Зовнішнє освітлення «підганятимуть» під архітектуру – норми ДБН

Дизайн зовнішнього освітлення в житлових кварталах повинен естетично поєднуватись з існуючою та історичною архітектурою
2387 29.05.2019 в 07:24Дизайн зовнішнього освітлення


«Новий ДБН «Природне та штучне освітлення» містить низку оновлених норм щодо організації вуличного освітлення в населених пунктах. Зокрема, у житлових кварталах необхідно враховувати, що прилади зовнішнього освітлення повинні естетично поєднуватися з просторовою структурою та історичною забудовою. Це стосується форми і пропорцій світильників, кронштейнів і опор, висоти установки освітлення. Це дуже правильна норма, адже організація гармонійного освітлення має важливе значення», - написав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.
Державні будівельні норми «Природне та штучне освітлення» діють з 1 березня цього року.
В новому ДБН також детально і з розрахунками прописане необхідне освітлення прибудинкових територій. Унормовано, що над кожним входом в будівлю або поруч з ним обов’язково повинні встановлюватися світильники, які забезпечують середній рівень освітленості, згідно з установленими нормами (основний вхід, запасний, технічний входи, пішохідні доріжки перед входом). Для дитячих садків та шкіл - освітлення спортмайданчиків, майданчиків для ігор і відпочинку, проїздів і підходів до будівель і майданчиків.


Є також норми середньої освітленості територій відкритих ринків, перед виставковими комплексами, супер- і гіпермаркетами. Прописані норми середньої освітленості після закриття цих закладів і мінімальні норми освітленості.

Зазначено, що у проектах зовнішнього освітлення вулиць необхідно прописувати освітлення під'їздів до протипожежних джерел води, якщо вони розташовуються на неосвітлених ділянках вулиць або проїздів.

Норми ДБН «Природне та штучне освітлення» були розроблені фахівцями ТОВ КИЇВПРОМЕЛЕКТРОПРОЕКТ на заміну ДБН від 2006 року.

Норми цього ДБН поширюються на проектування освітлення приміщень у житлових, цивільних, промислових будівлях і спорудах, на територіях промислових та сільськогосподарських підприємств, зовнішнього освітлення населених пунктів, у тому числі, вулиць, доріг, парків, пляжів, фасадів будівель, прибудинкових територій, дитячих майданчиків тощо.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Більше про всі зміни норм ДБН.

 
Интересные новости:
28.05.2019
2390
За даними Держстату України, за 4 місяці 2019 року будівельна галузь зросла на 28%, а будівельних ро...
28.05.2019
2843
Банк обращает внимание, что подготовка к имплементации нового рынка электроэнергии пока не закончена...
28.05.2019
2327
Сейчас 388 предприятий Хмельницкой области уже установили на своих коммерческих узлах учета средства...
05.06.2020
879
Здешевлення потребуватиме рефінансування НБУ чи компенсацій з бюджету...
05.06.2020
859
Президент заявил о важности учетной ставки Нацбанка...
05.06.2020
1402
Будівництво і ремонт доріг: Рада ухвалила в цілому законопроєкт №3510 "Про внесення змін до Бюд...