Збереження світової спадщини: відомі львівські скульптури одягнули в «обладунки» (ФОТО)

Львівські скульптури захищають від імовірних обстрілів
2684 15.03.2022 в 09:19Захист архітектурних
пам'яток у Львові


У Львові пам’ятки архітектури захищають від імовірних обстрілів під час повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Захисну «амуніцію», зокрема, отримали фігури навколо катедрального собору, фонтани «Нептун», «Амфітріта», «Діана» на площі Ринок.

Скульптури обгортають вогнетривкою тканиною, скловатою, далі – особливою фольгою і насамкінець вдягають на них спеціальні мішки. Як зазначають у міськраді, це не врятує фігури, якщо буде пряме влучання, однак у разі потужної ударної хвилі вони не розіб’ються на шматки і не розлетяться.  

«Львів з 1998 року є у списку світової спадщини ЮНЕСКО. Це центральна частина міста площею приблизно 150 га. Тут розташовані пам’ятки від ХІІІ до ХХ ст., які становлять архітектуру різних періодів, різних архітектурних стилів, а також різних національностей, які історично проживали у Львові, – вірмен, німців, поляків, євреїв, українців. Відтак, ми зараз захищаємо світову спадщину, а не лише українську», – зауважила начальниця управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко. 

За її словами, до кожного об’єкта підходять індивідуально, адже різного захисту потребують вітражі, скульптури, а деякі необхідно демонтувати і перенести до сховку. Саме тому з каплиці Боїмів зняли статую Ісуса Христа.

 

Усі роботи виконують спільно з місцевими реставраторами.

Нагадаємо, у Львові збережено понад 2500 пам’яток історії та архітектури.

24 лютого президент рф путін оголосив про початок вторгнення в Україну. Російські війська одночасно перетнули українські кордони з півночі, сходу та Криму. Вони руйнують міста, вбивають мирне населення, обстрілюють та знищують ключові об'єкти інфраструктури, ракети потрапляють до житлових будинків українців.

В Україні запроваджено військовий стан та оголошено загальну мобілізацію.Цікаво про спецтехніку: ремонт ходової частини гусеничного екскаватора
Фото: Альона Николаєвич, Укрінформ

Источник: ukrinform
 
Интересные новости:
15.03.2022
760
Стабільного житла вже немає давно, але є люди, які готові у себе на ніч когось прилаштувати...
14.03.2022
922
С начала войны легальные сделки по покупке недвижимости стали невозможны. Альтернативные схемы купли...
11.03.2022
1154
Акцию запустило Госагентство развития туризма. Иностранные граждане смогут забронировать номер в укр...
16.05.2022
1112
Побудувати житло для постраждалих жителів Ірпеня планують за п’ять місяців...