РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.509 EUR: 46.995
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.509
EUR 40.000 41.000 46.995
USD 41.250 41.660 41.509
EUR 46.750 47.380 46.995
Новость официальная

Мінцифри оголосило про запуск електронного Містобудівного кадастру

Електронний Містобудівний кадастр об'єднав сім систем і реєстрів у сфері будівництва. Запуск містобудівного кадастру на державному рівні допоможе прискорити процеси будівництва та сприятиме підвищенню прозорості й захисту від махінацій
3662
06 декабря 2024 г.

Цифровізація будівництва

Міністерство цифрової трансформації оголосило про запуск електронного Містобудівного кадастру на державному рівні.

Тепер взаємодія з містобудівною інформацією, документами та їх узгодження відбуватиметься в електронній системі. Запуск містобудівного кадастру на державному рівні допоможе прискорити процеси будівництва та сприятиме підвищенню прозорості й захисту від махінацій, стверджують у міністерстві.

Містобудівний кадастр – це екосистема, що поєднує сім систем і реєстрів у сфері будівництва:

  • Реєстр містобудівної документації
  • Єдина державна електронна система у сфері будівництва
  • Реєстр будівель і споруд
  • Адресний реєстр
  • Реєстр адміністративно-територіальних одиниць
  • Електронна система ціноутворення
  • База даних енергоефективності будівель

У Мінцифри вказують, що раніше будівельна сфера вважалася однією з найкорумпованіших. Українці роками не могли отримати будівельних документів: їх втрачали, підробляли чи гальмували розгляд, аби отримати хабарі. А обсяги хабарів у галузі становили близько 3 млрд грн щороку.

"Цифровізація прибрала з процесу головний блокер - людський фактор. Завдяки онлайну чиновник не може придумати відмову або не опрацювати заяву без причини, оформити документи "під столом" тощо. Зникла можливість "переписувати" документи або приховувати інформацію, адже всі дані є в електронному реєстрі. Усі зміни документів фіксуються в системі. Якщо хтось спробує змінити дані незаконно, це можна легко виявити  - прокоментував міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

 Від невеликого закинутого цегляного заводу до 25% ринку керамоблоку – озвучено історію бізнесу КЕРАТЕРМ 

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Источник:
biz
05 декабря 2024 г.
2571
4 грудня парламент підтримав у цілому законопроєкт №11028, який передбачає пріоритетне право на отри...
05 декабря 2024 г.
5652
Осінь 2023 року стала періодом викликів для ринку первинної нерухомості України. Попри низький попит...
05 декабря 2024 г.
3225
Україна не використовує на 100% можливості для імпорту електроенергії – заважають прайс-кепи...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
02 мая 2025 г.
2819
Згідно з текстом документа, Україна має право сама визначати ділянки, які надаватиме для пошуку та в...
08 апреля 2025 г.
4023
Наразі землі, які були незаконно відчужені, повертаються до держави та територіальних громад че...
19 марта 2025 г.
6440
Тимур Ткаченко оголосив про початок роботи нових правил роботи громадського транспорту під час триво...
Вчера
455
Однією з найважливіших складових сучасного басейну є фільтр, який використовується як основа для очи...
23 мая 2025 г.
7719
Архітектори хотіли продемонструвати, що дерево, як матеріал, підходить для сучасних мостів...
23 мая 2025 г.
3790
Мета вежі – відродження села Муленьс, де наразі проживає лише 11 осіб...
Вчера
921
18-19 червня 2025 року у м.Києві відбудеться виставка-форум у сфері інноваційних рішень для теплової...
20 мая 2025 г.
944
Цьогоріч переможцем в номінації «Підприємець року» загальнонаціональної програми «...
15 мая 2025 г.
979
Цьогоріч переможцем в номінації «Житловий комплекс року» загальнонаціональної програми &...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!