Як пандемія вплине на архітектуру: архітектори продемонстрували сміливі ідеї (ФОТО)

Сьогодні часто можна почути, що світ після пандемії не стане таким, яким був раніше. Зміни обов'язково торкнуться архітектури й дизайну. Як художники пропонують змінювати простір для комфорту й безпеки?
688 13.11.2020 в 08:26


Як пандемія вплине
на архітектуру


У Дубаї відбулася виставка "The Shape of Things to Come". Назва перекладається як "Форми майбутніх речей". Велику увагу архітектори присвятили тому, як на будівництво вплине пандемія Covid-19.

Соціальна дистанція, поділ людей на малі групи, відпочинок якомога далі від натовпу – такі рішення пропонували архітектори.


Майбутнє клубів

Студія з Бейруту Rabih Geha Architects стверджує, що люди будуть ходити на вечірки. Але їх формат має змінитися – без соціального дистанціювання не обійтися.

Архітектори представили дизайн нічного клубу "Evolve", що має концентричне розташування. Таким чином, люди можуть розважатися і зберігати дистанцію водночас.


Вулиці зміняться

В періоди повного локдауну в містах перестає ходити навіть транспорт. Мешканці пересуваються здебільшого пішки або на велосипедах і електросамокатах.

Тому вулиці майбутнього будуть пристосовані до швидкого і комфортного пересування індивідуального транспорту та пішоходів.

Незвичайний готель побудують під пісками пустелі, поряд із вирізаним у скелі давнім містом (ФОТО, ВІДЕО)


Бульбашки для кафе

У закладах харчування неможливо увесь час перебувати в масці – адже там вживають їжу. Тому архітектори пропонують новий вид соціального дистанціювання: бульбашки або капсули, в яких люди зможуть спокійно харчуватися.

Голландці створили унікальну портативну лавку, яка дозволяє дотримуватись дистанція в час коронавірусу (ФОТО)


Публічні місця зміняться

Студія Tariq Khayyat Design Partners пропонує власний варіант публічного простору. Електронна підлога реагує на відвідувача й зафарбовує територію навколо нього у червоний колір. Так позначають соціальну дистанцію – за лінії краще не заходити.


Відпочивати на самотіДля відпустки людям знадобляться готелі, виконані у вигляді великих кабін. Кімнати й будиночки мають бути автономними та мінімізувати необхідність контактів з людьми.

Футуристический дом на воде: польский архитектор представил необычный проект (ФОТО) 

Читайте також: раніше ми писали на що слід звернути увагу при виборі шпаклівки та як досягти найкращого результату від фінішного етапу шпаклювання

Фото: CNN

Источник: design
 
Интересные новости:
13.11.2020
640
В Департаменті містобудування та архітектури КМДА розповіли про врегулювання забудови історично...
13.11.2020
506
Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що Мінрегіон бере на себе відповіда...
27.11.2020
430
Ліфт Байлонг, розташований в Національному парку Чжанцзяцзе в Китаї. Ця унікальна інженерна споруда,...
27.11.2020
686
Враховуючи суворі атмосферні умови, дизайн поселення має вертикальну концепцію, вбудовану в товщу ск...
27.11.2020
4853
Пропозиція офісної нерухомості в Києві зростає: невдовзі відкриють одразу 22 бізнес-центри. Вон...