В Києві на Воздвиженці замість скверу зведуть готель - рішення суду

Мешканці мікрорайону боролися з забудовником впродовж десяти років, щоб перетворити цю ділянку на сквер
3343 23.04.2019 в 08:47
Нова висотка

Два роки тому кияни звернулися до Київради з вимогою розірвати договір оренди ділянки на вул. Дегтярній, 2-4 з ТОВ "Фундація"Якісне житло". Тут збиралися зводити дев'ятиповерховий готель. Проект будівництва на 65% фінансувала компанія "Укрбуд" і на 35% - Riverside Development. Директор останньої, Андрій Вавриш пропонуваав укласти тристоронню угоду між Riverside Development, "Укрбуд' і громадою, проте сторони не могли дійти спільного рішення, і, зрештою, компанія вийшла з проекту.

Мешканці мікрорайону не підтримали зведення будівлі, зокрема через те, що воно посилило б тиск на транспортну та пішохідну інфраструктури Воздвиженки. Забудовник пояснював, що проект передбачав будівництво виїзду з перехоплювальним паркінгом, який навпаки полегшив би ситуацію.

"Аналіз показав, що пріоритетним для жителів Воздвиженки міг би стати виїзд у верхню частину міста, а виїзд на Вали, яким користуються нині, - менш зручний. Це дало б змогу вирішити низку проблем: зменшити кількість автомобілів на території Воздвиженки, організувати комфортний автомобільний рух, збільшити пішохідний простір, прибрати затори на виїзд із території", - повідомляв директор Riverside Development Андрій Вавриш.

Депутати підтримали ініціативу містян з облаштування зеленої зони на місці забудови та подали її на голосування. Київрада підтримала розірвання договору оренди з землекористувачем ТОВ "Фундація "Якісне житло" у 2018 році.

Згодом у КМР вирішили надати колишньому будівельному майданчику статус скверу. Його почали облаштовувати.

Тим часом ТОВ "Фундація "Якісне житло" подало касацію, зокрема, до Господарського суду Києва. 18 квітня справу розглянув Касаційний господарський суд, скасувавши рішення Київської міської ради про розірвання договору оренди земельних ділянок в урочищі Гончари-Кожум'яки з ТОВ "Фундація "Якісне житло". Рішення є остаточним і оскарженню не підлягає. Підприємство, в свою чергу, належить одній з компаній Геннадія Поліщука, що був першим заступником голови правління ПАТ "Трест "Київміськбуд-1".

Нарада суддів тривала десять хвилин. Головуючим суддею в справі був Кушнір І.В.

"У нас односторонній рух, немає ніяких можливостей, ні аптек, ні шкіл, ні одного скверу у нас немає. У нас малесенька територія озеленена", - розповіла мешканка Воздвиженки.

Що саме буде зведено на місці будівельного майданчика - наразі невідомо. Pазначається, що містяни збираються продовжувати боротьбу за сквер.Джерело: Хмарочос

 
Интересные новости:
23.04.2019
4497
В Мінрегіоні пояснюють, яким чином відміна внеску сприятиме позитивним змінам в інфраструктурі...
23.04.2019
2702
Если аэропорт Мариуполь будет вновь открыт, в соседних Краматорске и Бердянске аэропорты в ближайшее...
07.08.2020
3323
Профільний урядовий комітет прийняв рішення щодо законопроєкту про рієлторську діяльність...
07.08.2020
542
Стало відомо, які об’єкти культурної спадщини руйнуються через недбалість власників...
07.08.2020
3716
Укравтодор презентовал программу развития цементобетонных дорог в Украине...
Новости и Акции компаний