Дах монастиря, що обвалився на початку січня на Львівщині, обіцяють повністю відремонтувати

Львівська галерея мистецтв та ЛОДА кажуть, що знайшли порозуміння
910 13.01.2020 в 08:40
Порятунок пам'ятки архітектури

В Олеську на Львівщині 3 січня обвалився дах колишнього монастиря капуцинів – пам’ятки національного значення, що під фондосховище використовує Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького.

Тоді дах накрили плівкою, аби вода не затікала стінами і не пошкодила експонати, що зберігаються у фондосховищі. Також у ЛОДА створили спеціальну комісію для обстеження пам’ятки.

9 січня комісія, до якої увійшли представники ЛОДА, ЛНГМ, ДАБІ, Буської РДА і правоохоронних органів, повідомила про свої висновки та рекомендації. 

«Комісія ухвалила рішення про повну реставрацію пошкодженого даху пам’ятки. Також ми розробили і затвердили дорожню карту і досягли порозуміння з дирекцією Галереї мистецтв», – говорить заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

У департаменті архітектури та містобудування ЛОДА пояснюють, що будь-які роботи на пам’ятці архітектури національного значення потребують дозволів ДАБІ та погодження Міністерства культури.

«Ми пропонуємо не розпорошувати коштів, не робити дозволів два рази, а відразу здійснити повну реставрацію цього даху. Тобто виготовити проектно-кошторисну документацію (ПКД). Паралельно Галерея має звернутися з листом, щоб Львівська обласна рада передбачила кошти на ПКД (180-200 тис. грн). Ще один варіант – просити дозволу Мінкульту використати на виготовлення ПКД кошти самої Галереї. Водночас, потрібно отримати погодження цієї документації в Міністерстві культури. Ми сподіваємося, що всі погодження через аварійний стан нам нададуть у рекордний термін», – говорить заступниця директора департаменту Оксана Ткачук.Читайте також про те, який зараз має вигляд одеський будинок Руссова після реставрації та про те, що суд закрив справу про Гостинний двір у Києві

Джерело: tvoemisto
 
Интересные новости:
13.01.2020
1064
Для сполучення з великим проспектом споруджують тунель, а для інших вулиць працюватимуть звичайні пе...
20.01.2021
487
Мінрегіон продовжує покрокове перезавантаження реформи містобудування, що передбачає ліквідацію ДАБІ...
20.01.2021
512
Министр финансов Сергей Марченко сообщил, как Кабмин хочет изменить формат сотрудничества с МВФ...
20.01.2021
1345
Мост призван значительно сократить расстояние между двумя провинциями КНР...
Новости и Акции компаний
З Різдвом!
06 января 2021 г. 1582
Вітаємо з Новим Роком!
30 декабря 2020 г. 1131