ДАБІ попереджає про нюанси оформлення документів для отримання ліцензії та компанії-посередники

Олена Костенко: суб’єкти господарювання повинні відповідально ставитися до оформлення документів для отримання ліцензії
2187 05.03.2020 в 07:43


ДАБІ попередило про проблеми із ліцензіями

Державна архітектурно-будівельна інспекція України попереджає суб’єктів господарювання про наслідки звернень до компаній-посередників, які пропонують допомогу в отримані адміністративних послуг, зокрема ліцензій на провадження господарської діяльності з будівництва.

«Суб’єкти господарювання звертаються за допомогою в оформленні ліцензій до компаній-посередників. Компанії заповнюють відповідні документи, подають до ДАБІ і отримують ліцензії. При цьому дані у документах на отримання ліцензії не завжди є достовірними і не збігаються з реальним станом справ», – наголосила в.о. Голови Держархбудінспекції Олена Костенко.

За її словами, законодавством не передбачено можливості перевірки фактичного стану матеріально-технічної бази, кадрового забезпечення об’єкта, тощо під час видачі ліцензій у сфері будівництва. Тому ліцензія видається на підставі оформленої документації.

«Через рік інспектор має право вийти на планову перевірку. Тоді і виявляється ряд критичних порушень: стан об’єкту не відповідає умовам, які вказані в документах. Недостовірні відомості в документах є підставою для анулюванню ліцензії», – зазначила Олена Костенко.

Компанії-посередники обіцяють надати суб’єктам господарювання свою допомогу і на цьому етапі. Водночас, очільниця Держархбудінспекції наголошує, що жодна компанія наразі не може вплинути на рішення ДАБІ.

Наголошуємо, що задля запобігання подібних випадків, документи на отримання ліцензії повинні мати чітку, достовірну інформацію та відповідати вимогам ліцензійних умов.

«Звертаюся до представників будівельної галузі: не шукайте корупційних шляхів «вирішення питань». Достатньо відповідально підготувати пакет документів та дотримуватись всіх вимог законодавства», – додала Олена Костенко.

 
Читайте також Три ГАСИ вместо одной: строительный рынок может быть парализован
Дізнайтесь більше про оновлення ДАБІ, читайте спецтему Build Portal "Перезавантаження ДАБІ" 

Источник: dabi
 
Интересные новости:
03.03.2020
1318
Строительные работы на большинстве объектов остановятся на неопределенный срок...
02.03.2020
2104
Міністерство регіонального розвитку опублікувало проект постанови щодо реформування ДАБІ...
03.12.2020
4376
Призначено нового керівника Державної інспекції містобудування (ДІМ)...
26.11.2020
4489
Кабмин назначил нового руководителя Сервисной службы градостроительства...