В Е-кабінеті забудовника запущено онлайн-канал, через який можна поскаржитися на корупцію в ДАБІ

Міністерство цифрової трансформації запустило онлайн-канал, куди забудовники можуть поскаржитись на корупціонерів у Держархбудконтролі – через чат-бот (телеграм чи віджет)

867 23.01.2020 в 07:44Сьогодні у відомства не найкраща репутація

В.о голови ДАБІ Олена Костенко підтримала запуск Міністерством цифрової трансформації онлайн-каналу, куди забудовники можуть поскаржитись на корупціонерів у держархбудконтролі – через чат-бот (телеграм чи віджет). Зазначений сервіс знаходиться на сторінці Електронного кабінету забудовника.

У віконці онлайн-консультанта достатньо натиснути кнопку «Повідомити про корупцію» та відправити свою скаргу.

«Це важливий захід, який дозволить кожному, хто будує, почуватися більш впевнено та не йти на «компроміси» із беззаконням. Кожен має можливість викрити недобросовісного чиновника. А посадовець вкотре замислиться чи варто порушувати закон, адже питання роботи ДАБІ на контролі в Уряду і відтепер діалог із суб’єктами містобудування налагоджено й онлайн. Держархбудінспекція, зі свого боку, готова долучитися до виявлення правопорушників у системі, розбиратися у ситуації та вживати належних заходів реагування», – заявила Костенко.

Очільниця ДАБІ зауважила, що сьогодні у відомства не найкраща репутація, про що відверто говорить громадськість, учасники будівельного ринку та яку визнає ДАБІ. Для зміни ситуації потрібен час та об’єднання зусиль всіх ланок державного управління разом з суб’єктами містобудівної діяльності. Головне у держави є стратегічне бачення змін та вже наразі вживаються системні заходи, що мають вирішити основну проблематику в цілому.

«Знищити корупцію у галузі будівництва можливо лише усунувши людський фактор та максимально мінімізувавши роль чиновника у прийнятті рішень щодо видачі дозвільних документів. Переведення адміністративних процедур у онлайн режим з автоматизованими процесами – єдиний правильний вихід у цій ситуації. Тож ДАБІ готова надавати необхідне сприяння та спільно з профільним міністерством, Міністерством цифрової трансформації, всією урядовою командою працювати над якісними змінами в галузі»,- заявляє Олена Костенко.

Нагадаємо, що Олену Костенко призначено в.о. голови ДАБІ на початку січня.  Читайте також про те, що у ДАБІ знайшли порушення в експертних висновках 18 організацій.

СПЕЦТЕМА: Перезавантаження ДАБІ 

 
Интересные новости:
21.01.2020
3390
З початку поточного року дозвільна комісія ДАБІ виявила, що 18-ма експертними організаціями надано 4...
20.01.2020
3145
Під час наради щодо розвитку будівельної галузі та детінізації ринку праці у сфері будівництві прем'...
15.01.2020
1432
Про реформування ДАБІ розповіла Олена Костенко, перший заступником голови Державної архіте...
06.04.2020
2507
У своєму відеозверненні голова ДАБІ Юрій Васильченко заявив, що готуються провокації та зр...
19.03.2020
2775
Набрали чинності прийняті Кабінетом Міністрів України 13 березня 2020 року постанови № 218 ...
18.03.2020
702
С какой целью Кабмин принял решение ликвидировать ГАСИ, а полномочия передать трем но...