Бізнес обговорив податкові новації в період дії воєнного стану

Експерти відзначали, що на часі є ухвалення більш збалансованих змін до податкового законодавства України
1585 11.05.2022 в 09:53Податкові новації в період дії
воєнного стану необхідно зберегти


Учасники круглого столу, організованого УСПП та Громадською радою при Міністерстві фінансів, Громадською радою при ДПС України відзначали, що на часі є ухвалення більш збалансованих та довгострокових змін до податкового законодавства України.

Вони повинні містити ті новації, зокрема щодо нульового акцизу, відсутності штрафів за невчасно подану звітність, які вже зараз добре працюють та ті, що потребують корекції, наприклад щодо критичного імпорту.

Відповідні зміни, запропоновані депутатським законопроектом та альтернативним йому документом, підготовленим Державною податковою службою, стали предметом обговорення в УСПП.

Як відзначив президент УСПП Анатолій Кінах, потрібно працювати над відшкодуванням ПДВ платникам податків, унормувати перелік критичного імпорту. Адже на митну територію України під цією графою часто ввозять товари, виробництва яких достатньо в країні і це тільки шкодить місцевим виробникам.

Окрім того, лідер ділової спільноти анонсував співпрацю з цих та інших питань із Національною радою відновлення економіки, створеною Указом президента України.

За словами А. Кінаха унормування питань податкового законодавства, запровадження стимулів для підтримки економіки, зміни в фіскальній політиці тощо, дозволять в умовах військового стану позитивно вплинути на виробничу і експортну діяльність промислових підприємств, малого і середнього бізнесу.

Адже з початком війни рф проти України економічна діяльність багатьох з них опинилася під загрозою. За даними УСПП, наразі не працює до 35-40% компаній, приблизно такий же відсоток і серед працездатних громадян, які втратили повністю чи частково джерело доходів.

Про своє бачення податкових змін розповіли в.о. голови ДПС Тетяна Кірієнко, віце-президент УСПП Юлія Дроговоз, заступник голови Громадської ради при Мінфіні Тетяна Потопальська, інші учасники обговорення.

За пропозицією УСПП зараз розпочинається формування спільної робочої групи з ДПС України, Мінфіном і представниками профільних парламентських комітетів. Її головне завдання – розробити компромісний варіант податкових змін, які підтримав би бізнес та  сприяв би наповненню держбюджету.

Ділова спільнота сподівається, що прийняті позитивні зміни будуть пролонговані і на певний час після завершення воєнного стану.

В обговоренні вказаних актуальних питань взяв участь президент Будівельної палати України, Герой України Петро Шилюк, а також Перший віце-президент Станіслав Сташевський, інші керівники підприємств і організацій – членів Будівельної палати України.

Источник: budpalata
 
Интересные новости:
21.04.2022
2393
Відбулося засідання Антикризового штабу допомоги промисловості та бізнесу. Штаб концентрується ...
13.04.2022
1367
У засіданні взяли участь представники компаній та галузевих асоціацій, а також посольств України та ...
01.04.2022
1118
31 березня в УСПП відбулася онлайн-нарада з питань підтримки економіки України, збереження виробничо...