифрового актива в физический - дом&n...
16.05.2022
1115
Побудувати житло для постраждалих жителів Ірпеня планують за п’ять місяців...