Будинки друкують 3D-принтері: як виглядає перше поселення побудоване за допомогою 3 D-друку (ФОТО)

Як виглядатиме перше у світі поселення, надруковане на 3D-принтері – фото
1421 07.04.2020 в 00:10


Надруковані домівки

У мексиканському штаті Табаско почалось будівництво містечка, у якому всі будинки будуть надруковані на 3D-принтері. Тут житимуть малозабезпечені, що постраждали від стихійних лих.

Це поселення – спільний благодійний проєкт компаній New Story, Icon та Еchale. На його планування знадобилось 18 місяців. А вже до кінця 2020 року у сейсмічно небезпечній зоні рівнин південної частини Мексиканської затоки за допомогою 3D-принтера планують надрукувати 50 житлових будинків. Два з них вже готові – їх побудували з урахуванням побажань людей, які там житимуть

Помешкання друкують за допомогою 3D-принтера. Технологія дозволяє створювати за 12 годин фундамент і стіни з цементу. Автори проєкту стверджують, що бетонна суміш, яка використовується для друку, міцніша за традиційні матеріали. До того ж принтер був спеціально розроблений для роботи у віддаленій сільській місцевості із обмеженими ресурсами, непередбачуваними погодними умовами і ненадійним енергоспоживанням, що роблять традиційне будівництво практично неможливим.

Після завершення друку будівельники монтують дах, вікна, двері та декоративні елементи. Загалом на створення кожного такого будинку потрібно близько 24 годин. Стандартна площа будинку складатиме 46 квадратних метрів – це дві спальні, вітальня, ванна кімната і кухня. Крім того, кожне помешкання матиме внутрішнє зацементоване подвір’я та навіс над ганком.

До створення дизайну кожного з будинків були залучені їхні майбутні мешканці, тож кожне помешкання відповідатимуть їх потребам і способу життя. "Коли ми спілкувались з ними, то зрозуміли, що проєкт одного будинку не відповідає потребам і очікуванням кожного", – пояснює дизайнер Ів Бехар, який працював над створенням прототипів.

Старі будинки, у яких зараз живуть малозабезпечені сім’ї, постійно страждають від затоплення. До того ж їх споруджували з підручних матеріалів самотужки самі мешканці. Табаско є сейсмічною зоною, тому дома були спроєктовані з урахуванням посилених вимог безпеки, тож слугуватимуть декільком поколінням місцевих жителів.

Джерело: 24tv 

Похожие статьи:
Энергосбережение и экостроительство
Новые технологии и материалы в Украине