Жити поки що безпечно: у Сан-Франциско житловий хмарочос нахилився на 66 см. Його не можуть зупинити

Хмарочос вже осів на 40 см, замість запланованих 14 см до 2028 року. При цьому осідає будівля нерівномірно і поступово крениться в один бік. Інженери сподіваються врятувати ситуацію
1009 13.01.2022 в 08:51Millennium Tower
нахилився вже на 66 см


Житловий хмарочос Millennium Tower із квартирами класу люкс у Сан-Франциско опускається та відхиляється від центральної осі. З моменту спорудження в 2006 році він нахилився вже на 66 см, і зупинити цей процес поки що не вдається, незважаючи на ремонтні роботи вартістю $100 млн, повідомляє NBC.

Інженерні служби, що проводять роботи з укріплення фундаменту, повідомляють, що будівля крениться на 7,5 см на рік.

На березі Тихого океану збудували "космічну" віллу з бетону та скла (ФОТО)

Перші апартаменти у Millennium Tower почали продавати у 2009 році. Хмарочос, збудований у фінансовому центрі Сан-Франциско, був розрекламований як найвища житлова будівля у місті з великим басейном, винним льохом та іншими зручностями, і квартири в ньому швидко розкупили багаті люди, включаючи спортсменів, художників та співробітників Google.

Будинки такого роду зазвичай довго осідають, і, згідно з будівельною документацією, Millennium Tower мала опуститися максимум на 14 см до 2028 року. Проте вже до 2009 року, тобто за три роки з моменту побудови, хмарочос осів на 40 см.

При цьому осідає будівля нерівномірно і поступово крениться в один бік. Особливо активно вона осідала і кренилася минулого року, коли власники будівлі розгорнули роботи зі зміцнення фундаменту. Під час робіт хмарочос осів на 10 см і нахилився на 5 см.

«Тисяча дерев»: у Шанхаї відкрито унікальний багатофункціональний комплекс. Як він виглядає

Мешканці будівлі дізналися про проблему, лише коли розпочалися ремонтні роботи. Багато хто з них подав позови з вимогою компенсації, оскільки їхні квартири (а деякі з яких були куплені за $5 млн) тепер не варті нічого.

Тим часом інженери попереджають, що якщо крен розвиватиметься такими ж темпами, дуже скоро буде досягнуто максимального показника 100 см, коли внутрішні системи будівлі, включаючи каналізацію, водогін та ліфти, просто відмовлять.

Інженери наполягають на тому, що необхідно максимально швидко встановити на основі будівлі 18 сталевих опор, які допоможуть зупинити рух хмарочоса.

На даний момент фахівці впевнені, що жити в Millennium Tower поки що безпечно.

Мілан розбудовує велосипедну інфраструктуру за системою «суперкілець» 

Интересно узнать: в чем преимущества дизельных генераторов?

Фото: Vanguard
Источник: mind
 
Интересные новости:
13.01.2022
1226
В настоящее время мост под нагрузкой асфальта проверяют геодезисты...
13.01.2022
1074
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль також повідомив, що передбачається збільшення кільк...
25.01.2022
7807
Як встановлюється розмір земельного податку, які пільги і кому можуть нараховуватися і які строки сп...
25.01.2022
537
Україна допоможе облаштувати інфраструктуру для 25 індустріальних парків. Вони допоможуть залуч...