РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.423 EUR: 44.828
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.423
EUR 40.000 41.000 44.828
USD 41.150 41.660 41.423
EUR 44.500 45.241 44.828
Новость

Прага визнана найнедоступнішим містом для купівлі житла в Європі

Аналітики рекомендують розширити державний житловий фонд
2433
01 апреля 2024 г.

Найнедоступніше місто для
придбання житла в Європі

Згідно з дослідженням, опублікованим Politico наприкінці минулого року, Прагу визнали найнедоступнішим містом для придбання житла та інвестицій. Людям, які працюють у столиці Чехії та хочуть купити там квартиру площею 75 м2, доведеться підготувати 25,3 річної зарплати, щоб дозволити собі нерухомість. Про це повідомляє The Mayor.

Згідно з дослідженням Politico, за останні роки ціни на квартири зросли на 50%, а з 2010 року – на 120%. Аналогічно орендна плата за житло зросла на 30% за попередні півтора десятиліття.

І тут криється одна з головних причин недостатньої доступності житла - зростання заробітної плати не було настільки високим, щоб наздогнати вартість житла. У номінальному вираженні чеські зарплати зросли лише на 21%.

Щобільше, цього року ситуація, ймовірно, погіршиться. Аналітики вважають, що ціни на житло підвищаться ще на 5%.

Серед інших факторів, які були відзначені, - регулярний високий попит на нерухомість, характерний для великих міст і столиць, а також енергетична криза.

Аналітики рекомендують зробити пріоритетом розширення державного житлового фонду Праги. Наразі на нього припадає лише 5% житлового фонду.

Інша рекомендація - запровадити прогресивне оподаткування для великих власників нерухомості, щоб стримати зростання цін.


Цікаво про будівництво:
 Партнери Рууккі Україна – учасники програми єВідновлення


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal



Источник:
life
01 апреля 2024 г.
1519
Калуш може стати рекордсменом в Україні за кількістю індустріальних парків...
29 марта 2024 г.
3236
Енергію, яку вироблятиме система, використовуватимуть для роботи зрошувальної системи регіону...
29 марта 2024 г.
4400
З 1 квітня 2024 року змінюється розмір мінімальної заробітної плати...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
19 марта 2025 г.
5618
Тимур Ткаченко оголосив про початок роботи нових правил роботи громадського транспорту під час триво...
14 марта 2025 г.
4827
Міський голова анонсував «очищення» міської влади, а також зміниу структур КМДА...
Вчера
7359
В основі лежить принцип гідростатичного тиску....
27 марта 2025 г.
8689
Архітектор спроєктував цей будинок у 1959-му - в рік своєї смерті. Слідуючи плану більш як 60-р...
25 марта 2025 г.
513
Які варіанти телебачення пропонує Volia, як перевірити можливість підключення у вашій квартирі ...
31 марта 2025 г.
1237
4 червня 2025 року в Києві відбудеться IV-й Український Будівельний Конгрес, який об’єднає про...
24 марта 2025 г.
849
На його меті – забезпечення можливості громадянам України отримати компенсацію або підтримку д...
20 марта 2025 г.
2255
16 квітня відбудеться RECOVERY CONSTRUCTION FORUM UKRAINE 2.0 - подія, яка стане майданчик...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Igor Vykhrystiuk is a successful Ukrainian businessman, entrepreneur and expert in construction, env...
04 апреля 2022 г.
452
Ігор Вихристюк – успішний український бізнесмен, підприємець і фахівець у сфері будівництва, е...
04 апреля 2022 г.
705
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!