Іпотека під 10% річних: що з нею не так і чому не стала масовим явищем

Масовою іпотекою під 10% річних так і не стала, в чому причина
539 02.10.2020 в 09:00Недоступна "доступна іпотека"


Кількість звернень до банків із метою отримати схвалення на іпотечний кредит за літо виросло в три-чотири рази, але масовою іпотеку в Україні поки не назвеш. Та й з доступною, мабуть, президент погарячкував.

Масовою іпотека буде в тому випадку, якщо кожна третя угода на ринку укладається за допомогою банківської позики. У нас не те, що кожна 10, навіть не кожна 20 квартира купується так. І на те є цілком обґрунтовані причини.


Іпотека під 10% лише на перший рік

Перш за все, цей відсоток за кредитом. 10% річних, які так активно обговорюють останнім часом, спецумови у кількох банках і тільки на перший рік.

Вже з другого за обслуговування кредиту людина платить за плаваючою ставкою. В її основі - індекс UIRD + маржа банку-позичальника в розмірі 3-4%. Сумарно - десь 13-15%

Індекс UIRD - індекс на підставі ставок за депозитами 20-ти найбільших банків України. Він переглядається та змінюється в залежності від кон'юнктури ринку.

Доступні ставки за кредитами повинні бути на рівні 2-5%, для цього нам потрібне зменшення облікової ставки, бажання українців нести гроші на депозити під невеликий відсоток і готовність банків фінансувати іпотеку не без допомоги грошей держави (фінансування банків Мінфіном).

Рынок ипотеки восстанавливается после кризиса - НБУ


Перший внесок по іпотеці 30-40%

Друга причина - первинний власний внесок в розмірі 30-40% від вартість житла.

Людині потрібно назбирати ці гроші, але при цьому продовжувати платити за знімання квартири, харчуватися, закривати інші базові потреби. Якби його зменшили хоча б до 15-20%, відсоток позичальників збільшився б у рази.


Вимоги до високого доходу позичальника

Ну і нарешті, вимоги щодо високого доходу позичальника. Умовно: щоб схвалили кредит у розмірі 1 млн грн, людина повинна підтвердити офіційні доходи на рівні $1-1,5 тис.

А у нас усе взагалі не так, адже, згідно з Держстату, тільки 6,5% українців отримують доходи вище $1 тис. Сірі схеми та зарплати в конвертах позбавляють більшу кількість людей шансів на іпотеку.

Доступная ипотека 5-7-9%: НБУ предлагает расширить программу доступных кредитов 5-7-9% на ипотеку


Коли в Україні запрацює іпотека?

Щоб іпотека запрацювала, потрібна фіксована низька процентна ставка на тривалий термін до 20 років з мінімальним першим внеском - 10-15% власних коштів.

Крім того, необхідно фінансове плече з боку держави в розмірі від 1,5 млрд грн і бажання розібратися в законодавчій базі, особливо в частині видачі дозвільної документації, механізму добудови проблемних об'єктів і відповідальності забудовників за шахрайські схеми з житлом.

Тарифы на коммуналку: когда, как сильно и почему увеличатся суммы в платежках

Интересно о спецтехнике: ранее мы писали о эксплуатационных параметрах и основных преимуществах автогрейдеров Shantui

Источник: thepage
 
Интересные новости:
01.10.2020
821
В НБУ сообщили, что ипотечный рынок Украины восстановился после сокращения во время карантина...
24.09.2020
1139
Скільки сімей зможуть придбати квартира в іпотеку під низький відсоток...
20.11.2020
4925
Чому в Україні значно вищі ставки іпотечних кредитів, ніж у європейських країнах та чи можна це змін...
18.11.2020
6041
Уряд доручив Мінфіну створити спеціальну компанію для запуску механізму доступної іпотеки...
11.11.2020
455
Нацбанк повідомив, що у вересні 2020 року середній розмір іпотеки підвищився до 700 тисяч грн...