РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.629 EUR: 47.903
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.629
EUR 40.000 41.000 47.903
USD 41.370 41.831 41.629
EUR 47.420 48.221 47.903
Новость

Оновлення житлової політики стане основою повернення українців з закордону

Ухвалення проєвропейських сучасних підходів в житловій політиці стане пріоритетом держави
3098
09 апреля 2024 г.

Оновлення житлової
політики

Україна має надзвичайно застаріле житлове законодавство, тому сьогодні триває робота над законопроєктом щодо оновлення житлової політики, який днями представило Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури. Про це розповіла голова парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«Робота з такою застарілою законодавчою рамкою призвела до того, що в нас є десятки тисяч українців, які стоять у різних квартирних чергах. Вони жодним чином не рухаються. Для багатьох українців отримати взагалі доступ до житла є надзвичайно складною і важкою задачею», – зазначила Олена Шуляк. 

Народна депутатка наголосила, що сьогодні грамотна житлова політика буде основою повернення українців додому, які перебувають зараз за кордоном. 

«В українців є три мрії. Перша мрія – це якнайшвидше Перемога. Друга мрія – мати гідну роботу з гідною оплатою праці. І, звичайно, власна домівка. Розв’язання житлового питання теж входить в цю мрію кожного українця. Якщо всі ці речі будуть реалізовані, то людина може працювати, реалізовувати свій власний потенціал на благо своєї громади, своєї країни», – переконана Олена Шуляк. 

Очільниця комітету додала, що ухвалення проєвропейських сучасних підходів в житловій політиці повинно стати пріоритетом, та анонсувала публічні консультації з цього питання.

«Міністерство відновлення разом з нашими міжнародними партнерами, це і Світовий банк, і інші міжнародні інституції, попрацювали над законодавчою рамкою, яка буде змінювати взагалі підходи до житлової політики. А ми як профільний Комітет, який опікується формуванням такої політики в тому числі не можемо стояти осторонь. Тому 9 квітня ми починаємо разом з партнерами величезні публічні консультації. Вони будуть проходити в декілька етапів», – поінформувала Олена Шуляк. 



Голова партії зазначила, що така багатоетапність консультацій необхідна для розуміння, яким чином на законодавчому рівні закріпити доступність житла для українців. Це можуть бути різні механізми.

«Це можуть бути різні механізми, зокрема іпотека. В Україні працює програма єОселя, якою активно користуються українці. Можливо, наші органи місцевого самоврядування нарешті почнуть формувати соціальний фонд житла, муніципальний фонд житла, який буде використовуватися для тих людей, які це житло потребують вже зараз. Звичайно, хотілося б, щоб ми не забули про наших внутрішньо переміщених осіб. І наявність такого муніципального житлового фонду також могла б розв’язувати проблему, хоча б частково, для людей, які потребують такого житла. Тому будемо обговорювати, щоб перед реєстрацією цього законопроєкту нічого не забути та врахувати всі нюанси», – резюмувала Олена Шуляк.


Цікаво про будівництво:
 Партнери Рууккі Україна – учасники програми єВідновлення


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal



Источник:
sluga-narodu
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Общестроительные новости
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
09 апреля 2024 г.
2931
Державну програму оренди житла з правом викупу можуть запустити через компанію, яка координує програ...
08 апреля 2024 г.
2956
Дослідники запропонували використовувати селен як додатковий матеріал до кремнію, щоб підв...
08 апреля 2024 г.
3143
За перший квартал 2024 року у форматі paperless надали майже в два рази більше таких адмінпослуг, ні...
16 июня 2025 г.
2742
«Київміськбуд» планує реструктурувати боргові зобов’язання...
16 июня 2025 г.
2529
Партнери підтвердили подальшу підтримку України у впровадженні ключових реформ та надали оцінку прог...
26 мая 2025 г.
2990
Фонд вкладатиме кошти, внесені США та Україною, у проєкти з видобутку природних ресурсів, нафту та г...
Вчера
6362
Район стане прикладом того, як місто може адаптуватися до змін клімату та ефективно використовувати ...
18 июня 2025 г.
4600
Будівля центру є прикладом передової архітектури з домінуванням бетону й скла. Центр частково &ldquo...
18 июня 2025 г.
6470
Натхненням для проєкту стали природа та світло Австралії. Низький горизонтальний обрис терміналу від...
Вчера
2746
18-19 червня 2025 року у м.Києві відбудеться виставка-форум у сфері інноваційних рішень для теплової...
17 июня 2025 г.
417
Запрошуємо на Business Day КБУ, який відбудеться вже завтра - 18 червня 2025 року. Другий блок буде ...
17 июня 2025 г.
2989
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднають...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!

Ивент
АНОНС: Business Day КБУ відбудеться вже в середу 18 червня! (ЗАХІД ВЖЕ ВІДБУВСЯ)
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднаються для обговорення поточних викликів галузі та ефективної координації зусиль щодо майбутньої відбудови України
Киев
18
июня
необходима регистрация