Будівництво: зупинився кожен п'ятий будмайданчик, але більшість продовжує роботи

На первинному ринку нерухомості за підсумками 1-го тижня карантину активні будівельні роботи продовжилися в понад 50% об’єктів, що будуються, в близько 30% — роботи велися частково, а в 20% — були тимчасово припинені
3198 27.03.2020 в 23:31

Перші підсумки карантину 

На первинному ринку нерухомості за підсумками 1-го тижня карантину активні будівельні роботи продовжилися в понад 50% об’єктів, що будуються, в близько 30% — роботи велися частково, а в 20% — були тимчасово припинені.

Про це, посилаючись на дані аналітичного відділу компанії Citex Development розповіла керівник з розвитку проектів Дар’я Бедя.

Ціна житла в Києві. Як змінилась вартість первинної нерухомості у лютому

Що стосується роботи відділів продажів споруджуваних житлових комплексів, то практично всі були переведені в режим роботи вихідного дня (до 4-5 годин в день), але основне консультування і надання інформації про об’єкт сконцентрувалося в онлайн-режимі — в соцмережах і месенджерах. Також спілкування з інвесторами ведеться за допомогою відео-переговорів, електронного листування, а також телефонного зв’язку.

Дар’я Бедя зазначила, що в умовах обмеженого попиту і зростання конкуренції між проектами, компанії-забудовники були змушені піти на безпрецедентні заходи по забезпеченню відділів продажів всіма необхідними засобами захисту, починаючи від медичних масок, антисептиків і закінчуючи вологим прибиранням офісу кілька разів на день і кварцуванням приміщень.

«Кількість зустрічей з потенційними покупцями безпосередньо у відділах продажів лімітовано і відбувається індивідуально і в разі крайньої необхідності. При цьому, дуже часто забудовники забезпечують клієнта засобами індивідуального захисту, якщо у відвідувача немає захисної маски», — розповіла експерт.

Цена жилья: что будет с рынком недвижимости после падения гривны

Що стосується рівня попиту і кількості продажів, то вона зазначила, що ситуація з коронавірусом перш за все, позначилася на сегментах бізнес і преміум-житла.

«Ці сегменти дуже чутливі до змін на різних ринках. В наслідок підвищення курсу долара продажу в цих класах нерухомості почали просідати ще в кінці лютого», — зазначила Дар’я Бедя.

Разом з тим, за її даними, більш активні продажі велися в тих ЖК, де вартість кв.м не прив’язана до доларового курсу і в яких забудовники не встигли переглянути гривневі ціни.

Стоимость арендного жилья упадет на 40%

Експерт повідомила, що в період з 16-го по 22-березня на ринку спостерігалося зниження активності потенційних покупців практично на 20-25%. Кількість дзвінків до відділів продажів знизилася в середньому на 10-15% в об’єктах комфорт-класу, і до 35% в об’єктах економ-класу і більш дорогих категорій. При цьому рівень продажів теж дещо скоротився: до 15-18% запланованих угод були перенесені на більш пізній термін (на 1-2 тижні), і тільки в 2-3% випадків угоди були скасовані. Дар’я Бедя переконана, що накопичується відкладений попит, який буде задоволено після завершення карантину.

«Оголошений карантин з цілком об’єктивних причин вплинув на рівень продажів. Але разом з тим це тимчасове ситуативне явище, бо відсоток відмови від угод був досить низький. У більшості випадків вони були перенесені на термін до 1-2 тижнів. Зараз суспільство проходить стан адаптації до нових реалій. Наприклад, деякі забудовники, щоб утримати купівельний інтерес, запропонували набір додаткових знижок в розмірі до 10% при 100-процентній оплаті вартості квартир або фіксацію курсу гривні для тих, хто прагне придбати житло за національну валюту. Але в міру стабілізації ситуації в країні, інтерес до придбання житла на первинному ринку може збільшиться, досягши лютневого рівня», — підсумувала Дар’я Бедя.


ЧИТАЙТЕ ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ О КОРОНАВИРУСЕ, ПРОГНОЗЫ И СОВЕТЫ ДЛЯ СТРОИТЕЛЕЙ, переходите в спецтему "Короновирус и строителство - прогнозы и советы"
 

Джерело: 3m2
 
Интересные новости:
23.03.2020
1303
На металургів очікує падіння попиту на 50% і більше протягом двох найближчих кварталів. Детальн...
23.03.2020
3070
Аналіз впливу коронавірусу на глобальний ринок нерухомості на базі сценарного підходу...
23.03.2020
17285
Застройщики пока продолжают возведение объектов, некоторые 一 переводят офисных сотрудников на удален...
04.06.2020
452
Безробіття в Україні різко зросло: чи вирішать 500 тисяч робочих місць проблему...
03.06.2020
662
За прогнозами експертів, економіка зможе повернутись на показники 2019 року не раніше...
27.05.2020
981
Протягом всієї історії людства пандемії істотно впливали на розвиток мегаполісів. Як на міста світу ...