РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.389 EUR: 48.194
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.389
EUR 40.000 41.000 48.194
USD 41.250 41.660 41.389
EUR 48.070 48.771 48.194
Новость

Реформа в соціальній сфері: в Україні планують створення національного закупівельника соціальних послуг: що відомо

Одним із основних елементів реформи в соціальній сфері стане створення нового алгоритму закупівлі соціальних послуг через залучення недержавних надавачів
5434
22 марта 2023 г.


Оновлення системи
надання соцпослуг


Міністерство соціальної політики презентувало проєкт розбудови соціальної сфери, одним з елементів якої стане створення національного закупівельника соціальних послуг.

Нову візію майбутнього соціальної сфери представила міністр соціальної політики України Оксана Жолнович під час заходів, присвячених Дню соціальної роботи.

«Наша місія, ми акцентуємо на цьому нашу увагу, – забезпечення спроможності. Ми хочемо, аби наші люди перестали жити з відчуттям, що їм хтось щось зобов’язаний дати. Ми хочемо кожному дати вудочку, яка допоможе здобути рибу – отримати економічну незалежність, а з нею гідне життя. Тому ми запускаємо абсолютно новий алгоритм взаємодії, де пріоритетом буде надання не фінансових інструментів, як це було досі, а надання людям певного набору соціальних послуг, які дозволять їм подолати складні життєві обставини», - наголосила міністр.

За її словами, одним із основних елементів реформи в соціальній сфері стане створення нового алгоритму закупівлі соціальних послуг через залучення недержавних надавачів.

«Ми плануємо створити національного закупівельника соціальних послуг, який співфінансуватиме надання цих послуг громадами. На базі основних єдиних стандартів, єдиних критеріїв і вимог буде збудована система соціальних послуг приблизно так, як зараз розбудовується медична система, маючи у своїй основі Національну службу здоров'я. Я думаю, ми зможемо масштабувати цей успішний досвід на соціальний напрямок і створити таку ж ефективну, проактивну мережу надавачів соціальних послуг, переважно недержавних», - зазначила Жолнович.

Як повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Телеграмі, Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка затверджує Порядок реалізації експериментального проєкту Міністерства соціальної політики з надання низки послуг у санаторіях, що належать до сфери управління міністерства.

«Погоджено пропозицію Міністерства соціальної політики щодо реалізації з 01.01.2023 по 31.12.2024 експериментального проєкту з надання в закладах охорони здоровʼя, які належать до сфери управління Міністерства соціальної політики, окремих соціальних послуг деяким категоріям осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах. Затверджено Порядок реалізації експериментального проєкту», - йдеться в повідомленні.

Згідно із пояснювальною запискою до документа, до експерименту будуть залучені спеціалізовані санаторії «Батьківщина» (м.Трускавець) та «Слава» (м.Миргород), які в межах реалізації експериментального проєкту надаватимуть низку соціальних послуг особам похилого віку, особам з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб. Це, зокрема, надання притулку (тривалість надання послуги одній особі - не більш як 6 місяців), підтримане проживання, догляд стаціонарний (не більш як 50 особам), соціальна адаптація тощо.

Постановою передбачено, що до 1 квітня 2003 року фінансове забезпечення санаторіїв здійснюється в межах коштів державного бюджету, а з 1 квітня надані ними соціальні послуги оплачуватиме Міністерство соціальної політики.

Нагадаємо, в Україні запровадять принцип гарантованої базової соціальної допомоги для громадян, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Цікаво дізнатись: як підібрати надійний блок безперебійного живлення

Читайте більше новин про війну росії проти України у спецтемі на Build Portal


Источник:
ukrinform
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
ЖКХ**
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
20 марта 2023 г.
3742
Підвищення тарифів відбуватиметься у два етапи...
17 марта 2023 г.
5347
У мережі оприлюднили роботи київського художника та фотографа Франца Мезера, які показують, яким бул...
17 марта 2023 г.
2750
Перевести виплату субсидій можна не виходячи з дому...
16 марта 2023 г.
3814
На перетині двох магістралей будуватимуть розв’язку типу «неповний лист конюшини»...
16 марта 2023 г.
5263
Тарифи на воду та електроенергію можуть переглянути вже цієї весни...
14 мая 2025 г.
420
Метою законопроєкту є звільнення власників пошкодженого або зруйнованого житла від сплати за послуги...
19 марта 2025 г.
6572
Тимур Ткаченко оголосив про початок роботи нових правил роботи громадського транспорту під час триво...
11 декабря 2024 г.
3210
Однак Уряд ще не передбачив фінансування на такі компенсації. Держбюджет-2025 передбачає на про...
31 июля 2025 г.
2399
Замість кількох різних рахунків українці отримуватимуть пенсії, допомогу ВПО, виплати по безробіттю ...
28 июля 2025 г.
3149
Наразі до зими готові понад 71 тис. житлових будинків, підготовлено також понад 12,6 тис. об’є...
25 июля 2025 г.
2432
Гідравлічні випробування дали змогу виявити та ліквідувати 1,8 тисячі пошкоджень трубопроводів...
За словами автора петиції, наразі територія не виконує транспортних чи соціальних функцій, але погір...
23 июля 2025 г.
2543
На замороженому будмайданчику в центрі столиці України під час грози впала стріла крану...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини ринку ЖКХ в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!