З початку 2019 року середня вартість номера у столичних готелях знизилася на 6%, а завантаженість готелів значно покращилася

З початку року середня вартість номера (ADR) у столичних готелях та у містах-мільйонниках поменшала у середньому на 6%. А у п’ятизіркових готелях, що належать до всесвітньовідомих мереж, середня ціна за проживання зменшилась на 10-12% - рол це на конференції «Готельна нерухомість України: перспективи розвитку», організованої «Українським клубом нерухомості» (URE Club), повідомив генеральний директор керуючої компанії Ribas Hotels Group Артур Лупашко

1369 27.09.2019 в 08:03Експерт відзначив позитивні показники завантаженості готелів

З початку 2019 року середня вартість номера у столичних готелях знизилася на 6%

З початку року середня вартість номера (ADR) у столичних готелях та у містах-мільйонниках поменшала у середньому на 6%. А у п’ятизіркових готелях, що належать до всесвітньовідомих мереж, середня ціна за проживання зменшилась на 10-12%. На початку літа, наприклад, можна було заселитися у готель категорії 5* за вартість від 6500 грн за добу. Зараз цей діапазон коливається від 3700 за добу у Києві, та від 2700 грн у південній точці — Одесі.

Про це на конференції «Готельна нерухомість України: перспективи розвитку», організованої «Українським клубом нерухомості» (URE Club), повідомив генеральний директор керуючої компанії Ribas Hotels Group Артур Лупашко.

На його погляд, у окремих регіонах тариф у три- чотиризіркових об’єктах залишився на минулорічному рівні.

Експерт відзначив позитивні показники завантаженості готелів: «За підсумками минулого року, п’ятизіркові готелі Львова та Одеси були заповнені у середньому на 50%. Об’єкти із 4* та 3* трохи більше — на 60-65%». 

На думку Артура Лупашка, ринок готельної нерухомості Києва демонструє надлишок об’єктів високого класу та деякий дефіцит якісних готелів середнього цінового сегменту, на який існує підвищений попит.

За його розрахунками, у Києві в сегменті 5* знаходяться понад 1500 номерів. До 3500 — у чотиризірковому секторі і близько 4000 номерів — у готелях 3*.

«Подібна забезпеченість, порівняно з європейськми країнами, вважається низькою. У нас на одну тисячу жителів припадає 3,5 номера, а у Східній та Центральній Європі ця цифра сягає 9 номерів. Проте з року в рік ситуація трохи вирівнюється: очевидне покращення економічного клімату спонукає великих мережевих операторів та іноземних інвесторів заходити в Україну», - наголосив експерт.

Артур Лупашко також звернув увагу на окупність готельного бізнесу в Україні.

«Окупність готельних об’єктів стартує з 9%. При цьому термін окупності може становити в середньому від 7 до 9 років, а подекуди — це справжні довгострокові інвестиції з окупністю близько 10-15 років.

Експерт зазначив, що маржинальність готелів 5* становить від 35% до 72% від загального валового доходу, 3* - 50%; хостели - близько 65-70%. Він розповів, що готелі високого цінового сегменту хоч і окуповуються значно довше, але дають більш надійний та стабільний дохід, ніж об’єкти інших класів.

Артур Лупашко звернув увагу на те, що за швидкістю повернення інвестицій сьогодні найбільш привабливими є 3* готелі в курортах Буковель, Моршин, Трускавець — 10-15% річних. 4* готелі у великих бізнес-містах — Львів, Київ, Одеса, Харків, Дніпро — 9-12% річних.

«Потенційно цікавими у найближчі 5-10 років можуть бути такі регіони як Славське (“другий Буковель”), Леонідово, курорт Грибівка («морський Буковель»), Вилкове («Українська Венеція»), курорт Куяльник (українське Мертве море), курорти Залізний Порт та Бердянськ. Вдалі інвестиції в них можуть принести до 20% річних», - підсумував він.

Читайте також про те, що легалізація грального бізнесу та побудова нових курортних міст призведуть до зростання зацікавленості інвесторів у готельних проектах. А також про те, що у Львові збудують готель на занедбаній ділянці.

 
Интересные новости:
27.09.2019
1386
Бюджет Киева планируется на уровне 63,7 млрд грн в 2020 году. Однако в Киевсовете считают собственны...
26.09.2019
1627
В Техасе идет строительство деревни, где разместят бездомных. К проекту присодинилась фирма Icon, ко...
26.09.2019
1340
Новый магазин Apple Store в Токио украшен рядом двухэтажных выступающих окон, которые делают фасад з...
24.02.2020
7075
Подрядчики уже готовы приступить к реализации проектов, не тратя времени на бюрократию...
24.02.2020
3368
Уряд шукає компроміс щодо взятих раніше державою зобов'язань відносно забезпечення високих «зе...