Фінішний етап шпаклювання

На що слід звернути увагу при виборі шпаклівки та як досягти найкращого результату від фінішного етапу шпаклювання: практичні поради
1522 07.07.2020 в 09:35

 
Фінішна шпаклівка – останній етап обробки поверхні стін перед нанесенням оздоблювального шару (фарбування, наклеювання шпалер). Але чи така вже вона необхідна?

Річ у тім, що без фінальної шпаклівки, як би ретельно ви не обробляли поверхню, на ній все одно будуть дрібні дефекти й недоліки. Вирівнювання й штукатурка загалом роблять стіни й стелю рівними, однак цього недостатньо, щоб сама поверхня була ідеально гладкою та готовою до оздоблення. Це, приміром, не завадить, якщо ви плануєте оздоблювати, наприклад, шпалерами грубої текстури. Та прихильники тканинних й паперових шпалер з дрібним малюнком чи фарбування, зекономивши на фінішній шпаклівці, ризикують не лише побачити дефекти на своїх стінах, але й ще більше їх підкреслити.

Сучасний ринок пропонує багато матеріалів для ремонту, і шпаклівка не є винятком.

З’ясуймо, якими характеристиками визначається якість фінішної шпаклівки? Насамперед волого і термостійкість, низька усадка, високі адгезійні властивості, можливість подальшої обробки та зернистість: що дрібніші зерна, то якісніша шпаклівка і зручніше нею працювати.

Тому для фінішного шпаклювання ми беремо готову до використання фінішну шпаклювальну гладь ACRYL-PUTZ® FS20 ФІНІШ, яку легко наносити й шліфувати завдяки вмісту в ній наповнювачів з плитковою структурою. Шпакльовані стіни за умови правильного нанесення виходять ідеально гладкими, рівними та готовими до будь-якого оздоблення.

Перед фінішним шпаклюванням поверхню ґрунтуємо для кращого зчеплення шпаклівки з основою. До речі, ACRYL-PUTZ® FS20 ФІНІШ містить спеціальну полімерну смолу, яка не лише забезпечує чудове зчеплення шпаклювальної гладі з основою, але й поліпшує стійкість шару.

Розпочинаємо зі стелі від кута приміщення, при чому працюємо двома металевими шпателями. Одним, невеликим (4–6 см), накладаємо шпаклівку, а другим, більшим, розрівнюємо. Надто великим шпателем працювати важко – з ним вправно можуть шпаклювати лише професіонали – краще взяти шпатель 20–30 см.

Невеликим шпателем накладаємо шпаклівку так, щоб вона рівномірно лягла по усій ширині. Починаємо втирати, саме втирати, а не гладити. Втираючи, ми уникаємо пухирців і робимо шар щільнішим, що полегшить шліфування. Шпатель тримаємо під невеликим кутом до поверхні: що більший кут нахилу, то тоншим виходить шар.

Кожну окрему ділянку проходимо два рази (рухами у вигляді вісімки або вздовж і впоперек). Шар шпаклівки не повинен перевищувати 3 мм. Грубший буде погано сохнути і може потріскати.

Після шпаклювання стелі продовжуємо шпаклювати стіни. І робимо це від лівого кута вбік та вниз. Для шпаклювання кутів беремо кутовий шпатель: спочатку наносимо шпаклівку з обох боків, потім розмазуємо її кутовим шпателем.

У процесі роботи шпаклівка ACRYL-PUTZ® FS20 ФІНІШ зберігає постійну консистенцію, тому її можна використовувати впродовж тривалого часу. Дуже важливий момент при обробці поверхні фінішною шпаклівкою – не економити на матеріалі. Тоді й кращого результату годі чекати. Варто зазначити, що після нанесення кожного шару суху поверхню відшліфувати наждачним папером чи іншим абразивним матеріалом, очистити від пилу, заґрунтувати та пофарбувати. Рекомендована градація абразивного матеріалу – 150.

Якшо ви шпаклювали згідно із технологією, дотримуючись правильності етапів ґрунтування, шпаклювання й висихання застосованих матеріалів – то результат буде високої якості і ви сміливо можете фарбувати поверхні стель і стін.

 

Джерело: www.sniezka.ua                 
Інформацію опубліковано на правах реклами

Похожие статьи:
07.07.2020
1253
Для сучасної людини здійснювати покупки, не виходячи з дому, стало звичним. Онлайн-магазини і служби...
23.10.2020
339
Необхідність і поради з ефективного ґрунтування поверхонь...
15.10.2020
487
Киевский лакокрасочный завод (КЛФЗ) -  Лакокрасочные материалы оптом и в розницу: лаки, краски,...
Энергосбережение и экостроительство
Новые технологии и материалы в Украине