В Україні відновлять кафедри реставрації в архітектурних вишах

Ткаченко і Шкарлет обговорили відновлення кафедр реставрації в архітектурних вишах
619 06.04.2021 в 08:41Відновлення кафедр 
реставрації


Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко та міністр освіти і науки Сергій Шкарлет обговорили відновлення кафедр реставрації в архітектурних вишах.

Президентом утворено Раду з питань розвитку професійно-технічної освіти

Про це глава МКІП повідомив у Телеграмі.

"Зустрілися із міністром освіти та науки Сергієм Шкарлетом і обговорили відновлення кафедр реставрації в архітектурних вишах. Є варіант втілити це у межах змін до мистецької освіти. Наразі тривають перемовини з МОН щодо подальших дій у даному напрямку. Але розпочинаємо роботу над змінами", - написав Ткаченко.

Як він зазначив, проєкт "Велика реставрація" засвідчив, що Україні вкрай необхідні кваліфіковані фахівці реставраційної школи.

"Постала гостра необхідність нарощувати кількість реставраторів, адже сьогодні це вкрай проблематично. Для вирішення – потрібно створити умови. А саме якісну освітню підготовку", - додав міністр.

За його словами, нині для оцінки і проведення реставраційних робіт Україна розраховує здебільшого на міжнародний досвід, бо експертів у країні замало, хоча попит є.

80% нерухомих пам'яток потребують серйозної реставрації - Ткаченко

Нагадаэмо, Мінкультури завершило 2 квітня перший прийом заявок на участь у відборі проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, які будуть реалізовані в межах програми «Велике будівництво». Відбір проведе експертна група за допомогою оцінювання та складення рейтингу проєктів упродовж 30 календарних днів від дати отримання документів у повному обсязі від організаційної групи.

У межах програми упродовж трьох років планується відреставрувати та добудувати близько 150 культурних пам'яток в усіх регіонах України.

COVID-19: "У нас не будет другого выхода"- Кличко, о возможности введения комендантского часа в Киеве 

Читайте також: в якому випадку без дренажу не обійтись і як зробити утеплення стрічкового фундаменту
Источник: ukrinform
 
Интересные новости:
05.04.2021
455
Адміністрація Дональда Трампа протягом двох років блокувала проєкт....
13.04.2021
264
Варто зазначити, що ще донедавна ця й інші ділянки Київського напівкільця перебували на балансі Київ...
13.04.2021
848
Збудований міст ще у 1896-му році, а останній капітальний ремонт проводився у 1976 році...