Виробники альтернативної енергетики вимагають гарантій щодо "зеленого" тарифу

Понад 30 виробників альтернативної енергетики підписали відкрите колективне звернення до голів Комітетів Верховної Ради з вимогою змінити законопроєкт про альтернативні джерела енергії

2824 05.12.2019 в 08:37Виробники вимагають гарантій не змінювати істотні умови prePPA та не знижувати ретроспективно розмір зеленого тарифу

Понад 30 виробників альтернативної енергетики підписали відкрите колективне звернення до голови Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрія Геруса та міністра енергетики Олексія Оржеля з вимогою змінити законопроєкт, що готується урядом, про альтернативні джерела енергії. Про повідомила «Економічній правді» президент інвестиційної компанії A7 CAPITAL та співзасновниця Спілки Українських Підприємців Марія Барабаш.

"28 листопада 2019 року під час Х Міжнародного інвестиційного форуму "Відновлювана енергетика", заступником міністра енергетики та захисту довкілля з питань європейської інтеграції Костянтином Чижиком було презентовано концепцію законопроекту зі змінами до закону "Про альтернативні джерела енергії" № 555-IV від 20 лютого 2003 року", - пише Барабаш.

Барабаш пропонує від імені всіх виробників електроенергії за зеленим тарифом внести критичні зміни у цей законопроєкт. Понад 30 виробників, які вже підписали відкритий лист, зокрема, вимагають гарантій не змінювати істотні умови prePPA та не знижувати ретроспективно розмір зеленого тарифу.

Позиція компаній викладена у 4-х пунтках:

  1. Визначити для компаній, які підписали prePPA з гарантованим покупцем до 31 грудня 2019 року, строк введення їх об’єктів в експлуатацію до 01 січня 2021 року - для об’єктів, що виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання, та до 01 січня 2022 року - для об’єктів, що виробляють електричну енергію з інших видів альтернативних джерел енергії.
  2. Додати гарантію (у формі стабілізаційної оговорки), що держава після прийняття змін до Законопроекту не буде мати права примусово ретроспективно знижувати розмір зеленого тарифу для всіх компаній, які підписали PPA та prePPA з гарантованим покупцем (з подовженним строком зеленого тарифу або без нього), і що ця гарантія буде діяти на весь строк дії підписанних PPA та prePPA не залежно від типу електричної енергії з видів альтернативних джерел енергії, що виробляється.
  3. Додати гарантію (у формі стабілізаційної оговорки), що держава після прийняття змін до законопроекту не буде мати права змінювати такі істотні умови prePPA з гарантованим покупцем, як строк введення об’єктів в експлуатацію, право отримати зелений тариф та строк дії prePPA не залежно від типу електричної енергії з видів альтернативних джерел енергії, що виробляється.
  4. Додати гарантію (у формі стабілізаційної оговорки), що держава після прийняття змін до законопроекту буде гарантувати всім компаніям, які підписали PPA та prePPA з гарантованим покупцем (з подовженним строком зеленого тарифу або без нього), що у цих договорах буде застосовуваться законодавство України, чинне на момент укладання цих договорів, крім законодавства, що зменшує розмір податків чи зборів чи скасовує їх, спрощує регулювання діяльності з впровадження проектів будівництва об’єктів електроенергетики з альтернативних джерел енергії або черг їх будівництва (пускових комплексів), та регулювання діяльності з виробництва електричної енергії на зазначених об’єктах.

"Або ми надішлемо прямий сигнал інвесторам, що наша держава може змінити правила вже взятих на себе обов’язків та відповідальності у будь-який час, або ми надамо державні гарантії у стабільній безперервній роботі для вітчизняних та іноземних інвесторів, які повірили та вклали в нашу економіку свої гроші, час, експертизу та знання", - резюмує Барабаш.


Раніше ми писали про те, що у Міненерго збираються змінити "зелений тариф". Читайте також про те, що за останні 5 років в Україні було інвестовано в «зелену» енергетику 4,8 млрд доларів.  
Интересные новости:
05.12.2019
1211
Комітетом Верховної Ради рекомендовано створити перелік проблемних об’єктів житлового будівниц...
05.12.2019
1079
На своїй офіційній сторінці на Facebook Міністерство розвитку громад та територій запустило відеобло...
04.12.2019
916
Голова Фонду державного майна Дмитро Сенниченко вважає, що зараз в Україні багато саморегульованих о...
16.01.2021
576
Окрім осучаснення збудованої  1907 році будівлі, розробники проєкту передбачили новий новітній ...
16.01.2021
1052
Для пользователей велосипедов с колесом Rolloe разработают мобильное приложение, чтобы фиксировать д...
15.01.2021
3267
Довгий час зловживання на дорожніх роботах призводили до значних втрат коштів платників податків. Чи...