На великих трасах тепер будуть з`являтися SOS-станції

З вересня набули чинності нові будівельні норми щодо проектування доріг загального користування. Серед інших змін – нова рекомендаційна норма, яка передбачає можливість проектування на трасах так званих SOS-станцій

1306 11.09.2019 в 07:42


SOS-станції можут рятувати життя

З 1 вересня 2019 року набрали чинності нові зміни у державні будівельні норми щодо проектування доріг загального користування - ДБН В.2.3-4-2015 “Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво”. Вони ввели нову рекомендаційну норму – передбачати відповідні інженерні мережі для дорожнього технологічного зв’язку при реконструкції або новому будівництві доріг І категорії міжнародного значення. Це дасть змогу проектувати на трасах так звані SOS-станції - станції екстреного зв’язку для виклику необхідної допомоги або евакуатора.

«Зазвичай закордоном такі SOS-станції розташовуються кожні 500 м - 2 км вздовж траси для виклику необхідної допомоги: поліції, швидкої або евакуатора у разі екстреної ситуації на дорозі. У нових змінах в ДБН ми прописали рекомендацію влаштовувати їх на найбільших українських трасах. Для проектування таких станцій, у першу чергу, необхідний відповідний технологічний зв’язок та мережі. Це і прописано у ДБН. Проте вже як саме вони будуть виглядати, як будуть укомплектовані, на якій відстані розташовані і через скільки часу мають прибути відповідні служби, вже має визначатися індивідуально проектувальниками на кожному конкретному об’єкті», - написав заступник Міністра розвитку громад і територій Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

За словами Парцхаладзе, це дозволить підвищити безпеку водіїв авто та їх пасажирів на дорогах у разі виникнення можливих надзвичайних ситуацій.

Раніше ми писали про те, що для підвищення безпеки на українських дорогах тепер можуть з’являтися шумові смуги, а також - протизасліплювальні екрани.

Про внесення змін до Державних будівельних норм читайте у розділі «ДБНи», тут зібрані ВСІ нововеддення норм та коментарі експертів. 
Як ви вважаєте, чи потрібні SOS-станції на українських дорогах?
ЗА! 2 ПРОТИВ! 0
ПОЧЕМУ ВЫ ТАК ДУМАЕТЕ?
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙЗапрещается использование нецензурной лексики, оскорблений, гиперссылок на сторонние ресурсы
Отправить
 
Интересные новости:
10.09.2019
1318
Протизасліплювальні екрани на на розділювальних смугах трас допоможуть зменшити аварійність у темний...
10.09.2019
1514
Впровадження нового ДБН щодо полігонів побутових відходів може допомогти у вирішенні питання з переп...
09.09.2019
1304
З вересня набути чинності зміни до ДБН щодо проектування доріг загального користування. Серед інших ...
13.01.2020
790
Українські дороги мають оснастити велодоріжками та смугами для велотранспорту...
23.12.2019
1044
1 березня 2019 року набрав чинності ДБН «Природне і штучне освітлення», яким передбачено...