На великих трасах тепер будуть з`являтися SOS-станції

З вересня набули чинності нові будівельні норми щодо проектування доріг загального користування. Серед інших змін – нова рекомендаційна норма, яка передбачає можливість проектування на трасах так званих SOS-станцій

679 11.09.2019 в 07:42


SOS-станції можут рятувати життя

З 1 вересня 2019 року набрали чинності нові зміни у державні будівельні норми щодо проектування доріг загального користування - ДБН В.2.3-4-2015 “Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво”. Вони ввели нову рекомендаційну норму – передбачати відповідні інженерні мережі для дорожнього технологічного зв’язку при реконструкції або новому будівництві доріг І категорії міжнародного значення. Це дасть змогу проектувати на трасах так звані SOS-станції - станції екстреного зв’язку для виклику необхідної допомоги або евакуатора.

«Зазвичай закордоном такі SOS-станції розташовуються кожні 500 м - 2 км вздовж траси для виклику необхідної допомоги: поліції, швидкої або евакуатора у разі екстреної ситуації на дорозі. У нових змінах в ДБН ми прописали рекомендацію влаштовувати їх на найбільших українських трасах. Для проектування таких станцій, у першу чергу, необхідний відповідний технологічний зв’язок та мережі. Це і прописано у ДБН. Проте вже як саме вони будуть виглядати, як будуть укомплектовані, на якій відстані розташовані і через скільки часу мають прибути відповідні служби, вже має визначатися індивідуально проектувальниками на кожному конкретному об’єкті», - написав заступник Міністра розвитку громад і територій Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

За словами Парцхаладзе, це дозволить підвищити безпеку водіїв авто та їх пасажирів на дорогах у разі виникнення можливих надзвичайних ситуацій.

Раніше ми писали про те, що для підвищення безпеки на українських дорогах тепер можуть з’являтися шумові смуги, а також - протизасліплювальні екрани.

Про внесення змін до Державних будівельних норм читайте у розділі «ДБНи», тут зібрані ВСІ нововеддення норм та коментарі експертів. 
Як ви вважаєте, чи потрібні SOS-станції на українських дорогах?
ЗА! 1 ПРОТИВ! 0
ПОЧЕМУ ВЫ ТАК ДУМАЕТЕ?
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙЗапрещается использование нецензурной лексики, оскорблений, гиперссылок на сторонние ресурсы
Отправить
Интересные новости:
10.09.2019
635
Протизасліплювальні екрани на на розділювальних смугах трас допоможуть зменшити аварійність у темний...
10.09.2019
847
Впровадження нового ДБН щодо полігонів побутових відходів може допомогти у вирішенні питання з переп...
09.09.2019
635
З вересня набути чинності зміни до ДБН щодо проектування доріг загального користування. Серед інших ...
20.09.2019
659
Впровадження обов’язкового радіаційного контролю на полігонах побутових відходів дозволить поп...
19.09.2019
534
Зміни до ДБН щодо доріг загального призначення регламентують обов’язкове застосування спеціаль...
19.09.2019
668
За статистикою, близько 74% всіх шкіл в Україні забезпечені безбар’єрним простором, але лише д...