Будівельні норми щодо благоустрою торкнуться зручності паркових лав

У Міністерстві розвитку громад та територій продовжують оновлювати державні будівельні норми щодо благоустрою

1500 18.09.2019 в 08:38


Лави у парках мають бути зручними для всіх і проектуватися зі спинкою та поручнями

У Міністерстві розвитку громад та територій продовжують оновлювати державні будівельні норми щодо благоустрою. Зокрема, наразі розглядається пропозиція – розміщувати не менше половини лавочок у нових або реконструйованих парках, скверах та інших зелених зонах з обов’язковими спинками та поручнями.

Це необхідно робити для зручності маломобільних груп населення, зокрема, людей з інвалідністю та людей похилого віку.

“Отримали ще одну ідею змін у державні будівельні норми – проектувати не менше 50% лавочок у парках обов’язково зі спинками і поручнями. Здавалося б, така незначна зміна, але ж скільки від неї буде зручності для людей з інвалідністю, людей похилого віку та інших маломобільних груп населення. У влаштуванні комфортного простору в парках треба думати про кожного. Так має бути!” – написав заступник міністра Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Парцхаладзе також наголосив на важливості дотримання під час проектування нових і реконструкції існуючих парків, скверів та інших зелених зон нових державних будівельних норм щодо інклюзивності – ДБН: “Інклюзивність будівель і споруд”. Вони діють з 1 квітня цього року. 

“Зручні пішохідні доріжки, пологі схили та безпечні правильні пандуси у парках, доступні туалети, обов’язково зі сповивальними столиками. Все це вже обов’язкове до виконання. І проектувальники мають цього дотримуватися”, - підкреслив заступник міністра.

ДБН Б.2.2-5:2011 “Благоустрій територій” встановлює вимоги щодо нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів благоустрою незалежно від їх підпорядкування та форми власності. Це парки (гідро-, луго-, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери; пам’ятки культурної та історичної спадщини; майдани, площі, бульвари, проспекти; вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки, зупинки та споруди міського громадського транспорту, майданчики для паркування; пляжі; кладовища; інші території загального користування; прибудинкові території; території підприємств; водоохоронні зони та прибережні захисні смуги в межах населених пунктів.

Раніше ми розповідали про те, що у Міністерстві дискутують, чи потрібні кафе або магазини у нових парках. А також про те, що планується змінити норми щодо висадки і поливу дерев у містах.

Про внесення змін до Державних будівельних норм читайте у розділі «ДБНи», тут зібрані ВСІ нововеддення норм та коментарі експертів. 

 
Интересные новости:
18.09.2019
1888
Про проблеми розвитку індустріальних парків та про заходи, які могли б значно збільшити привабливіст...
18.09.2019
1433
Зниження втретє за рік ставки рефінансування НБУ, підвищення агентством Fitch Ratings кредитного рей...
26.05.2020
1724
Одним з технічних завдань стратегії є розробка схеми розміщення вертодромів...
26.05.2020
684
Міністерство економіки завершує роботу над ще однією програмою кредитування малого і серед...