Президент підписав закони щодо планування будівництва, ремонту та утримання доріг

Президент Володимир Зеленський підписав два закони, що стосуються планування будівництва, ремонту та утримання доріг

1419 04.12.2019 в 08:17Закон скасовує узгодження з комітетом ВР переліків об'єктів будівництва та ремонту автодоріг

Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до закону України "Про джерела фінансування дорожнього господарства України" щодо запровадження середньострокового планування розвитку та утримання автомобільних доріг загального користування" №282-IX, який Верховна Рада України ухвалила в цілому 12 листопада. Про це повідомив Interfax.

Підписаний закон скасовує узгодження з комітетом Верховної Ради з питань бюджету переліків об'єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг.

Відповідно до закону, Кабмін затверджує Державну цільову економічну програму розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на відповідний період з переліком доріг, на яких заплановані роботи з будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту, із зазначенням обсягів і джерел фінансування таких шляхів у розрізі балансоутримувачів. Перелік об’єктів будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг, складений відповідно до цієї програми, затверджується Кабінетом Міністрів щорічно.

Документ також передбачає надання субвенції з державного бюджету України місцевим бюджетам на фінансування, зокрема, проектно-вишукувальних, науково-дослідних робіт, функціонування інформаційно-аналітичних систем, паспортизації технічного нагляду, обстеження стану доріг, зокрема залучення інженера-консультанта.

Також Зеленський підписав закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження середньострокового планування розвитку і утримання автомобільних доріг" №283-IX, який парламент ухвалив також 12 листопада. Цей документ вводить до Бюджетного кодексу поняття середньострокового зобов'язання за типовими договорами на будівництво, реконструкцію, ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг.

Відповідно до закону, за бюджетними програмами, які здійснюються із використанням коштів Державного дорожнього фонду, розпорядники бюджетних коштів мають право брати бюджетні зобов’язання понад фактичні надходження спеціального фонду в межах граничних показників видатків, передбачених законом про державний бюджет України, та прогнозних показників, визначених у Бюджетній декларації на середньостроковий період.

Читайте також про те, що набув чинності закон про створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. А також про те, що у Раді підготували законопроект щодо зміни системи оцінки квартир.

 
Интересные новости:
04.12.2019
542
В текущем году Киев перевыполнил бюджет и получил более 60 млрд грн поступлений, хотя предварительно...
04.12.2019
1104
Компанія ESE Investment AG з Ліхтенштейну побудує вітроелектростанцію потужністю 250 МВт неподалік в...
04.12.2019
1016
Замминистра экономики Павел Кухта заявил, что «Укрзализныцю» оставили в перечне стратеги...
09.04.2020
457
УЗ и "Укравтодор" разработают график маршрутных отправок стройматериалов....
09.04.2020
905
Олексій Чернишов, міністр розвитку громад та територій України розповів чтому не можна призупиняти п...
09.04.2020
2241
Хоча офіційно столичні БЦ не припиняли роботу, більшість співробітників компаній, що розміщують в ни...