Президент підписав закон України про запровадження параметричного методу нормування у будівництві (ВІДЕО)

Президентом підписано Закон «Про внесення змін до Закону України "Про будівельні норми" щодо удосконалення нормування у будівництві». Що зміниться з появою нового закону, нагадала ініціатор законопроекту народний депутат Україні Олена Шуляк

1730 17.10.2019 в 07:45Народні депутати надали перевагу використанню прогресивного параметричного методу нормування

Президент підписав Закон «Про внесення змін до Закону України "Про будівельні норми" щодо удосконалення нормування у будівництві», прийнятий Верховною Радою 2 жовтня.

Заступник голови Комітету з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, співавтор та ініціатор законопроекту Олена Шуляк нагадала, що має змінити новий закон.

«Коли ми говоримо про СНІПи та ДБНи, які на сьогодні діють в Україні, то вони використовували розпорядчий метод нормування, який застосовувався ще в часи Радянського Союзу. Цей метод не пояснював ніякі цілі застосування показників, - пояснила народний депутат. - Просто було написано: якщо ширина проїзду, то це 6 метрів, якщо ширина коридору – то це 2 метри, без пояснень щодо того, кому і навіщо потрібні саме такі кількісні показники. На сьогодні застосування такого застарілого методу нормування у будівництві не дозволяє будувати сучасні висотні будівлі, не дозволяє використовувати новітні технології, пов’язані, наприклад, з вогнезахистом металевих конструкцій тощо. Все це є перешкодою для застосування в Україні сучасних технологічних рішень.»

Що ж зміниться з появою нового закону? Прийнявши законопроект №1052, народні депутати запровадили в Україні та надали перевагу використанню прогресивного параметричного методу нормування у будівництві.

«Від принципу «як будувати» ми переходимо до принципу «яких показників будівель треба досягати». Ми будемо працювати тепер за трьома основними параметрами: безпека, якість та функціональність, - пояснила Оленя Шуляк. - І тепер у новітніх ДБН не буде просто написано, що, наприклад, ширина проїзду повинна бути 6 метрів. Тепер буде зазначено, що треба безпечно досягати проїзду як легкових, так і вантажних автомобілів, з обов’язковим облаштуванням тротуарів для переходів.»

Народний депутат нагадала, що на сьогодні в Україні разом з новим параметричним методом буде діяти і звичний розпорядчий метод. А перехід до нового прогресивного параметричного методу буде здійснюватись поступово.

Читайте також про те, що Президент підписав закон про зміни у системі Prozorro. А також про те, які плюси та мінуси є у скасуання пайової участі.

 
Интересные новости:
17.10.2019
2033
Смотреть на эти фотографии иногда мучительно больно. Как-будто руку к реконструкции этих зданий прил...
16.10.2019
1925
Гигантский красный корабль, врезающийся в высотку на окраине Праги, - это проект студии Black n' Arc...
16.10.2019
1844
Самобудова на даху будинку за адресою вул. Софіївська, 1 стала приводом для серйозної розмови у Кабм...
11.08.2020
615
Європейська бізнес асоціація (ЄБА) закликає не запроваджувати нові штрафи для громадських закладів з...
11.08.2020
463
Відсоток житлової забудови на ділянці – який він і для чого потрібен?...
11.08.2020
2238
Шмыгаль рассказал о работе правительства по созданию новых рабочих мест...
Новости и Акции компаний