Різновиди екскаваторних ковшів

Для яких робіт застосовують які види ковшів
794 01.10.2019 в 08:23


Види ковшів

Екскаватори призначені для механізації ряду робіт у будівельній і гірничодобувній сферах, наприклад, створення котлованів, видобування гірських порід, здійснення вантажно-розвантажувальних робіт.

Механізм і робочі складові

Ківш є чашеподібною системою з зубцями, яка включає в себе одну задню і дві бічні стінки. Залежно від галузі використання за методикою виготовлення конструкції можуть бути литі, зварні та суміщені. Ріжуча кромка виступає вперед, вона оснащується змінними зубцями.

Ковші роблять зі сталі високої якості, яка відрізняється підвищеною міцністю в екстремальних умовах при впливі високих або низьких температур.Екскаваторні ковші можуть бути таких типів:

Розпушувачі

Відмінні риси: лита конструкція з зубцями рухомого типу, розміщеними ступінчасто.

Призначення: виїмка ґрунту та розпушування сипучих матеріалів. Взаємодія зі скельним ґрунтом і дроблення каменя здійснюється тільки за допомогою спеціальних моделей.

Навантажувальні

Відмінні риси: легка система з рівною кромкою і можливістю монтажу захисних деталей для виключення зносу швів і ребер.

Призначення: навантаження-розвантаження пухкого ґрунту.

Зачисні

Відмінні риси: легкий зварений механізм з рухомим типом зубців, перфорацією і гострою кромкою.

Призначення: чистка водойм, роботи з поглиблення дна.

Планувальні

Відмінні риси: прямокутна конфігурація, центральне ребро та ріжучі зубці. Посилений механізм оснащений ножем. У деяких моделях є перфорація.

Призначення: робота з насипами, каналами, схилами. Механізм допомагає поглиблювати траншеї або канали.

Скельні

Відмінні риси: міцна сталь, ріжучі зубці та площини між ними посилені, зносостійкі бічні пластини також з посиленням, захист дна і щік. У набір, як правило, входять бокорізи.

Призначення: робота з ґрунтом кам'янистого типу, твердими породами, навантаження-розвантаження скельних матеріалів у важких умовах.

Профільні

Відмінні риси: трапецієвидна форма, ножі, що виходять за межі ковша, регульована ширина дна і кут нахилу бічних поверхонь.

Призначення: риття каналів згідно інженерного плану. Переваги системи в тому, що вона задає кут укосів і виключає проникнення вилученого ґрунту.

Пряма лопата

Призначення: механізм зі зварних і литих частин для робіт, які здійснюються вище місця розміщення екскаватора. Ґрунт копають у напрямку «від себе». Зубці заходять в гніздо козирка.

Призначення: створення великих котлованів з розташуванням екскаватора на дні, взаємодія з ґрунтом різної тяжкості та гірськими породами підірваного типу.

Траншейні

Призначення: оптимальні за габаритами ковші виключають можливість налипання завдяки зниженню площі прилягання ґрунту до стінок.

Призначення: прокладка прямокутних траншей, труб і комунікацій. Легко справляються з роботою у важкодоступних місцях з будь-яким типом ґрунту.

Скелетні

Механізм стандартного типу з перфорацією, який дозволяє встановити потрібні ріжучі деталі.

Призначення: використовуються виключно з метою просіювання і завантаження кам'яних порід. Дають можливість відсіювання дрібнофракційних частинок і залишають великі складові.

Джерело: zeppelin.ua 
Інформацію розміщено на правах реклами

Похожие статьи:
30.09.2019
919
Величезний перелік опцій дозволяє збільшити круговий огляд і забезпечити безпеку майже в усіх област...
29.01.2020
1020
Особливості і переваги модульної системи редуктора CST...
Энергосбережение и экостроительство
Новые технологии и материалы в Украине