Знищене відбудуємо: архітектори показали як можуть виглядати зруйновані будинки (ФОТО)

Художники, дизайнери й архітектори показали якими можуть бути зруйновані війною будівлі
1702 19.04.2022 в 23:40Якою може бути
відбудована Україна


Десятки художників, дизайнерів й архітекторів беруть участь у челенджі Re:Create UA, який запустили Український інститут майбутнього та Art Directors Club Ukraine.

Ідея полягає в тому, щоб обрати одну з запропонованих будівель, зруйнованих російськими ракетами й артилерією, та уявити проєкт її реконструкції. Про реалізацію наразі не йдеться, це своєрідний брейнстормінг.

 

Конкурс триватиме до шостого травня. Потім організатори виставлять всі роботи на голосування.

 

Автор ескізу реконструкції Харківської ОДА Антон Тончев пропонує відреставрувати фасад в оригінальному вигляді, але позначити відновлені фрагменти будівлі за допомогою фосфоресцентних матеріалів. Завдані війною «рани» ставатимуть видимими вночі.

«Ми вирішили, що не хочемо приховувати свої шрами. Що їх треба якось побачити, щоб ми пам’ятали, що саме їх викликало. Принаймні вночі, коли світ мирно спить. Відреставровані фрагменти фасаду були виготовлені з фосфоресцентних матеріалів, що поглинають світло вдень і випромінюють його вночі. Фронтони і карнизи, місце, де ракета вдарила в основу будівлі - всі нові елементи світяться вночі. Осколкові шрами на фасаді перетворилися на зірки», - пише автор концепції.

Інша учасниця челенджу Ольга Нетреба уявила реконструкцію житлового будинку в центрі Бородянки.

 

«На руїнах житлового будинку в Бородянці пропоную зробити багатофункціональний простір, де можна буде проводити лекції, зустрічі, культурні заходи, виставки. Частину будівлі, яка не обвалилася, я залишила недоторканою. Щоб на контрасті з новою та сучасною спорудою вона нагадувала про те, що сталося», - описує авторка, підкреслюючи, що ця робота - ескіз, роздуми на тему.

Корпус Каразінського університету в Харкові різні автори пропонують або реставрувати, або повністю перебудувати.ТРЦ Ретровіль у Києві, в який влучила російська ракета 20 березня:

 

Є й такі пропозиції: 

15 графіті на підтримку України з усього світу

Цікаво про будівництво: представлено швидкомонтовані містечка, які за кілька місяців можуть забезпечити житлом переселенцівЧитайте больше новостей о войне россии против Украины в спецтеме на Build Portal

Источник: hmarochos
 
Интересные новости:
19.04.2022
5723
Постраждалі можуть вказати інформацію про пошкодження та необхідні роботи на зруйнованому об'єкті.&n...
18.04.2022
1599
Навколо пам'ятника у повну висоту побудували конструкцію з металевих будівельних лісів та дерев&lsqu...
18.04.2022
726
Країни, які підтримують Україну у боротьбі з російською агресією, не тільки надають військову та гум...
16.05.2022
1403
У столиці скорочено комендантську годину. Я працюватиме транспорт...
16.05.2022
622
У КМДА також затвердили список понад 40 пам'ятників та пам'ятних знаків, які приберуть у столиц...