Створення і розвиток індустріальних парків: два законопроєкти схвалено комітетом Ради. Що відомо

Комітет ВР схвалив два законопроєкти, які передбачають створення та стимулювання діяльності індустріальних парків в Україні
562 15.02.2021 в 08:29


Розвиток індустріальних
парків 


Комітет ВР з питань інтеграції України до Європейського Союзу надав позитивні висновки щодо двох законопроєктів, які передбачають створення та стимулювання діяльності індустріальних парків.

Як передає, про це йдеться на офіційній сторінці Верховної Ради у Фейсбуці.

"Комітет з питань інтеграції України до Європейського Союзу надав позитивні висновки щодо відповідності двох законопроєктів, які передбачають створення та стимулювання діяльності індустріальних парків в Україні", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, проєкт закону "Про внесення змін до Закону України "Про індустріальні парки" щодо спрощення створення та стимулювання їх діяльності" (№ 4416) передбачає полегшення механізму доступу до участі в зазначених парках, запровадження додаткових стимулів, таких як кредитування та державні інвестиції в їх інфраструктуру для зменшення витрат бізнесу на початку економічної діяльності.

«Потрібен більший прогрес»: нового траншу МВФ поки не буде

Як зазначають автори документу, чинна система залучення учасників індустріальних парків, закладена у Законі «Про індустріальні парки» виявилася нежиттєздатною.

Запровадження додаткових посередників між ініціаторами їх створення та учасниками на практиці не забезпечило належну організацію роботи. Новий законопроєкт суттєво розширює можливості для громадського контролю в рамках відбору учасників, а також прибирає низку посередницьких послуг, діяльність яких нині не підлягає розголошенню. Крім того, вводяться більш жорсткі обмеження щодо можливого відчуження державного або комунального майна.

Комітет у висновку до проєкту № 4416 констатує, що за своєю метою він не суперечить міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції, але потребує висновку Антимонопольного комітету щодо впливу на конкуренцію.

Тариф на передачу электроэнергии предлагают повысить на 41% ради выплат по "зеленому тарифу"

Аналогічний висновок отримав і альтернативний законопроєкт "Про внесення змін до Закону України "Про індустріальні парки", спрямований на залучення інвестицій в промисловий сектор економіки шляхом запровадження стимулів щодо таких парків" (№ 4416-1).

Документ дозволить розкрити потенціал вказаних парків у формі дієвого механізму подолання проблем в промисловості та наслідків поточної економічної кризи в Україні, зумовленої пандемією COVID-19 та сприятиме залученню інвестицій у промисловий сектор шляхом запровадження стимулів в індустріальних парках, що відповідають сучасним світовим тенденціям та підвищать їх конкурентоспроможність.

Перезапуск индустриальных парков в Украине: бесплатное подключение к сетям, поддержка из местных бюжетов и ГФРР

Відповідно до висновку комітету, згадані документи належать до сфери законодавства щодо компаній, які відповідно до законодавства є пріоритетними та наближають вітчизняне законодавство до норм Євросоюзу. Законопроєкти також охоплюють зобов’язання України, передбачені Главою 9 «Співробітництво у сфері науки та технологій» та Розділу V «Економічне та галузеве співробітництво» Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом і Європейською спільнотою з атомної енергії та їхніми державами-членами – з іншої.

Введення "вуглецевого податку" на імпорт - комітет Європарламенту підтримав резолюцію 

Цікаво про будівництво: що таке "друге світло" і як можна використати дахові вікна
Источник: ukrinform
 
Интересные новости:
15.02.2021
840
У Берліні побудують 29-поверховий житловий будинок із масиву деревини за проєктом архітектурної майс...
15.02.2021
3927
Йоста Люнґман, постійний представник МВФ в Україні заявив що місія МВФ з перегля...
15.02.2021
781
"Укрэнерго" предложило повысить тариф на передачу электроэнергии до - 414,66 грн за МВт-ч...
12.04.2021
551
Через протоку, яка з’єднує дві країни, проходить міст, який використовується для автомобільног...
12.04.2021
411
У бразильському місті Енкантадо будують нову статую Христа-Захисника, яка буде вищою, ніж відом...