Чому існує дефіцит паркомісць у столичних ЖК - дослідження

З 2015 по 2019 рік в Києві стартувало вдвічі більше ЖК, ніж за попередні 10 років. Паралельно відзначається і зростання продажу автомобілів. Проте паркомісця у столиці в дефіциті
662 10.10.2019 в 08:13Реальне покриття паркомісцями не більше 0,35, а то і 0,3 паркомісця на одну квартиру

З 2015 по 2019 рік в Києві стартувало вдвічі більше ЖК, ніж за попередні 10 років. Паралельно відзначається і зростання продажу автомобілів. Сьогодні рівень автомобілізації столиці становить 257 авто на 1000 жителів, але вже у 2025 року може досягти 450 автомобілів. В таких умовах одним з важливих критеріїв при виборі житла є його забезпеченість паркомісцями. 

«У нашому дослідженні, ми співвіднесли кількість квартир в новобудовах столиці з об'ємом паркомісць, які надає сам забудовник, і паркомісць і гаражів, які продаються або здаються в оренду через платформу OLX», – коментує Олександра Глуздовская, Head of Data Science девелоперської компанії DC Evolution.

В цілому на OLX розміщено понад 12 тис. оголошень про продаж гаражів і паркомісць по всій території України. Найбільше пропозицій з Київської області – 2 667 лотів, при цьому частка пропозицій в столиці з цього обсягу становить понад 90%. Крім того, 480 паркомісць здається в оренду по всьому Києву. 

«Сьогодні в Києві відкрито або заплановано продаж в більш, ніж 400 ЖК, при цьому дані за кількістю квартир є в трохи більше, ніж в 300, а за наявністю парковок – у вдвічі меншій кількості об'єктів. У новобудовах, в яких відомі обидва параметри, ми оцінили залежність кількості паркомісць від кількості квартир. Так, передбачувано для економ- і комфорт-класу це співвідношення менше, ніж для бізнес- і еліт-класу», – додає Олександра Глуздовська. Найбільше співвідношення паркомісць до квартир в Подільському та Печерському районах, де паркомісце «додається» практично до кожної квартири в новобудові. Найнижче співвідношення – в Дніпровському районі. Такі результати обумовлені тим, що в Печерському районі більше 90% квартир бізнес- і преміум-класу, які і передбачають високу забезпеченість паркінгами. У той час як в Дніпровському переважають об'єкти комфорт-класу, і, імовірно, мешканці будуть паркуватися на вулиці або громадських парковках. У той же час високий показник і у Деснянського районі, але він досягається переважно за рахунок паркомісць, які можна купити або орендувати на OLX. 

В середньому по всьому Києву забезпеченість паркомісцями становить 0,59, тобто на кожні дві квартири приходиться по одному паркомісцю. Знову ж таки, варто підкреслити, що ці цифри відображають специфіку тільки тих комплексів, у яких є дані про парковках – а це трохи менше 170 продаваних або запланованих до продажу ЖК. До слова, в житлових комплексах бізнес-і еліт-класу будують переважно підземні паркінги, а в економ- і комфорт-класі наземні стоянки. 

«Ми поділили Київ на ділянки з радіусами 1 км і оцінили кількість ЖК в даних локаціях. Так, найбільше об'єктів будується в центральній частині Києва і в Голосіївському районі. Якщо накласти карту щільності новобудов на карту обсягу квартир і паркомісць в тих же локаціях, чітко видно, що, за кількістю квартир рекордсменами є новобудови, віддалені від центру. При цьому паркомісць там якраз не вистачає», – зазначає аналітик. «Проблема недостатньої забезпеченості паркомісцями існує, мабуть, з моменту зародження українського ринку девелопменту. Будівництво паркінгу – досить дороге задоволення як для покупця, так і для девелопера. Для першого окупність вкладень становить 12-15 років, для другого – не менше 10-15 тис. доларів в залежності від класу комплексу, кількості рівнів паркінгу та інших параметрів, а в разі відсутності попиту – це просто заморожені на невизначений період гроші. При цьому простежується цікава тенденція, коли ціна паркомісця співмірна з ціною автомобіля, який на ньому паркується», – зазначає Генеральний директор компанії UTG Residence Роман Савченко.   З огляду на те, що дослідження охоплює не всі комплекси столиці, забезпеченість паркомісцями насправді може бути ще менше. «У світі все популярнішим стає каршерінг, а в Києві навіть побудували кілька перехоплюючих паркінгів, але наше суспільство, як і раніше досить абтомобілеоріентіроване. Тому реальне покриття паркомісцями я оцінюю не більше 0,35, а то і 0,3 паркомісця на одну квартиру. Але поки мешканці не будуть готові оплачувати свій комфорт, девелопери не будуть і не зможуть надати більше паркінгів, а значить ми продовжимо бігати по цьому замкнутому колу», – додає Роман Савченко.

Читайте також про те, що ціна нових квартир у передмістях Києва лишається незмінною. А також про те, що вартість квадратного метра у новобудовах Києва зросла у вересні майже на 4%.
Интересные новости:
09.10.2019
786
Компания BIG завершила строительство самой чистой в мире работающей на отходах электростанции в Копе...
09.10.2019
877
Експерти, провівши всі необхідні перевірки, визнали будинок на вулиці Грушевського у Дрогобичі і так...
09.10.2019
516
Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом мера столиці Віталія Кличка до пр...
15.10.2019
702
Архитектурная студия Cutwork представила проект дома для беженцев, который можно собрать буквально з...
15.10.2019
604
Двое погибших и минимум 30 пострадавших – это результат падения высотного здания отеля в Новом...
15.10.2019
717
В "Укравтодорі" повідомили, що об’їзну дорогу Рівного - так званий Північний обхід -...