У Німеччині звели будинок із майже нульовою "комуналкою"

Будинок звели за найвищими стандартом енергоефективності
2427 06.02.2020 в 07:41
Енергоефективний будинок


У німецькому місті Вільгельмсхафен введено в експлуатацію багатоквартирний будинок високого ступеня енергоефективності. Орендарі квартир платять щомісячно тільки фіксовану орендну плату, розмір якої не залежить від витрати тепла і електроенергії (правда, встановлена ​​верхня межа «безкоштовного» споживання - 3000 кВт на год електроенергії і 100 кубометрів води на рік на квартиру).

Будинок побудований за стандартом KfW-40. Це найвищий стандарт енергоефективних будівель німецького банку розвитку KfW, який приблизно відповідає критеріям «пасивного будинку». Будівля, в якій розташовано шість квартир по 90 кв. метрів кожна, відрізняє потужне зовнішнє утеплення і низькі втрати тепла.

Будинок оснащений сонячною електростанцією і потужними системами сонячного нагріву води. Ці пристрої займають весь південний схил покрівлі та балконні огородження. Всередині будівлі встановлені великий акумулятор тепла — ємність об'ємом 20 тисяч літрів, а також батареї — накопичувачі електричної енергії. За допомогою сонця покривається приблизно 70% енергетичних витрат (тепло + електроенергія) в рік (13000 кВт на год).

Надлишки виробленої електричний і теплової енергії в період весна-осінь направляються на енергопостачання двох сусідніх будинків.

Відповідно до критеріїв німецького «Інституту сонячного дому» (Sonnenhaus Institut) будівля навіть вважається енергетично-автономною «самодостатньою», оскільки велика частина енергетичних витрат покривається з допомогою сонячної енергії на місці, і більшу частину року будівля може функціонувати в автономному режимі. У той же час, звичайно, це — не автономія в повному розумінні слова, оскільки залишкову потребу в електроенергії і теплі забезпечують електричні мережі і газове опалення.

Орендна плата, в яку включено споживання електроенергії і тепла, становить 10,5 євро за квадратний метр. За інформацією забудовника, Wilhelmshavener Spar-und Baugesellschaft, це менше, ніж платять мешканці сусідніх будинків. Крім того, орендарі мають право безкоштовно заряджати свої електричні автомобілі та велосипеди.

Всі квартири були орендовані ще до закінчення будівництва, «попит перевищував пропозицію», - каже представник місцевої компанії з управління нерухомістю.

Читайте також, який вигляд має збудована за декілька днів лікарня на 1000 місць у Китаї.
Джерело: propertytimes
 
Интересные новости:
05.02.2020
1315
Що вирішили у Київраді стосовно будівництва неподалік Софії Київської...
05.02.2020
2741
По словам самого Кравцова, ему положена немаленька компенсация за досрочный разрыв договора...
05.02.2020
569
Голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний відзві...
05.06.2020
777
Здешевлення потребуватиме рефінансування НБУ чи компенсацій з бюджету...
05.06.2020
727
Президент заявил о важности учетной ставки Нацбанка...
05.06.2020
1136
Будівництво і ремонт доріг: Рада ухвалила в цілому законопроєкт №3510 "Про внесення змін до Бюд...