РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.175 EUR: 48.657
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.175
EUR 40.000 41.000 48.657
USD 40.980 41.451 41.175
EUR 48.450 49.249 48.657
Новость

Як діяти, якщо ви опинилися у зоні затоплення: інструкція від ДСНС України

У Державній службі з надзвичайних ситуацій надали алгоритм дій для тих, хто опинився у зоні затоплення у зв'язку із підривом Каховської ГЕМ

11509
07 июня 2023 г.


Як врятуватися
в зоні затоплення


Якщо людина перебуває у зоні підтоплення внаслідок підриву російськими окупантами Каховської ГЕС і не може виїхати самостійно, їй потрібно очікувати на евакуацію.

Про це у Телеграмі поінформувала пресслужба Державної служби з надзвичайних ситуацій.

«Зберіть речі та підніміться якнайвище у будинку (верхні поверхи/горище). Сигналізуйте про місце свого перебування: звукові сигнали, яскраві речі та написи. Слідкуйте та дотримуйтеся всіх вказівок оперативних служб. Зберігайте спокій та поважайте один одного. Не переповнюйте рятувальні засоби (катери, човни, плоти)», – поінформували рятувальники.




Якщо особа опинилася у зоні затоплення, їй потрібно за можливості негайно залишити цю територію.

"Швидко зберіть документи, ліки та речі першої необхідності. Вимкніть електро- та газопостачання, зачиніть вікна та двері. Надайте допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку. Потурбуйтеся про домашніх та свійських тварин. Плануйте маршрут евакуації відповідно до рекомендацій місцевої влади та рятувальників", – зазначили у ДСНС.

У Міністерстві внутрішніх справ порадили жителям Херсона і прилеглих селищ, в які безпечніші місця можна перебратися у зв'язку із затопленням після підриву Каховської ГЕС.

Поради розміщені в офіційному Телеграм-каналі міністерства.

"Закликаємо громадян, що мешкають уздовж берегової лінії річок Дніпро та Кошова, прямувати в безпечні райони", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, жителям смт Антонівка радять піднятися до вулиць Горького та Антонівської; жителям Дніпровського району - до вулиці Херсонської (в район площі В’ячеслава Чорновола), шосе В’ячеслава Чорновола та вулиці Перекопської; жителям Суворовського району - до вулиць Гімназичної, Соборної та Грецької; жителям Корабельного району, у тому числі Карантинного острова, - до вулиці Качельної (вище площі Корабелів) та вулиці Полтавської.

Жителів Карантинного острова, якщо неможливо буде евакуюватися на безпечну територію, закликають піднятися на рівень третього поверху будівель. Жителям селища Зимівник рекомендують піднятися в район міського цвинтаря; смт Комишани - до вулиці Центральної; селища Приозерного - вище вулиці Білозерської.

У МВС також закликали подбати під час евакуації про тварин.

"Жителі Херсонщини, якщо ви евакуюєтеся, потурбуйтеся про домашніх тварин: відпустіть з ланцюгів, випустіть з кліток або, за можливості, візьміть із собою. Дайте пухнастим шанс на порятунок", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, вночі 6 червня російські війська підірвали греблю Каховської ГЕС. Унаслідок цього в Херсоні вже затоплені Гідропарк та Нафтогавань, на правобережжі області затоплені вісім сіл. Оголошено евакуацію.

За фактом підриву окупантами Каховської ГЕС правоохоронці розпочали розслідування за статтею "екоцид".

В Укргідроенерго заявили, що Каховська ГЕС повністю зруйнована і відновленню не підлягає.

Цікаво про будівництво: представилено "кристалічну технологію" для захисту та гідроізоляції бетону

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal


Источник:
ukrinform
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Новости для населения*
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
06 июня 2023 г.
3458
Місто минулого та цього року виділило районам загалом 1,2 млрд грн на облаштування укриттів...
27 апреля 2023 г.
2554
Загальна заповідна зона тепер становитиме 2 246,33 гектара...
25 апреля 2023 г.
6089
Територію передали на баланс Київського комунального об’єднання зеленого будівництва та експлу...
21 апреля 2023 г.
3759
Під час Другої світової війни через Варшавське гетто пролягала окрема трамвайна лінія лише для євреї...
14 апреля 2023 г.
6478
Залишати храми і знаходитися на вулицях чи інших громадських місцях під час комендантської години - ...
04 апреля 2023 г.
2692
Париж вважався столицею вуличного мікротранспорту, і тепер компанії-прокатники по всьому світу з три...
14 мая 2025 г.
498
Метою законопроєкту є звільнення власників пошкодженого або зруйнованого житла від сплати за послуги...
19 марта 2025 г.
6643
Тимур Ткаченко оголосив про початок роботи нових правил роботи громадського транспорту під час триво...
11 декабря 2024 г.
3266
Однак Уряд ще не передбачив фінансування на такі компенсації. Держбюджет-2025 передбачає на про...
15 сентября 2025 г.
2498
Підготовка енергосектору до зими йде за графіком, тривають ремонтні і відновлювальні роботи...
09 сентября 2025 г.
2478
Найбільшою загрозою залишаються можливі удари Росії по тепловій генерації в окремих містах...
08 сентября 2025 г.
3924
Національний банк України заявляє, що збереження нинішнього рівня тарифів на житлово-комунальні посл...
Департамент фінансів Київської міської державної адміністрації запропонував підвищити тарифи на прої...
10 сентября 2025 г.
4706
Наразі вулиця перебуває у незадовільному технічному стані, на проїжджій частині є велика кількість я...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини ринку ЖКХ в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!