РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.564 EUR: 44.747
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.564
EUR 40.000 41.000 44.747
USD 41.200 41.660 41.564
EUR 44.400 45.041 44.747
Новость

Місто бомбосховищ, підземних церков, музеїв і театрів: Як Гельсінкі готували до можливої війни з росією (ФОТО)

У Фінляндії побудували понад 50 тисяч бомбосховищ та 300 кілометрів тунелів.
25193
16 мая 2022 г.
Картинг в бомбосховищі. Фото: City of Helsinki


Підземне місто Гельсінкі


У Фінляндії, яка нещодавно заявила про намір вступити в НАТО, існує розгалужена мережа бомбосховищ та понад 300 кілометрів тунелів. У столиці Гельсінкі укриття можуть вмістити більше людей, ніж населення усього міста – 900 тисяч. 

В укриттях, які не використовувались за призначенням, облаштовані футбольне поле, хокейні майданчики, кафе, дитячий майданчик, спортзал та автомобільна парковка.

У Гельсінкі є навіть підземна церква – Темплеліаукіо. Її побудували у 1969 році, архітектурні рішення зробили це місце одним з найпопулярніших у Фінляндії. Церква приваблює понад 850 тисяч відвідувачів на рік.

Церква Темплеліаукіо. Фото: Subodh Agnihotri

У 2018 році у столиці побудували підземний художній музей Amos Rex, який назвали одним з найбільш інноваційним в Європі.

Фото: Amos Rex
 

Частина бомбосховищ побудована так, що може врятувати населення Гельсінкі від будь-якого потужного удару, включно із ядерним та хімічним.

Фото: Amos Rex

За даними Департаменту цивільної оборони Гельсінкі, у місті нараховується понад п’ять тисяч бомбосховищ - цього достатньо, щоб укрити більше, ніж усе населення міста, - і понад 50 тисяч бункерів по всій країні.

Басейн в бомбосховищі. Фото: АВС

Деякі укриття перетворили на місця для повсякденного громадського користування. Тут є підземний майданчик, який можна використовувати як хокейний, і навіть підземний басейн.

Підземний тунель в Гельсінкі. Фото: АВС

Фінляндія вперше почала будувати розгалужену мережу бомбосховищ у 1960-х роках, частково завдяки своєму досвіду боротьби з Радянським Союзом у війні 1939 року. Країна має 1287 кілометрів спільного кордону з рф.

Підземне хокейне поле. Фото: АВС

Бункери є частиною комплексного плану оборони країни, який включає армію чисельністю 240 тисяч, 900 тисяч підготовлених резервістів і найбільший в Європі артилерійський парк. Щомісяця там тестують повітряну тривогу. Зокрема, у Гельсінкі розміщено 40 сирен повітряної тривоги.

12 травня президент Фінляндії Саулі Нііністьо та прем’єр-міністр Санна Марін офіційно оголосили про свою підтримку вступу країни до НАТО. Після повномасштабного вторгнення рф в Україну, влада Фінляндії почала перевіряти бомбосховища, а підтримка населення вступу в НАТО зросла з 30 до 70%.

Цікаво про будівництво: з чого краще побудувати будинок?

Читайте больше новостей о войне россии против Украины в спецтеме на Build Portal
Источник:
hmarochos
13 мая 2022 г.
24344
Рада ухвалила законопроєкти № 7282 та № 7289, вони регулюють актуальні питання воєнно...
13 мая 2022 г.
1784
Ухвалення закону запроваджує низку антирейдерських заходів та встановлює дієві запобіжники з метою г...
11 мая 2022 г.
2985
К 2030 году горнодобывающая компания рассчитывает переоборудовать для потребления водорода 40 таких ...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
19 марта 2025 г.
5543
Тимур Ткаченко оголосив про початок роботи нових правил роботи громадського транспорту під час триво...
14 марта 2025 г.
4807
Міський голова анонсував «очищення» міської влади, а також зміниу структур КМДА...
27 марта 2025 г.
8578
Архітектор спроєктував цей будинок у 1959-му - в рік своєї смерті. Слідуючи плану більш як 60-р...
25 марта 2025 г.
484
Які варіанти телебачення пропонує Volia, як перевірити можливість підключення у вашій квартирі ...
25 марта 2025 г.
744
Як правильно обрати анкер і якими є практичні поради до його застосування...
24 марта 2025 г.
835
На його меті – забезпечення можливості громадянам України отримати компенсацію або підтримку д...
20 марта 2025 г.
2182
16 квітня відбудеться RECOVERY CONSTRUCTION FORUM UKRAINE 2.0 - подія, яка стане майданчик...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Igor Vykhrystiuk is a successful Ukrainian businessman, entrepreneur and expert in construction, env...
04 апреля 2022 г.
435
Ігор Вихристюк – успішний український бізнесмен, підприємець і фахівець у сфері будівництва, е...
04 апреля 2022 г.
696
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!