РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.423 EUR: 44.828
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.423
EUR 40.000 41.000 44.828
USD 41.150 41.660 41.423
EUR 44.500 45.241 44.828
Новость

Вперше в світі: у Британії прокладуть дорогу з домішками графену. Це значно збільшить довговічність покриття

Це перший у світі подібний експеримент. В його рамках збираються замінити п'ять кілометрів старого покриття на нове асфальто-графенове
996
15 сентября 2021 г.


Перша дорога в світі
з домішками графену 


У британському графстві Нортумберленд при ремонті автомобільної магістралі вперше у світі використають асфальтографенову суміш, повідомляє New Atlas. За прогнозами експертів, графенова добавка дозволить збільшити середній термін служби дорожнього покриття до 14 років.

Це перше у світі масштабне використання графена в дорожньому будівництві. З такої суміші британські дорожники побудують ділянку довжиною 4,8 кілометра. Її готуватимуть прямо на місці будівництва замість того, щоб везти її з заводу виробника, що значно скоротить термін ремонтних робіт.

Графенову добавку Eco Pave створили італійські компанії Directa Plus і Iterchimica у 2017 році. Графен захищає покриття від розм’якшення за високих температур і від розтріскування за низьких, а також підвищує еластичність та міцність асфальту.

Виробник зазначає, що асфальт повністю придатний до переробки. Наприклад, його можна подрібнити, розплавити і використовувати для будівництва нових доріг.

Графен є одним з найлегших і найміцніших матеріалів у світі, він на 30% міцніше бетону, але має менший вуглецевий слід. Його виробництво обходиться дорожче приблизно на 5%. Водночас його потрібно менше, тому споживач в результаті може заощадити 10-20%. Якщо таку технологію використовуватимуть повсюдно, це допоможе скоротити світові викиди вуглецю на 2%.

  Цікаво про ремонти: чим і як загладити гіпсову штукатурку – детальний порадник
Источник:
hmarochos
15 сентября 2021 г.
756
Обрано нового виконуючого обов'язки директора Фонду енергоефективності...
15 сентября 2021 г.
1149
Евгений Кузькин был определен победителем конкурса на эту должность еще в августе....
15 сентября 2021 г.
2106
Територія проектованого заказника включає фрагменти 12, 13, 14, 15, 16 Микільського лісництва та 8, ...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
19 марта 2025 г.
5616
Тимур Ткаченко оголосив про початок роботи нових правил роботи громадського транспорту під час триво...
14 марта 2025 г.
4819
Міський голова анонсував «очищення» міської влади, а також зміниу структур КМДА...
Вчера
7352
В основі лежить принцип гідростатичного тиску....
27 марта 2025 г.
8676
Архітектор спроєктував цей будинок у 1959-му - в рік своєї смерті. Слідуючи плану більш як 60-р...
25 марта 2025 г.
512
Які варіанти телебачення пропонує Volia, як перевірити можливість підключення у вашій квартирі ...
31 марта 2025 г.
1223
4 червня 2025 року в Києві відбудеться IV-й Український Будівельний Конгрес, який об’єднає про...
24 марта 2025 г.
849
На його меті – забезпечення можливості громадянам України отримати компенсацію або підтримку д...
20 марта 2025 г.
2253
16 квітня відбудеться RECOVERY CONSTRUCTION FORUM UKRAINE 2.0 - подія, яка стане майданчик...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Igor Vykhrystiuk is a successful Ukrainian businessman, entrepreneur and expert in construction, env...
04 апреля 2022 г.
449
Ігор Вихристюк – успішний український бізнесмен, підприємець і фахівець у сфері будівництва, е...
04 апреля 2022 г.
705
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!