РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.592 EUR: 43.509
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.592
EUR 40.000 41.000 43.509
USD 41.500 41.999 41.592
EUR 43.350 44.039 43.509
Новость

У 94% кімнат не буде вікон: у Каліфорнії будуватимуть гігантський гуртожиток який вже назвали «Годзілложитком»

У більшості вікно замінятиме екран із симуляцією денного світла
1452
10 ноября 2021 г.
Візуалізація: University of California Santa Barbara


Студентський "человейник"


Каліфорнійський університет Санта-Барбари вирішив збудувати 11-поверховий студентський гуртожиток, потенційно, найбільший у світі. Критики вже назвали будівлю «Годзілложитком».

Нова будівля вміщатиме понад 4,5 тисячі студентів. Особливість проєкту в тому, що 94% мешканців житимуть у кімнатах без вікон.

План поверху / University of California Santa Barbara

Минулого тижня університетську комісію на знак протесту полишив консультуючий архітектор Денніс МакФадден. Він заявив, що не може підтримати дизайн будівлі «ані як архітектор, ані як батько, ані як людська істота».

Архітектор наголошує, що доступ сонячного світла, повітря та можливість бачити з приміщення навколишнє середовище є засадничими для психічного здоров’я жителів.

Архітектурний критик і лауреат Пулітцерівської премії Пол Голдерберг, побачивши візуалізацію, заявив, що це якийсь дурний жарт - «в’язниця, замаскована під гуртожиток».

За проєктом, студентські помешкання групуватимуться в бокси, кожен яких міститиме п’ять крихітних кімнат, спільну кухню з вітальнею та вбиральні. У більшості кімнат вікно замінятиме екран із симуляцією денного світла.

План боксу / University of California Santa Barbara

Спорудження Munger Hall ініціював 97-річний мільярдер Чарльз Мангер, який надав 200 мільйонів доларів на проєкт загальною вартістю 1,5 мільярда. Авторами проєкту вказано VTBS Architects. В архітектурній компанії повідомили, що концепція належить Мангеру.

VTBS Architects запевняють, що всі віртуальні вікна в кімнатах запрограмовані на циркадні ритми, щоб імітувати природну яскравість і температуру освітлення, а спільні приміщення, зокрема вітальні та кухні, матимуть справжні вікна.

Bloomberg CityLab зауважує, що «Годзілложиток» - жахливий проєкт, а його вартість комічно космічна навіть за мірками Каліфорнії. Однак критика затуляє контекст житлової кризи у США, особливо серед студентства: один із двадцяти абітурієнтів не має де мешкати. І чи не найгірша ситуація саме в Каліфорнійському університеті Санта-Барбари, чиї студенти ночують в автомобілях, «вписуються» на диванах у друзів, а то й узагалі відраховуються з навчального закладу.

Попри всі недоліки проєкту Munger Hall, він передбачає окрему кімнату з ліжком і письмовим столом для кожного студента - майже розкіш на тлі умов, в яких живуть інші абітурієнти. Саме брак вікон дозволяє вмістити таку велику кількість студентів у гуртожитку.

Тактична особливість проєкту - контраст між спартанськими кімнатами та комфортнішими спільними просторами, що має на меті спонукати мешканців не усамітнюватися надовго, а більше спілкуватися між собою.

Видання також наголошує, що до виникнення такого левіафана, як «Годзілложиток», спричинив брак землі для будівництва навколо університету, розташованого посеред зони приватної малоповерхової забудови. Попри шалений попит Санта-Барбара жорстко опирається новому будівництву - за останні п’ять років тут збудували менш як 500 помешкань (для порівняння, кожен поверх Munger Hall вміщатиме більш як 500 кімнат).

 

Цікаво про ремонти: як чистити і доглядати за дерев'яними поверхнями всередині приміщення
Источник:
hmarochos
10 ноября 2021 г.
1249
Соціалістична партія Португалії затвердила нові правила дистанційної роботи...
10 ноября 2021 г.
1606
Президент заявил о новом направлении "Большой стройки" – обновленной украинской железной дорог...
10 ноября 2021 г.
5751
Мінрегіоном затверджено Кошторисні норми України. Читайте, що передбачає документ...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
19 февраля 2025 г.
3124
Україна витратила на підготовку інфраструктури 300 мільйонів гривень, але через обстріли і нестачу к...
19 февраля 2025 г.
9330
Українські чиновники стверджують, що поточний текст угоди порушує вітчизняне законодавство та потреб...
06 февраля 2025 г.
2278
Нова постанова Уряду запроваджує автоматичний розгляд документів, що дають право на виконання підгот...
21 февраля 2025 г.
11346
Три будівлі, повністю побудовані з деревини, створять простір, який дозволяє місту «дихати&raq...
20 февраля 2025 г.
5505
Подорож фунікулером триває п’ять хвилин і цей проєкт реалізовувався 15 років та коштував сім м...
19 февраля 2025 г.
5378
Перетворення млинів на галерею передбачало масштабне очищення будівлі від промислових елементів. Вті...
13 февраля 2025 г.
1538
12 березня відбудеться семінар "ПОДАТОК та ОБЛІК в БУДІВНИЦТВІ". Участь можлива у online та offline ...
07 февраля 2025 г.
1427
18 лютого відбудеться засідання Ради Будівельної палати України...
19 февраля 2025 г.
2155
20 лютого на конференції зустрінуться провідні експерти, будівельні компанії, виробники матеріа...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
18 декабря 2024 г.
3021
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
585
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!