Укроборонпром оголосив про відкриття Реєстру доступного для оренди нерухомого майна

Укроборонпром підписав меморандум із Prozorro.Продажі щодо оренди нерухомості підприємств
463 13.01.2021 в 11:11Укроборонпром відкрив Реєстр
оренди нерухомого майна


Укроборонпром оголосив про відкриття Реєстру доступного для оренди нерухомого майна, яке належить підприємствам концерну, та підписав меморандум з ДП "Прозорро.Продажі" щодо прозорої оренди майна державних оборонних підприємств.

На оренду через ProZorrro.Продажі виставлятиметься надлишкове майно підприємств концерну, якщо воно не задіяне у виробничих процесах Укроборонпрому. Рішення про передачу майна в оренду погоджуватиме комісія концерну у складі представників управління з питань активів, служби безпеки, юридичного та фінансового департаментів, виробничого відділу. Комісія керуватиметься відомостями з електронного паспорту безпеки підприємств.

В умовах всіх конкурсів продажу оренди буде прописано, що майно не може бути надано в суборенду і до участі в конкурсі не будуть допускатися юридичні або фізичні особи, які мають відношення або афілійовані з країною агресором - Російською Федерацією, є бенефіціарами таких підприємств, керівниками або власниками.

Виручені від оренди кошти спрямовуватимуться на розвиток підприємств концерну, яким ці об’єкти нерухомості належать, – на технічне переоснащення та модернізацію виробничих потужностей, виплату заборгованостей по зарплаті та спожитим комунальним послугам, якщо такі борги є.

Бизнес должен требовать удешевления аренды во время пандемии - Гетьманцев

Оренді передуватиме незалежна оцінка активів, якщо вона не проводилася до 1 січня 2018 року.

"Діючі договори оренди, які є в Концерні, в рік приносять близько 57 млн грн, і ми сподіваємося, що в цьому році ця цифра буде як мінімум в 1,5 раза більша. В акціонерних товариствах (що входять до складу Укроборонпрому - ред.) - це близько 100 млн грн (дохід від оренди на рік - ред.), і ми вважаємо, що ця цифра має бути збільшена", - зазначив у ході підписання меморандуму Найєм.

Також він повідомив про відкриття для публічного доступу Реєстру доступного для оренди нерухомого майна, яке належить підприємствам - учасникам концерну, що сприятиме прозорості процесів оренди. Реєстр містить детальний опис надлишкових активів, які не задіяні у виробничих процесах підприємств.

"На даний момент ми виявили, що є дуже багато об'єктів або площ, які були просто не зареєстровані. Це 2 млн кв. метрів", - зазначив директор з питань активів, корпоративних прав та ДОЗ ДК «Укроборонпром» Мустафа Найєм.

Генеральний директор Укроборонпрому повідомив, що, згідно з проведеним дослідженням ефективності оренди трьох підприємств ОПК - ДАХК "Артем", "Київський завод "Радар" та Завод «Маяк»,-понад 80% об'єктів на сьогодні здаються в оренду за цінами нижче ринкових. Найнижча плата за 1 кв. метр нерухомості становить менше 7,5 грн. При цьому, контракти на оренду нерухомості є довготривалими - 5-10 років і пролонгуються роками із фіксованою мінімальною ціною квадратного метра. Багато таких договорів було укладено ще на початку 2000-их і навіть у 90-их роках.

"Збитки від неефективного розпорядження майном лише на цих трьох підприємствах щомісяця сягають кількох мільйонів гривень" - наголосив директор ДК «Укроборонпром» Юрій Гусєв.

"Велике будівництво" буде ще масштабнішим - Чернишов розповів про плани на 2021 рік

На кінець вересня 2020 року з 969 кримінальних проваджень у сфері оборонно-промислового комплексу близько 40% стосувалися незаконного заволодіння державним майном.

Тільки в 2020 році Укроборонпром не допустив незаконної та непрозорої приватизації орендованого майна площею 21 тис. кв. метрів, яку намагалися здійснити через невід'ємні поліпшення або через судові справи, або через обтяження майна. Крім того, торік концерн відмовив у цільовій зміні призначення використання орендованого майна площею близько 220 кв. метрів у центрі Києва, вартістю 1,2 млн гривень.

Як повідомляв Укрінформ, у 2020 році Укроборонпрому вдалось підвищити ефективність оренди на 21,3%, що дало змогу підприємствам-учасникам отримувати майже на 6 млн грн на рік більше.

Станом на листопад 2020 року підприємства Укроборонпрому налічували близько 380 тис. кв. метрів для оренди.

Рынок офисной недвижимости восстановится не ранее, чем через год - прогноз НБУ 

Интересно о ремонтах: ранее мы писали о том, как выбрать светильник и на что следует обратить внимание
Источник: ukrinform
 
Интересные новости:
13.01.2021
351
Депутат обратил внимание на соответствующую норму в законодательстве...
22.12.2020
5412
Для полного восстановления этого сектора понадобится не менее одного года...
17.12.2020
440
Підприємства концерну «Укроборонпром» володіють 7441 об’єктом нерухомості площею у...
25.01.2021
7425
Пандемія COVID-19 стала для всіх нас стрес-тестом. Світова економіка зазнала приголомшливих збитків ...
20.01.2021
2462
Новый закон может сыграть против украинского бизнеса и лишить их арендных площадей...
15.01.2021
659
З початку карантину, з огляду на те, що було незрозуміло, як довго триватиме карантин, багато х...
Новости и Акции компаний
З Різдвом!
06 января 2021 г. 1617
Вітаємо з Новим Роком!
30 декабря 2020 г. 1167