Дах монастиря, що обвалився на початку січня на Львівщині, обіцяють повністю відремонтувати

Львівська галерея мистецтв та ЛОДА кажуть, що знайшли порозуміння
641 13.01.2020 в 08:40
Порятунок пам'ятки архітектури

В Олеську на Львівщині 3 січня обвалився дах колишнього монастиря капуцинів – пам’ятки національного значення, що під фондосховище використовує Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького.

Тоді дах накрили плівкою, аби вода не затікала стінами і не пошкодила експонати, що зберігаються у фондосховищі. Також у ЛОДА створили спеціальну комісію для обстеження пам’ятки.

9 січня комісія, до якої увійшли представники ЛОДА, ЛНГМ, ДАБІ, Буської РДА і правоохоронних органів, повідомила про свої висновки та рекомендації. 

«Комісія ухвалила рішення про повну реставрацію пошкодженого даху пам’ятки. Також ми розробили і затвердили дорожню карту і досягли порозуміння з дирекцією Галереї мистецтв», – говорить заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

У департаменті архітектури та містобудування ЛОДА пояснюють, що будь-які роботи на пам’ятці архітектури національного значення потребують дозволів ДАБІ та погодження Міністерства культури.

«Ми пропонуємо не розпорошувати коштів, не робити дозволів два рази, а відразу здійснити повну реставрацію цього даху. Тобто виготовити проектно-кошторисну документацію (ПКД). Паралельно Галерея має звернутися з листом, щоб Львівська обласна рада передбачила кошти на ПКД (180-200 тис. грн). Ще один варіант – просити дозволу Мінкульту використати на виготовлення ПКД кошти самої Галереї. Водночас, потрібно отримати погодження цієї документації в Міністерстві культури. Ми сподіваємося, що всі погодження через аварійний стан нам нададуть у рекордний термін», – говорить заступниця директора департаменту Оксана Ткачук.Читайте також про те, який зараз має вигляд одеський будинок Руссова після реставрації та про те, що суд закрив справу про Гостинний двір у Києві

Джерело: tvoemisto
 
Интересные новости:
13.01.2020
727
Для сполучення з великим проспектом споруджують тунель, а для інших вулиць працюватимуть звичайні пе...
22.01.2020
920
Бюро Foster + Partners подало апелляцию по поводу 300-метровой башни Тюльпан, строительство которой ...
22.01.2020
491
IKEA строит в Вене магазин без паркинга – он будет спроектирован, прежде всего, как место, где...
22.01.2020
676
В столице 177 домохозяйств производят электроэнергию с помощью солнечных электростанций...