Квартиру поки не відберуть: Рада продовжила мораторій на стягнення майна за валютними кредитами

Рада ухвалила закон про заборону на стягнення майна за валютними кредитами
5344 17.09.2020 в 06:08


Мораторій на виселення
валютних боржників продовжено


Верховна Рада ухвалила закон про заборону на стягнення майна за валютними кредитами (№ 3640) із пропозиціями Президента України Володимира Зеленського.

Відповідне рішення підтримали 297 народних депутатів при мінімально необхідних 226.

"Аналіз закону свідчить про те, що окремі його положення не узгоджуються з Конституцією України та законами України, а також не відповідають принципу юридичної визначеності, ясності та недвозначності правової норми, що є складовою конституційного принципу верховенства права", – пояснюється у пропозиціях Президента.

Глава держави наголошує, що ухваленою раніше редакцією закону фактично змінюються умови, за яких майно не може бути примусово відчужено без згоди власника відповідно до кредитного договору. Президент висловив думку, що це спричинить неоднозначне трактування положень закону та відповідно різне застосування на практиці.

Частичная компенсация процента по ипотеки за счет государства. Что известно о предложении НБУ

Президентом не підтримуються положення закону щодо продовження мораторію на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті до 1 січня 2022 року, а також змінення умов, за яких не може бути примусово стягнено (відчужено без згоди власника) майно (майнові права) відповідно до кредитного договору.

Відтак, глава держави запропонував відтермінувати втрату чинності Законом України "Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті" до 21 квітня 2021 року (18 місяців з дня набрання чинності Кодексом України з процедур банкрутства).

Водночас пропонується, що за кредитним договором не може бути примусово без згоди власника відчужене майно, що віднесене до нерухомого житлового майна або об’єкт незавершеного житлового будівництва за умови, що таке нерухоме житлове майно використовується як місце постійного проживання позичальника/майнового поручителя або є об’єктом незавершеного житлового будівництва, за умови, що у позичальника або майнового поручителя у власності немає іншого нерухомого житлового майна.

16 тисяч сімей не отримають квартири: на програму «Доступне житло» коштів не передбачено - Голова Держмолодьжитла

Серед умов, за яких не може бути примусово без згоди власника відчужене майно, є і така: загальна площа житлового майна не перевищує 140 квадратних метрів для квартири та 250 квадратних метрів для житлового будинку.

Нагадаємо, 16 липня Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо мораторію на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті" (№3640). Глава держави 10 серпня ветував закон і надав свої пропозиції до цього закону.

Контроль цен на услуги ЖКХ: тепловики не отреагировали на снижение цен на газ - Антимонопольный комитет

Интересно про строительство: ранее мы писали о гидроизоляционном материале Neoproof Polyurea который, используется, в основном, для плоских кровель с бетонным основанием и рубероидных крыш 

Источник: ukrinform
 
Интересные новости:
16.09.2020
5714
В проєкті Державного бюджету України на 2021 рік, коштів на виконання програми «Доступне житло...
16.09.2020
2195
Ремонт семи километров трассы Н-23 с применением цементобетона закончат к концу года...
05.03.2021
520
В Данії встановили неймовірні каюти, де гості зможуть зупинитися на відпочинок...
05.03.2021
489
В Департаменті містобудування та архітектури КМДА розповіли про зміну до ДБН В.2.3-15:2007 &laq...
05.03.2021
1455
Средние цены на первичном рынке жилья в пригороде столицы выросли на 3,5% и составили 19 403 грн/м к...